Bug nakon nadogradnje sa 2.5.9 na 2.5.10

Autor marko227, 26. Travanj 2013, 10:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Nakon nadogradnje sa 2.5.9 na 2.5.10 verziju naišao sam na dva problema/bug-a.

Prvi je problem sa bazom koji je vidljiv kad odem na Doadaci-> Upravljanje dodacima-> Baza podataka
Problem/Bug: Verzija sheme baze podataka (2.5.9) ne odgovara verziji CMS-a (2.5.10)
Rješenje: otvoriti libraries/joomla/filesystem/folder.php i u 502 liniji pronaći asort($arr); i zamjeniti sa natsort($arr);

Drugi problem/Bug je globalna konfiguracija. Kako opisati problem ne znam pa zato prilažem sliku i sve će vam biti jasno.
Rješenje: ne znam, ako netko zna bio bi veoma zahvalan.

Dario

Evo ja se susreo danas baš s rvojim drugim problemom....
Quick fix je obrišeš ili preimenuješ datoteku /libraries/joomla/cache/storage/memcached.php samo budite oprezni postoji "memcache.php" i "memcached.php" - treba pobrisati ovog sa "d" u imenu, a bug će nadajmo se biti uskoro riješen :)

Za više detalja, prijavio sam ovo na bugtracker pa možete i tamo pratiti temu...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

marko227


Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4307.msg14650#msg14650 date=1366972598]
Evo ja se susreo danas baš s rvojim drugim problemom....
Quick fix je obrišeš ili preimenuješ datoteku /libraries/joomla/cache/storage/memcached.php samo budite oprezni postoji "memcache.php" i "memcached.php" - treba pobrisati ovog sa "d" u imenu, a bug će nadajmo se biti uskoro riješen :)

Za više detalja, prijavio sam ovo na bugtracker pa možete i tamo pratiti temu...

Bok,napravio upgrade 2x živa portala i nikakvih problema nemam...
Truth will set you free

marko227

Citat: Onebeat  u 26. Travanj 2013, 14:19
Bok,napravio upgrade 2x živa portala i nikakvih problema nemam...

Update si radio preko ftp ili preko extension managera?
Meni su se problemi javili nakon updejta preko managera. No riješeni su...

Dario

Citat: Onebeat  u 26. Travanj 2013, 14:19
Bok,napravio upgrade 2x živa portala i nikakvih problema nemam...

Što bi značilo da server na kojem imaš smještene stranice nemaju "memcached" uključen, jer meni isti sajt lokalno radi normalno (gdje ga nemam instalirano jer mi netreba), a na serveru gdje itekako treba - ne radi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Dario

Citat: marko227  u 26. Travanj 2013, 14:23
Update si radio preko ftp ili preko extension managera?
Meni su se problemi javili nakon updejta preko managera. No riješeni su...

Ali pitanje je suvišno, a odgovor nebitan - s obzirom da znamo u čemu je problem :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

triolatice

Baš ćudne neke greške. Meni je prijavio da postoji dupliranje u Sql zapisu , ali provjerio sam i nema dupliranja. Sve je onako kako bi trebalo biti.

Na kojoj ste vi još verziji. Ma ja sam već na verziji ...

oKRamxII

Koliko god je dobro raditi updateove, toliko bi moja neka preporuka bila da se pričeka koji dan da se vidi je li taj update ok jer ponekad nešto zaašteka i zapravo vrlo brzo izađe nova verzija da bi to popravila, kao 2.5.11 sad.

Jedino mi malo glupo, namjerno nisam htio updatati dok je bila .10 i updatao sam kad je došla .11 i sad mi na control panelu prikazuje da moram updatati na .10 :)

Dario

Citat: oKRamxII  u 06. Svibanj 2013, 02:30
Koliko god je dobro raditi updateove, toliko bi moja neka preporuka bila da se pričeka koji dan da se vidi je li taj update ok jer ponekad nešto zaašteka i zapravo vrlo brzo izađe nova verzija da bi to popravila, kao 2.5.11 sad.

Jedino mi malo glupo, namjerno nisam htio updatati dok je bila .10 i updatao sam kad je došla .11 i sad mi na control panelu prikazuje da moram updatati na .10 :)

Svaki puta prije bilo kakvog update-anja, prvo obriši cache (onaj kod update-ova) pa klikni "Pronađi ažuriranja" i tek onda idi update radit.

btw. u J2.5.11 još uvijek nije riješen ovaj problem s globalnom konfiguracijom, ja sam ga prijavio na bugtracker i dobio je Priority 1 (dakle najviši) pa se nadamo da će kroz koji dan to biti riješeno..

P.S. na verziji 2.5.11 ne radi ovaj fix s brisanje memcached.php datoteke....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

marko227

Citat: DarioORION] link=topic=4307.msg14741#msg14741 date=1367839611]
P.S. na verziji 2.5.11 ne radi ovaj fix s brisanje memcached.php datoteke....

Ne bih rekao da ne radi. U prilogu screenshot, globalne konfiguracije koja sasvim normalno izgleda na verziji 2.5.11.
Nakon updejta sa 2.5.10 na 2.5.11 nije radilo, primjenio sam tvoj fix sa brisanjem od ranije i radi..

Dario

Citat: marko227  u 07. Svibanj 2013, 08:49
Ne bih rekao da ne radi. U prilogu screenshot, globalne konfiguracije koja sasvim normalno izgleda na verziji 2.5.11.
Nakon updejta sa 2.5.10 na 2.5.11 nije radilo, primjenio sam tvoj fix sa brisanjem od ranije i radi..

Interesantno... meni radi na 2.5.10, ali na 2.5.11 ne :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=4307.msg14741#msg14741 date=1367839611]
Citat: oKRamxII  u 06. Svibanj 2013, 02:30
Koliko god je dobro raditi updateove, toliko bi moja neka preporuka bila da se pričeka koji dan da se vidi je li taj update ok jer ponekad nešto zaašteka i zapravo vrlo brzo izađe nova verzija da bi to popravila, kao 2.5.11 sad.

Jedino mi malo glupo, namjerno nisam htio updatati dok je bila .10 i updatao sam kad je došla .11 i sad mi na control panelu prikazuje da moram updatati na .10 :)

Svaki puta prije bilo kakvog update-anja, prvo obriši cache (onaj kod update-ova) pa klikni "Pronađi ažuriranja" i tek onda idi update radit.

btw. u J2.5.11 još uvijek nije riješen ovaj problem s globalnom konfiguracijom, ja sam ga prijavio na bugtracker i dobio je Priority 1 (dakle najviši) pa se nadamo da će kroz koji dan to biti riješeno..

P.S. na verziji 2.5.11 ne radi ovaj fix s brisanje memcached.php datoteke....

Da, za idući put dobro je znati...

Inače i kod mene je sve ok što se global configurationa tiče...

Dario

Kod mene je s 2.5.10 na 2.5.11 bio problem da nisam obrisao dotičnu datoteku a Joomla skenira taj folder, pa mi je svejedno našao preimenovanu datoteku i to je radilo probleme.... Uglavnom na 2.5.11 je to riješeno...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu