.htaccess opet !

Autor dada, 16. Ožujak 2013, 18:13

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozz,


molim pomoć

kad ubacim ovaj kod u .htaccess  nemogu ući u administrativno sučelje:

RewriteEngine on
Options +FollowSymLinks
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^.*/index\.php
RewriteRule ^(.*)index.php$ http://www.apartmani-stara-novalja.com/$1 [R=301,L]



a kad tog koda nema onda mi se   www.mojadomena.com/index.php  javlja kao druga stranica koja se ovim kodom preusmjerava na jednu a to je www.mojadomena.com

Kako da mi se sve stranice preusmjeravaju samo na jednu stranicu www.mojadomena.com?


hvala

Dario

To se nebi trebalo raditi u .htaccess-u ako već skrećeš kompletne domene, mislim možeš - ali ako već imaš opciju alias domena na hosting panelu (a svi je imaju) onda ti je to najjednostavnije i najbolje to tamo napraviti.
Evo konkretan primjer što sam ja radio...
svikoncerti.com / .net / .hr / mislim-da-ih-još-ima svi uredno vode na svikoncerti.eu sa 301 Permanent redirectom - 2 minute posla u panelu :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

Gdje u panelu ?

ja sam samo vidjela plugin za preusmjeravanje ali ne znam što točno s njim mogu postići? i da li mi je uopće potreban?

malo običnijim riječnikom ovo mi je sve novo ???

Dario

Components -> Redirect ?
Komponente -> Preusmjeravanje ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

svikoncerti.com / .net / .hr / mislim-da-ih-još-ima svi uredno vode na svikoncerti.eu sa 301 Permanent redirectom - 2 minute posla u panelu

ovo mi mije jasno u cpanelu ili u administrativnom sučelju i kako da nešto preusmjerim točno tako s kosim crtama kako si ti napisao?



Mislav

Pozdrav, vidim da nisi baš razumijela kolegu. Ovo sa kosim crtama je dao samo primjer domena koje je preusmjeravao.

Znači, kad se ulogiraš u cPanel, ispod kategorije "DOMAINS" klikneš na "Redirects". Odabereš tip redirekcije:
- permanent - osoba koja dolazi na web vidi u URLu promjenu, drugim rječima, ako si odradila permanent redirekciju domene "mojadomena.com" na "mojadomena.net", vidjet će u svojem web pregledniku "mojadomena.net"
- temporary - suprotno permanent redirekciji, kad ja dođem na tvoju domenu "mojadomena.com", vidjet ću i dalje "mojadomena.com"

U poljima ispod oznacis domenu koji želiš preusmjeriti, ako želiš cijelu domenu, onda ništa ne upisuješ u desno polje. Ako želiš preusmjeriti npr neki folder, onda istog upisuješ u desno polje.

Nadalje, u polje "redirects to→" upisuješ ime domene gdje želiš redirekciju.

Konkretan primjer sada:
1) odabereš permanent redirekciju
2) odabereš domenu, npr. "mojadomena.com"
3) polje "redirects to ->" - upisuješ "mojadomena.net"
4) www redirekcija, standardno se preusmjeruje i www i bez wwwa, tako da ona druga opcija " Redirect with or without www" - naravno po želji možeš i nešto drugo odabrati
5) wild card redirect po želji, možeš staviti, ali obrati pozornost na tekst ispod, nije moguće koristiti ovaj oblik redirekcije ako želiš redirektati glavnu domenu na drugi direktorij na web stranici - uglavnom zanemari ovo
6) klikneš na "Add"

U tom dijelu redirect imaš i video tutorijal koji isto možeš pogledati.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

dada

Citat: MislavORION] link=topic=4229.msg14296#msg14296 date=1363855686]
Pozdrav, vidim da nisi baš razumijela kolegu. Ovo sa kosim crtama je dao samo primjer domena koje je preusmjeravao.

Znači, kad se ulogiraš u cPanel, ispod kategorije "DOMAINS" klikneš na "Redirects". Odabereš tip redirekcije:
- permanent - osoba koja dolazi na web vidi u URLu promjenu, drugim rječima, ako si odradila permanent redirekciju domene "mojadomena.com" na "mojadomena.net", vidjet će u svojem web pregledniku "mojadomena.net"
- temporary - suprotno permanent redirekciji, kad ja dođem na tvoju domenu "mojadomena.com", vidjet ću i dalje "mojadomena.com"

U poljima ispod oznacis domenu koji želiš preusmjeriti, ako želiš cijelu domenu, onda ništa ne upisuješ u desno polje. Ako želiš preusmjeriti npr neki folder, onda istog upisuješ u desno polje.

hvala puno na iscrpnom objašnjenju sad je puno jasnije ali meni to ipak ne radi valjda nisam nešto dobro postavila.

evo šaljem prilog 1.  kako to izgleda u cpanelu

i šaljem prilog 2. redirect check tool ... koji mi bezobzira na redirekciju šalje postojanje dvije domene ... što naravno nije dobro za rangiranje stranice!


kako riješiti da se ta druga stranica  www.mojadomena/index.php  isto preusmjerava na www.mojadomena.com


d

Nadalje, u polje "redirects to→" upisuješ ime domene gdje želiš redirekciju.

Konkretan primjer sada:
1) odabereš permanent redirekciju
2) odabereš domenu, npr. "mojadomena.com"
3) polje "redirects to ->" - upisuješ "mojadomena.net"
4) www redirekcija, standardno se preusmjeruje i www i bez wwwa, tako da ona druga opcija " Redirect with or without www" - naravno po želji možeš i nešto drugo odabrati
5) wild card redirect po želji, možeš staviti, ali obrati pozornost na tekst ispod, nije moguće koristiti ovaj oblik redirekcije ako želiš redirektati glavnu domenu na drugi direktorij na web stranici - uglavnom zanemari ovo
6) klikneš na "Add"

U tom dijelu redirect imaš i video tutorijal koji isto možeš pogledati.

dada

hvala puno na iscrpnom objašnjenju sad je puno jasnije ali meni to ipak ne radi valjda nisam nešto dobro postavila.

evo šaljem prilog 1.  kako to izgleda u cpanelu

i šaljem prilog 2. redirect check tool ... koji mi bezobzira na redirekciju šalje postojanje dvije domene ... što naravno nije dobro za rangiranje stranice!


kako riješiti da se ta druga stranica  www.mojadomena/index.php  isto preusmjerava na www.mojadomena.com


d

dada

Ovo nije dobro preusmjeravanje ... desilo se to da su svi linkovi bili usmjereni na početnu stranicu ?????

pitanje je kako /index.php  preusmjeriti na glavnu domenu domena.com -  a da se može se može ući u administrativno sučenje i da svi linkovi normalno rade?


ako netko zna cijenila bih da to netko podijeli sa mnom hvala

d

Sretan Uskrs svima :)