Automatski upgrade komercionalne komponente.

Autor triolatice, 21. Travanj 2013, 23:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

triolatice

Ima li netko ideju na koji naćin napraviti automatski upgrade komercionalne komponente ( koju ste vi napravili) , a da bude zaštićena od slobodnog downloada.

Dario

Neznam zašto bi ovo bilo komplicirano.... Uvedi si u aplikaciju, odnosno komponentu nekakve serijske brojeve koje ćeš ti imati zapisane i bit će poslani tvom "servisu" (kojeg ćeš morati napraviti) i ovisno o tome da li je ključ valjan ili ne - daš mu datoteku na download. Ja bi datoteke za download stavio izvan webroot-a domene gdje će biti "servis", dakle da datotekama nije moguće pristupiti direktno preko URL-a već će ih tvoj servis vraćati tj. dati korisniku na download ako je zadovoljio uvjete (ispravan serijski broj)....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

triolatice

Citat: DarioORION] link=topic=4300.msg14606#msg14606 date=1366614574]
Neznam zašto bi ovo bilo komplicirano.... Uvedi si u aplikaciju, odnosno komponentu nekakve serijske brojeve koje ćeš ti imati zapisane i bit će poslani tvom "servisu" (kojeg ćeš morati napraviti) i ovisno o tome da li je ključ valjan ili ne - daš mu datoteku na download.

To što si napisao sasvim je u redu, osim maloga detalja kojega si previdio da sam naveo.
Pod pojmom "automatski upgrade" mislio sam da sama Joomla vidi da postoji upgrade nakon čekiranja svih komponenti i tada je stavi na popis za upgrade.

Ne mislim da je pošalje korisniku na računalu i da je on tada instalira, iz razloga što bi možda postojala razlika u komponenti  koja nema licencu i one koja ima licencu.

Ovakav slučaj koji si ti  shvatio nije problem riješiti, jer mogu provjeriti dali je zahtjev zatražio korisnik ili je to zahtjev sa servera.

Dario

Pa ako misliš kako napravit sam automatski update, onda je možda najbolje proučit dokumentaciju, sumnjam da je netko to ovdje radio - ja osobno nisam jer nisam imao potrebe za tim.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

triolatice

Citat: DarioORION] link=topic=4300.msg14615#msg14615 date=1366698078]
Pa ako misliš kako napravit sam automatski update, onda je možda najbolje proučit dokumentaciju, sumnjam da je netko to ovdje radio - ja osobno nisam jer nisam imao potrebe za tim.

Pročitao sam davno ovu dokumentaciju, koja mi baš i ne pomaže u tome smislu, jer na navedenom linku se baš i ne govori o toj temi, ali me podsjetilo na nešto drugo, a o tome baš i ne vodim računa, ali to je ustvari dosta bitno.  Naime komponentama dajem verziju 2.5 , a ustvari vjerojatno bi radile i na 1.7 . Pih , baš sam obrisao neke stare verzije ...

Nije problem automatske nadogradnje, nego zaštita protiv slobodnog dovnloada.

Moram još malo testirati , i vidjeti malo u joomla core na koji način se vrši preuzimanje datoteke sa update servera.

Jedino se ovdje http://docs.joomla.org/Deploying_an_Update_Server#Extension , možda krije rješenje moga problema, ali to treba malo proučiti onako usput, i na kraju testirati teoriju.