Virtuemart 2.x i prikaz "najnovijih proizvoda" u main menu

Autor marko227, 23. Travanj 2013, 15:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Pozdrav. Postoji li opcija da se najnoviji proizvodi prikažu kao link u glavnom izborniku?
Ne želim ih prikazivati na naslovnici preko modula nego me zanima direktan link.
je li to moguće izvesti?

Unaprijed hvala na pomoći!

triolatice

Budući da ne postoji takav view za to ( bar ja neznam) , možemo ga posebno napraviti, ili se poslužiti malim trikom. Prikažemo to kao prikaz kategorija, ali malo izmjenio URL. Budući da Joomla ne dozvoljava ( osim ako malo ne hakiramo joomla core kod ) promjenu URL kada ga odaberemo iz menija za Typ linka. Napravimo to onda kao eksterni link koji bi mogao izgledati npr ovako.

/index.php?option=com_virtuemart&view=category&order=DESC&limit=1

"limit" postavimo prema tome koliko poslijednjih proizvoda želimo prikazati. Ako te to ne zadovoljava tada bi trebalo malo modificirati VM.
Kako to izgleda kod mene na jednom primjeru pogledaj na priloženoj slici.

marko227

Triolatice hvala puno. Ovo pomaže.

Ali sad imam još dva pitanja.

1. U linku imaš "order=DESC" što govori da se proizvodi prikazuju po nazivu.
Kako bi link glasio ako želim da se prikazuju po datumu dodavanja?
Riješeno

2. Može li se ovako nešto izvesti i za artikle na akciji, dakle da se prikazuju samo oni artikli koji imaju cijene sa popustom?

triolatice

Citat: marko227  u 26. Travanj 2013, 10:08
Triolatice hvala puno. Ovo pomaže.

Ali sad imam još dva pitanja.

1. U linku imaš "order=DESC" što govori da se proizvodi prikazuju po nazivu.
Kako bi link glasio ako želim da se prikazuju po datumu dodavanja?
Riješeno

2. Može li se ovako nešto izvesti i za artikle na akciji, dakle da se prikazuju samo oni artikli koji imaju cijene sa popustom?


Ma sve se može. Jedino je pitaanje dali je to novi view za VM ili to omugućava i ovo postojeće . Direktnim linkanjem ( pos sistemi klik ovdje , klik ondje )  se mogu konfigurirati stvari koje su autori i predvidjeli . Postoji sigurno velik dio koje se nitko nije sjetio. Kod velikih aplikacija koje imaju prevelik broj mogunosti, postaju preogromne , i bez proučavanja dokumentacije se jednostavno teško snači.

U tvome slučaju ne mogu tvrditi koja je opcija moguća. Ponekad si je teško predoćiti kada nemaš identično, ili veoma slično stanje pred sobom kao što ga ti imaš. Jedina replikacija baze bi mogla dati toćno onako kako ti imaš to sada posloženo.  Predpostavljam da se radi o shopu iz tvoga potpisa.

Za detaljnije moje razmišljanje javi mi se PM.

marko227

Hvala na brzom odgovoru. Javim se na PM, ali da napomenem, ne radi se o shopu iz mog potpisa. Ovo je opencart, a "problemi" su vezani za jedan novi shop koji će uskoro biti online i rađen je u VM 2.x