Neki modul filter, nešto.. kako isključiti.

Autor deydevito, 19. Ožujak 2013, 20:27

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

deydevito

Pozdrav..
malo sam novi na joomli i handlam koliko učim u hodu, i imam problem..
Prilikom izrade stranice na jednom templateu, (ne odmah) uključio mi se neki filter (kao što je vidljivo u fotki u privitku).
Probal sam sve i svašta da to isključim (moduli, i kaj ja znam kaj već i negdi nejde i nejde..
Ajd pliz pomoć..

Hvala u naprijed...

ikiK

Poz,
daj link rađe ako je moguće, bit će puno lakše nego nagađat po slici.
...


Onebeat

Citat: deydevito  u 19. Ožujak 2013, 20:27
Pozdrav..
malo sam novi na joomli i handlam koliko učim u hodu, i imam problem..
Prilikom izrade stranice na jednom templateu, (ne odmah) uključio mi se neki filter (kao što je vidljivo u fotki u privitku).
Probal sam sve i svašta da to isključim (moduli, i kaj ja znam kaj već i negdi nejde i nejde..
Ajd pliz pomoć..

Hvala u naprijed...

Bok ovo mi se čini kao neki filter za archivu sadržaja pogledaj malo prokopat po tome...
Truth will set you free

deydevito

...hmmmm, čačkam i nigdje ne mogu nać kam trebam krenut?!

ikiK

<fieldset class="filters">
<legend class="hidelabeltxt">Filter</legend>
<div class="filter-search">
<input type="hidden" value="[b]archive[/b]" name="view">
<input type="hidden" value="[b]com_content[/b]" name="option">
<input type="hidden" value="0" name="limitstart">
</fieldset>
<ul id="archive-items"> </ul>

Da kako kolega kaže, probaj prčkat po opcijama članaka, neznam točno gdje jer nikad to nisam koristio.
...

ikiK

Vidim da još nisi to riješio, šta si stavio pod menu stavku Početna? Koju vrstu stavke?
Menu Manager: Menu Items
Početna - Menu Item Type?
...

Dario

Bez pristupa ti nemogu pomoći, ali možeš sakrit taj blok jednostavno....

Otvori si /templates/joomlage0056-designcanvas/css/template.css i na kraj stavi

.maincontent .archive {
    display: none;
}
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Bracodbk

Ja sam imao isti problem i riješio to na sljedeći način:
Menu - main menu - naslovna (kod tebe početna)

Kad se otvori imaš menu item type, klikni na select pa na articles i onda odaberi single ili featured articles. Meni je pomoglo.

deydevito

Citat: Bracodbk  u 28. Ožujak 2013, 20:59
Ja sam imao isti problem i riješio to na sljedeći način:
Menu - main menu - naslovna (kod tebe početna)

Kad se otvori imaš menu item type, klikni na select pa na articles i onda odaberi single ili featured articles. Meni je pomoglo.


Zahvaljujem.. pomoglo je..
Sad mi se od nigdje pojavili articli koje imaju određeni templ. psmtr, poisključil sam sve, ali fakat SVE i opet mi se na stranici vide..?!?
Mislim da odustajem od Joomle i vraćam se dobrom starom dreaweaveru...

deydevito

#10
Pozdrav,
ovak, već sam imao jedan problem, pošto sam na Joomli nov, i uz pomoć eto riješen je problem..
E sad, ja fino napravio neke izmjene i ispadne mi pošto sam črčkao po preuzetom templateu (koji mi se eto za moje potrebe dopal) napravio fino sve.. i nakon kaj sam sve uredno posložio kak se to meni svidjalo, opaaa.. rikne mi lap i naravno, ode mast u propast..
vratih se ja nazad i nakon logiranja ispadne da su uključeni moduli koji su prikazani tu na fotki u prilogu.. popisključivao sam u basic option sve na "hide, not show i bla, bla.. ali i dalje su tu...
Kaj ne valja??
kaj krivo radim??

Mislim da se vračam dobrom starom dreamwaveru!!!  >:(


riješio... YES..

ikiK

#11
To nisu moduli, na početnoj menu stavki si postavio nešto, moja pretpostavka da si stavio featured articles opciju, e pa eto sad ih vidiš...
Ako ti netreba opcija featured a vidim da ti netreba jer se ne znaš njome koristit, odi u članke te ih sve postavi da nisu featured. I dobit ćeš ono što želiš a to je kolko se sjećam prva stranica bez članaka s onim slide modulom.
Isto tako kada sve članke makneš iz featured, odi na menu stavku pod Page Display Options te stavi Show Page Heading na no.

I lakše bi bilo bacit pogled na livu stranicu da ne nagađamo šta je šta...

Citat: deydevito  u 04. Travanj 2013, 14:51
Mislim da odustajem od Joomle i vraćam se dobrom starom dreaweaveru...
Nisi nit nokat umoćio u vodu a već tvrdiš da je hladno...

Edit; Spojio sam teme jer se radi o istoj stvari, nema potrebe za novu.
...

deydevito


[/quote] Nisi nit nokat umoćio u vodu a već tvrdiš da je hladno...

Edit; Spojio sam teme jer se radi o istoj stvari, nema potrebe za novu.
[/quote]

..riješio sam..  ;)

btw, dal se često događa da kad nešto promjenim, refresham stranicu, a on ništa??
danas pokušavam i pokušavam i niš..
Stavio sam neki modul, obrisao ga spremio promjene i tek nakon pola sata se promjena učitala?!?!?!  :time:

triolatice

Prilikom prikazivanaj sadržaja Joomla prvo provjerava dali je sadržaj toga modula negdje spremljen u Cashe, ako je tada prikazuje taj sadržaj da ga ponovo ne mora generirati, čime se postiže brže učitavanje. Želiš li trenutno vidjeti uneseenu promjenu obrišta tada cashe , pa vidi promjenu.

deydevito

hvala na savjetima.. riješio sam problem.. :)

imam pitanje glede pokazivanja naslova kako je na stranici (da sad ne radim ptrsc, stavio sam cijeli link) http://www.studiorum-plus.eu/
...problem je ovaj naslov ispod modula pokraj slidera..."POČETNA"... sve sam pokušao u Menu (koji sam preimenovao u početna) i pogledao sam sve, odnosno u Article opt sam stavio sve na Hide no međutim on i dalje pokazuje taj naslov..
ako može pomoć oko toga..

Hvala..