Problem sa permission i kontrolom joomle u admin sučelju K2

Autor Hrvoje.T, 12. Ožujak 2013, 12:23

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hrvoje.T

Poštovani!

Imam veliki problem i molim pomoć.
Naime noćas je portal za jednog klijenta bio hakiran.Prije nego sam napravio backup mogao sam pristupiti člancima itd..Napravio sam backup i sada kada pokušavam ući u članke izbacuje mi prazan ekran,znači vidim članke ali ne mogu pristupiti.Gledao sam permissione i zabunom sam izmjenio permission super usera i sada nemam pristup člancima i ostalom.Molim da mi se javi netko tko  zna da mi pomogne.Šaljem podatke u inbox.Hitno mi je ali backup nije riješio problem.Mislio  sam da bude backup pregazio sve ali ne.Znam da ima ovdje tko zna pa help me people.Runda za mene samo pomagajte..Hvala!
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Dario

Prekomplicirano mi je sad objašnjavat i nisam pri vremenu za to pa te molim da mi pošalješ podatke za pristup phpMyAdmin-u - to mi je 2 minute posla i 30min za objasnit - to ćemo drugom prilikom

ako nemaš za direktan pristup phpMyAdmin-u pošalji mi cPanel podatke... na privat naravno...

P.S. napiši mi i koji korisnik treba imat SuperAdmina da znam kojem postavit
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Truth will set you free

Hrvoje.T

nije.kolega frend pokušava lokalno na kompu uz bazu riješiti problem.svaka pomoć dobrodošla.
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Dario

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Dario

Citat: Hrvoje.T  u 12. Ožujak 2013, 12:23
Poštovani!

Imam veliki problem i molim pomoć.
Naime noćas je portal za jednog klijenta bio hakiran.Prije nego sam napravio backup mogao sam pristupiti člancima itd..Napravio sam backup i sada kada pokušavam ući u članke izbacuje mi prazan ekran,znači vidim članke ali ne mogu pristupiti.Gledao sam permissione i zabunom sam izmjenio permission super usera i sada nemam pristup člancima i ostalom.Molim da mi se javi netko tko  zna da mi pomogne.Šaljem podatke u inbox.Hitno mi je ali backup nije riješio problem.Mislio  sam da bude backup pregazio sve ali ne.Znam da ima ovdje tko zna pa help me people.Runda za mene samo pomagajte..Hvala!

e sad mi reci
1. o kojoj se bazi radi jer ih imaš nekoliko
2. gdje si točno i što dirao jer ako se radi o bazi "j25" tamo mi sve izgleda ok.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Hrvoje.T

I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Dario

znam da "nisi po bazi" ali kad si spremio, ustvari si izmjenio u bazi :)
Uglavnom... gdje god si spremio odnosno promjenio user levele - moram znati, dakle točno gdje i što si kliknuo je moje pitanje :D
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Hrvoje.T

RIJEŠENO KOLEGA..

PRIJATELJ JE SVE STAVIO NA LOCAL PA SMO ZAMIJENILI ADMINISTRATOR I BAZU I SADA JE PRORADILO.TAKO DA ZNATE RIJEŠENO JE..MOLIM ZAKLJUČATI TEMU.

HVALA VAM NA TRUDU ODUŽIM VAM SE EKIPO...


PRONIJENIO SAM ISTO USER ZA BAZU PODATAKA.KREIRAO SAM NOVOG USERA I TAKO DA SADA JE OK.ŠTO SE TIČE ZAŠTITE KAKO ZAŠTITI ADMIN SUČELJE OD UPADA?POSTOJI PLUGINOVI ITD..PA TREBAM TU SAVJET..MOŽE JAVNO DA I DRUGI ZNAJU..HVALA DARIO NA POMOĆI.....
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Onebeat

Odlucno kada je rijesno samo bi te molio bez velikih slova jer to znaci da se deres...
Truth will set you free

Hrvoje.T

Ispričavam se.samo sam htio naglasiti da je riješeno da se ne traži rješenje dalje.još jednom uvažite ispriku,nij ebila namjera pisati velikim..hvala!
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Hrvoje.T

e sada neki dobar plugin za zaštitu admin sučelja molim koji je ok i kako se konfiguira?i kako dignuti zaštitu portala na višu razinu da se opet slično ne događa..kritike  uvažavam . isto...
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Dario

Citat: Hrvoje.T  u 12. Ožujak 2013, 17:54
e sada neki dobar plugin za zaštitu admin sučelja molim koji je ok i kako se konfiguira?i kako dignuti zaštitu portala na višu razinu da se opet slično ne događa..kritike  uvažavam . isto...

Pogledaj si ovdje, znam da je bilo varijanti gdje bez uploada datoteke (Key file) nisi mogo u backend, ali samo da spomenem da u 10 godine Joomle nisam imao potrebe za tim - ako redovno radiš update i brineš se o portalu - nemaš problema :)

Također si pogledaj malo i htpasswd varijantu, ta bi ti bila najsigurnija jer se radi o autentifikaciji sa serverske strane (htaccess + htpasswd), a ne onoj sa strane php-a (Joomle).
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: Hrvoje.T  u 12. Ožujak 2013, 17:54
e sada neki dobar plugin za zaštitu admin sučelja molim koji je ok i kako se konfiguira?i kako dignuti zaštitu portala na višu razinu da se opet slično ne događa..kritike  uvažavam . isto...

Bok,

evo u prilogu plugin za pristup backendu joomle sa token key kombinacijom...
Truth will set you free