Custom HTML modul kao "usporavač" stranice

Autor oKRamxII, 20. Ožujak 2013, 09:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

oKRamxII

Evo članka vezano za ovu temu: Is your site running slow ? Check Custom HTML modules.

Ključna stavka "Prepare content", po ovome bi trebala biti podešena na "No", a ne na "Yes" po defaultu. Ima detaljnija rasprava ovdje: [#30288] Module Prepare Paramater breaks Cache + Browser Cache + Application Rendering time

Ako je istinito, vrlo korisno za znati, makar moram priznati da kod mene i ne usporava. Imam barem 50ak stranica gdje se na jednoj nalazi par custom html modula i da se nešto sporije učitavaju - i ne baš.

Dario

Korisno za znati u svakom slučaju, a to što ne vidiš razlike odnosno usporenje je zato jer se radi o zaista malim vremenima.... Obično se u svim takvim debatama radi o nekoliko milisekundi :)
Ali primjerice ako imaš 2000-3000 posjeta dnevno (daj bože) i 2-3 takva modula na stranici - vidiš i sam kud idem s tim a u ovom slučaju to postaje problem jer na kraju ne ispadnu baš milisekunde :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Naravno, ma zasad ne planiram dirati to (imam stvarno na jednoj stranici hrpu tih custom modula :D), ali to što kažeš, dobro za znati... Makar vidim na ovom drugom linku što sam postao da se malo raspravljaju (neki to ne preporučaju i sl.), ali u globalu mislim da nečega sigurno ima, pa ne bi sigurno iz čista mira izmislio nešto takvo  :)