Čudno ponašanje nakon updatea sa 1.5 na 2.5

Autor nenikic, 08. Travanj 2013, 08:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenikic

Imam neke probleme s kojim se do sada nisam susreo pa molim iskusnije za pomoć. Kao user koristim Joomlu već 5-6 godina ali ovom problemu nisam uspio naći uzrok.

Upgredao sam J1.5 site na J2.5 uz pomoć jUpgradea. Podignuo sam upgrade sita na rezervnoj lokaciji i krenuo sređivati pozadinu: istalirao komponente za novu verziju, gantry framework, sređivati template... Iznenada mi se pojavilo slijedeće:

  • neke slike mi se na određenim stavkama menu-a ne prikazuju: vidi http://ivakreativa.com/site/index.php/o-iva-kreativa-33, ne prikazuje mi fotke about-2 i plocice-link mada iste postoje na pravoj lokaciji (nekad ih je uredno pokazivao). Na Home linku se vidi plocice-link uredno.
  • kad dodajem novu kategoriju i jedan članak, kreiram menu link na istu dobijam Error: 404 - Kategorija nije pronađena

Imate li ideju što je ovdje pošlo krivo?
Database je OK, cache je ispražnjen...

Dario

Možda ti se nešto s access-ima kod upgrade-a poremetilo....

Probaj provjeriti da li su svi access-ovi na članke Public, pa recimo da li je Language na All i takve banalne gluposti koje su mogle poći po krivu, a uopće ne obraćaš pažnju na njih :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

nenikic

Nije to, svi accessi su na Public (i za članke i za kategorije) i svi imaju language All...
Nekako sumnjam na Gantry framework, ne znam zašto?

Site ima puno sadržaja i nikako da se odlučim da probam bez Gantrija pa da vidim...

triolatice

Šteta što ti slikice nedostaju, baš kao ova  ...
Krivo je postavljen path na slikicu. Neznam kako se to dogodilo pa pokazuje krivo.
Nadam se da nećeš to rućno morati urediti.

Dario

Citat: nenikic  u 08. Travanj 2013, 21:27
Nije to, svi accessi su na Public (i za članke i za kategorije) i svi imaju language All...
Nekako sumnjam na Gantry framework, ne znam zašto?

Site ima puno sadržaja i nikako da se odlučim da probam bez Gantrija pa da vidim...

Ja sam na JoomlaArt T3 v2012 i ne kanim se maknut od njega :)
pogledaj malo, nema kompliciranja, samo ono što ti treba.....

Plus što ja sve svoje template-ove izrađujem, s T3 dolazi i blank template :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Citat: DarioORION] link=topic=4272.msg14482#msg14482 date=1365516630]

Ja sam na JoomlaArt T3 v2012 i ne kanim se maknut od njega :)
pogledaj malo, nema kompliciranja, samo ono što ti treba.....

Plus što ja sve svoje template-ove izrađujem, s T3 dolazi i blank template :)
Također s Gantryjem dolazi blank template ;)

nenikic

Ja i jesam krenuo modificirati blank gantry template ali jednostavno, nakon upgradea sa jUpgrade, site nije dobro radio.
Krenuo sam ponovo, "manualnim" upgrad-om (fresh install + J2XML import/export) i sad sve radi kako spada osim linkova u nekim člancima koji upućuju na krivi interni sadržaj!  ???

Dario

Citat: nenikic  u 12. Travanj 2013, 16:54
Ja i jesam krenuo modificirati blank gantry template ali jednostavno, nakon upgradea sa jUpgrade, site nije dobro radio.
Krenuo sam ponovo, "manualnim" upgrad-om (fresh install + J2XML import/export) i sad sve radi kako spada osim linkova u nekim člancima koji upućuju na krivi interni sadržaj!  ???

Pa s obzirom da importiraš nanovo sadržaj, isto dobije nove (drugačije ID-jeve) pa je logično da ti interni linkovi unutar sadržaja vode na krivi članak... Probaj jUpgrade ili spUpgrade....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Nathan_01

Kad ti pokušam naći tu sliku, pokazuje mi da ista uopće ne postoji u images folderu? Da je nisi možda obrisao ili premjestio u neki drugi folder?

Inače, zanimljiva stranica :)

nenikic

Citat: triolatice  u 08. Travanj 2013, 22:57
Šteta što ti slikice nedostaju, baš kao ova  ...
Krivo je postavljen path na slikicu. Neznam kako se to dogodilo pa pokazuje krivo.
Nadam se da nećeš to rućno morati urediti.
hmmmm... krivo postavljen path na sliku? kako si to skužio (ja nisam).

BTW, pošto je bio popriličan presing, napravio sam novi (ručni) upgrade i sada sam ulwetio u neke, sasvim druge, probleme!  ???

nenikic

Citat: Nathan_01  u 17. Travanj 2013, 13:02
Kad ti pokušam naći tu sliku, pokazuje mi da ista uopće ne postoji u images folderu? Da je nisi možda obrisao ili premjestio u neki drugi folder?

Inače, zanimljiva stranica :)
Hvala, ali napravio sam u međuvremenu upgrade na drugoj stranici. Ukoliko je neko voljan malo prosurfati i pronaći bugove, biti ću mu zahvalan!  ;)
www.ivakreativa.com/site2

triolatice

#11
Citat: nenikic  u 20. Travanj 2013, 08:50

hmmmm... krivo postavljen path na sliku? kako si to skužio (ja nisam).

BTW, pošto je bio popriličan presing, napravio sam novi (ručni) upgrade i sada sam ulwetio u neke, sasvim druge, probleme!  ???

Zato što ti nisam vjerovao na rijeć, pa sam se sam morao uvjeriti da slika zaista postoji. Kada sam se uvjerio da slika postoji onda je sve bilo lako.

nenikic

Hvala svima na savjetima i komentarima. Pokrenuo sam novu temu sa tri problema koja imam. Ukoliko imate par minuta vremena da komentirate, biti ću vam neizmjerno zahvalan!  ;)