joomla_antivirus_logo

Autor Tema: Automatski upgrade komercionalne komponente.  (Posjeta: 1668 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

triolatice

• Forumaš
    • Joomla developing
Automatski upgrade komercionalne komponente.
« : 21. Travanj 2013, 23:18 »
Ima li netko ideju na koji naćin napraviti automatski upgrade komercionalne komponente ( koju ste vi napravili) , a da bude zaštićena od slobodnog downloada.

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
Odg: Automatski upgrade komercionalne komponente.
« Odgovori #1 : 22. Travanj 2013, 09:09 »
Neznam zašto bi ovo bilo komplicirano.... Uvedi si u aplikaciju, odnosno komponentu nekakve serijske brojeve koje ćeš ti imati zapisane i bit će poslani tvom "servisu" (kojeg ćeš morati napraviti) i ovisno o tome da li je ključ valjan ili ne - daš mu datoteku na download. Ja bi datoteke za download stavio izvan webroot-a domene gdje će biti "servis", dakle da datotekama nije moguće pristupiti direktno preko URL-a već će ih tvoj servis vraćati tj. dati korisniku na download ako je zadovoljio uvjete (ispravan serijski broj)....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

triolatice

• Forumaš
    • Joomla developing
« Odgovori #2 : 22. Travanj 2013, 14:24 »
Neznam zašto bi ovo bilo komplicirano.... Uvedi si u aplikaciju, odnosno komponentu nekakve serijske brojeve koje ćeš ti imati zapisane i bit će poslani tvom "servisu" (kojeg ćeš morati napraviti) i ovisno o tome da li je ključ valjan ili ne - daš mu datoteku na download.

To što si napisao sasvim je u redu, osim maloga detalja kojega si previdio da sam naveo.
Pod pojmom "automatski upgrade" mislio sam da sama Joomla vidi da postoji upgrade nakon čekiranja svih komponenti i tada je stavi na popis za upgrade.

Ne mislim da je pošalje korisniku na računalu i da je on tada instalira, iz razloga što bi možda postojala razlika u komponenti  koja nema licencu i one koja ima licencu.

Ovakav slučaj koji si ti  shvatio nije problem riješiti, jer mogu provjeriti dali je zahtjev zatražio korisnik ili je to zahtjev sa servera.

Dario

• Global Moderator
  • Web/Joomla Developer
    • dBlaze
« Odgovori #3 : 23. Travanj 2013, 08:21 »
Pa ako misliš kako napravit sam automatski update, onda je možda najbolje proučit dokumentaciju, sumnjam da je netko to ovdje radio - ja osobno nisam jer nisam imao potrebe za tim.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

triolatice

• Forumaš
    • Joomla developing
« Odgovori #4 : 23. Travanj 2013, 19:22 »
Pa ako misliš kako napravit sam automatski update, onda je možda najbolje proučit dokumentaciju, sumnjam da je netko to ovdje radio - ja osobno nisam jer nisam imao potrebe za tim.

Pročitao sam davno ovu dokumentaciju, koja mi baš i ne pomaže u tome smislu, jer na navedenom linku se baš i ne govori o toj temi, ali me podsjetilo na nešto drugo, a o tome baš i ne vodim računa, ali to je ustvari dosta bitno.  Naime komponentama dajem verziju 2.5 , a ustvari vjerojatno bi radile i na 1.7 . Pih , baš sam obrisao neke stare verzije ...

Nije problem automatske nadogradnje, nego zaštita protiv slobodnog dovnloada.

Moram još malo testirati , i vidjeti malo u joomla core na koji način se vrši preuzimanje datoteke sa update servera.

Jedino se ovdje http://docs.joomla.org/Deploying_an_Update_Server#Extension , možda krije rješenje moga problema, ali to treba malo proučiti onako usput, i na kraju testirati teoriju.

joomla_antivirus_logo
anything