.htacces problem - Joomla 2.5

Autor Andy, 09. Travanj 2013, 00:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Andy

Naime čitajući sve postove nisam naišao na rješenje svog problema sa .htacces na svojoj stranici koja je instalirana na joomli 2.5. Pobogu pomagajte ako znate, znači prebacim htaccess.txt u .htaccess i generalna frka error sve isprobavo igro se 3 sata i nula bodova. Ima li tko konkretno rješenje ovog problema ps: namjestio sam sve opcije u globalnoj konfiguraciji

molim konkretna rješenja

erbi

Gdje si ovo radio? Nadam se, da ne na localhost.

Andy

pa u ftp-u sam mjenjo htaccess.txt u .htaccess i onda u globalnoj promijenuo postavke i nula bodova error

ikiK

#3
A koji error izbacuje?
I nemaju li 2.5 verzije seo automatki rješen?  :o Tj, bez da se ovo mora ručno preimenovat?
...

triolatice

#4
Ovo je  nekako postao generalni običaj kod postavljanja pitanja na ovome forumu.

Citat:Znate, ja imam  web stranicu i na njoj se odjednom pojavila grešaka , kako da to riješim ..

Iz ovakvih pitanja nije vidljivo ..


  • URL web stranice
  • ako nije online tada to napomenuti
  • koja verzija joomla je u pitanju
  • Koja greška se ispisuje , ako se bilo što ispisuje
  • Kada greška nastaje, kod poziva određenog linka, komponente
  • dali provjera log datoteke daje neke podatke
  • ostalo

.. u protivnom osoba koja želi pomoći mora nešto predpostaviti ili pokraj sebe iamti čarobnu koglu pa bez obzira što želi čovjeku pomoći teško to može na kvalitetan način napraviti.

Iz gore postavljenog problema bi mi baš trebala jedna kugla "vidovitog Milana".

miki

Citat: Andy  u 09. Travanj 2013, 00:15
Naime čitajući sve postove nisam naišao na rješenje svog problema sa .htacces na svojoj stranici koja je instalirana na joomli 2.5. Pobogu pomagajte ako znate, znači prebacim htaccess.txt u .htaccess i generalna frka error sve isprobavo igro se 3 sata i nula bodova. Ima li tko konkretno rješenje ovog problema ps: namjestio sam sve opcije u globalnoj konfiguraciji

molim konkretna rješenja
Imao sam ne mali broj susreta s htaccess-om i pretpostavljam što se moglo desiti:
1. Na serveru ti već postoji jedan .htaccess fajl no on je skriven (nije vidljiv preko file managera) i obično je prazna datoteka.
-rješenje otiđi preko legacy file managera u root i u taj postojeći fajl jednostavno dodaj sav sadržaj iz Joomlinog htaccess.txt fajla.
2. nisi kreirao / preimenovao fajl jer nemaš ovlasti nad njime (444)
- promjeni permissions  s 444 na 644.

Mislav

Ako se radi o cPanelu, možeš vidjeti skrivene (hidden) file-ove i sa File Managerom, samo je potrebno staviti kvacicu da se prikažu isti jednom kad se klikne na sam File Manager.

U pravima moze jedino biti problem ako je nešto krivo konfigurirano na serveru, no po defaultu je permission 644 (na file-ovima) i sumnjam da je u tome problem.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

darkookrad

Imao isti problem i riješio ga kad sam pročitao ovih par redova u joomlinom htaccess.txt fajlu

# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE!
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations.  It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file.  If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's.  If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
##

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks 


Dakle, problem je u liniji "Options +FollowSymLinks"

Treba ju samo zakomentirati i riješen problem!

Dakle, treba izgledati ovako:

#Options +FollowSymLinks

Dario

Što bi značio da ta opcija koju si zakomentirao nije omogućena na serveru i zato je nastala cijela frka :)

IMHO, loše podešen server... Može reći ko god kaj hoće ali je meni dobro podešen server kad većina CMS-ova, php framework-a i sličnih stvari koji se drže nekih standarda i načela rade bez intervencija i problema....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu