Easybook reloaded

Autor darioklc, 01. Travanj 2013, 13:35

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darioklc

Imam problema oko prikazivanja komponente Easybook reloaded.
Linkam komponentu kao: index.php?option=com_easybookreloaded&view=easybookreloaded&Itemid=279
Klikom na taj link stranica se ne otvori već mi prikaže poruku:
Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /home/pedalala/public_html/components/com_easybookreloaded/views/easybookreloaded/view.html.php on line 71

Ali kada tu komponentu stavim u main menu i kad onda kliknem na link, onda mi otvori komponentu.

Zna tko kakvo rješenje kako upogonit komponentu bez da ju stavljam u main menu?
Hvala!

triolatice

Malo sam zavirio u kod komponente. Mislim da je malo problematičan kod u kontroleru. To bi sada trebalo puno istraživati i pitanje je dali bi to uspio skužiti. Možda je to i bug.
Međutim da bi onako na brzinu to sredio i da možeš koristiti  komponentu napravi slijedeće.
Potraži datoteku  u root folderu joomle .
--- components/com_easybookreloaded/view/easybookreloaded/view.html.php ---

Potraži liniju 70 ( sada u njoj nema ništa. i liniju  85 ( i ona je prazna ) . Zapamti gdje su ta mjesta ako ti se brojevi linija promejne.
U liniju 70 dodaj kod

if (is_object( $menu )) {

a u liniju 85 dodaj ovo

}


Time bi sada to trebalo izgledati ovako.


if (is_object( $menu )) {
        if($menu->params->get('menu-meta_description'))
        {
            $document->setDescription($menu->params->get('menu-meta_description'));
        }

        if($menu->params->get('menu-meta_keywords'))
        {
            $document->setMetadata('keywords', $menu->params->get('menu-meta_keywords'));
        }

        if($menu->params->get('robots'))
        {
            $document->setMetadata('robots', $menu->params->get('robots'));
        }
}


Jednu stvar ćeš time izgubiti, da t ise neće upisivati neki META TAG - ovi, ali možda ćeš najbrže to riješiti, osim ako netko drugi ili ja ne nađemo bolje rješenje.