Trebam komponentu za slike, moze i komercijalna

Autor peraklo, 09. Ožujak 2013, 06:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

peraklo

Znaci na joomli 2.5.9 sam i koristim K2...

Komponenta za slike bi trebala:

- na neki nacin zamijeniti default media manager
- prilikom uploada nove slike dati mogucnost tagiranja s vise tagova
- prilikom ubacivanja u clanak dati mogucnost pretrage po tagovima
- imati opciju da se u clanku pod slikom prikazuje copyright
- ako je u tekstu manja slika, da se poveca na ekranu s hoover over uvjetom
- kreiranje svojevrsnih galerija
- custom velicine thumbova i defaultnih velicina s auto resizeom i eventualno cropom
- sto se tice copyrighta slika, ako ubacim sliku u tekst, da je ta informacija automatski upisana

Naime,  stranica bi uskoro trebala imati preko 2000-3000 clanaka i u svakom po par slika. Bez tagova i nabrojanih opcija jako ce biti tesko pratiti krsim li igdje autorska prava, pretrazivati slike po kriterijima i slicno...

Obzirom na navedeno,  ima li takva komponenta?  Mozda i vise njih koje bi u kombinaciji dale isti rezultat, svejedno...

Hvala

Dario

Evo ja ću probati odgovoriti na što više toga, a ako sam nešto krivo shvatio, onda mi objasni što sam propustio :)

Citat: peraklo  u 09. Ožujak 2013, 06:49
Znaci na joomli 2.5.9 sam i koristim K2...
Komponenta za slike bi trebala:

- na neki nacin zamijeniti default media manager
     - JCE Editor je i editor, a snjime dolazi i JCE File browser koji ima upload i upravljanje medijima
     - moraš kreirat ili promjenit jedan o postojećih profila pa složit dozvole (ne želiš da vanjski imaju pristup svim tvojim datotekama)

- prilikom uploada nove slike dati mogucnost tagiranja s vise tagova
     - za slike neznam ništa za tagiranje, ali mislim da je dovoljno da su članci tagirani :)

- prilikom ubacivanja u clanak dati mogucnost pretrage po tagovima
     - K2 ima tagove koliko ja znam, s time da ih u opcijama možeš lock-ati  -  dakle korisnici nemogu kreirat nove tagove, samo koristeći postojeće (koje si primjerice napravio u backendu)
- imati opciju da se u clanku pod slikom prikazuje copyright
     - Također K2 ima ovu mogućnost
- ako je u tekstu manja slika, da se poveca na ekranu s hoover over uvjetom
     - instaliraj si Mavik Thumbnails - btw. piše da je za J2.5, ali radi i na J1.5
- kreiranje svojevrsnih galerija
     - K2 ima ovu mogućnost uz komercijalnu Simple Image Gallery Pro koja je ak se ne varam 12€
- custom velicine thumbova i defaultnih velicina s auto resizeom i eventualno cropom
     - također K2 ima 5 opcija različitih predefiniranih veličina slika

- sto se tice copyrighta slika, ako ubacim sliku u tekst, da je ta informacija automatski upisana
     - možeš napraviti provjeru u view-u ako je korisnik nešto upisao da se prikazuje njegovo, a ako je prazno - tvoje

- obzirom na navedeno,  ima li takva komponenta?  Mozda i vise njih koje bi u kombinaciji dale isti rezultat, svejedno...
     - K2 - one component 2 rule them all  :geek:


P.S. od isključivo galerija komponenti, mislim da Phoca ima najviše mogućnosti...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

peraklo

Hvala na odgovoru... nisam ranije mogao do foruma pa tek sad vidim...

A bi li bilo kakvo rjesenje da se za pohranu slika koristi neki hosting servis, tipa picasse, flickra ili slicno, sto podrzava tagiranje, ili keywords, pa da kroz komponentu mogu ubacivati slike u clanak sa tog hostinga, i prilikom ubacivanja u clanak pretrazivati slike na osnova tagova/keyworda?

koliko bi to moglo utjecati na brzinu "izvodjenja" same stranice?

ikiK

Mislim da to neće iči, jer tagovi su u tom slučaju pohranjeni u bazi od hosta tih slika a ne u joomli te ih samim time ne možeš pretraživat joomlinim funkcijama.
...

peraklo

mozda postoji komponenta koja moze i pretrazivati bazu tagova hosta? mislim, ako bi mogla pretrazivati slike, ne vidim razlog da ne moze isto i sa tagovima?

doduse, mozda lupam gluposti, zato i jesam ovdje da saznam nesto i rijesim problem :D

Dario

Evo baš radim nešto s Phoca Gallery pa gledam malo detaljnije po postavkama i primjetih - ima tagove, i to jako dobro riješeno :)
komponenta se užasno proširila - ima svega :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu