Virtue mart 2 .. i front end uređivanje/edit proizvoda u trgovini

Autor miki, 06. Ožujak 2013, 22:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

miki

pozdrav
Već duže vrijeme pokušavam pronaći odgovor na pitanje da li je uopće moguć frontend edit proizvoda u virtue mart web shop-u.
Naime importirao sam oko 4000 proizvoda s podosta podataka vezano za njih no nisam importirao slike. i sad bih najjednostavnije s frontend-a uređivao i polako dodavao sliku za svaki proizvod.
Da li je to moguće i da li se neko koristio tom opciom pošto kod mene na joomli 2.5 i VM2.2 na frontend-u postoji link za uređivanje pojedinog proizvoda no kad se klikne otvori se VM edit proizvoda ali se ne može snimiti/pohraniti napravljena promjena. Jednostavno linkovi ka Save i Cancel vode na naslovnu stranicu, a promjene postavki nad proizvodom se ne 'zabilježe'.

Mihael [ORION]

Nisam to nikad radio jer mi nije trebalo. Ali sad sam išao probati na jednom svojem webshopu (verzija 2.0.12f - October 22 2012). Probao sam promijeniti Naziv i Cijenu 1 proizvoda i radilo je.

Zašto ne radi u tvojem slučaju, ne znam. Prvo je bitno koju točno verziju Virtuemarta koristiš. Ja sam testirao na ovoj gore, a inače posljednja koja je izašla je 2.0.18. Virutemart je u stalnom razvoju i iz verzije u verziju ispravljaju bugove, tako da je moguće da imaš neku verziju u kojoj ta funkcionalnost ima bug.

Ako je potreban upgrade VM-a, to je malo problematično zbog toga jer u VM-u mijenjaju i template za prikaz kategorija i proizvoda, pa ako koristiš VM template overrides neke stvari neće nakon upgrade dobro raditi ili se ispravno prikazivati, pa to zahtijeva naknadne intervencije nad VM predlošcima. Taj dio najbolje zna osoba koja je izradila dizajn za VM.

miki

Hvala na odgovoru, malo mi je sada lakše :) jer znam da mora da radi.
Inače imam verziju Joomla 2.5.9 Virtue Mart 2.0.18a i po svemu sudeći trebalo bi da radi.
No moguće je da ima veze i s predloškom koji je prepravljan  s 1.6 joomle da radi na 2.5.(imao sam problema s logiranjem i izbacivanjem...)
Problem koji spominješ u vezi predloška za VM imam i ja :) no gled ću ga  'uglaviti' u template od joomle koji koristim, tako da me ne pokosi svaki update i ne pobrka dizajn.

tito

Zasto Virtuemart oficijelni site ne radi? Ili je to do mene? Pokusavam pristupiti preko www.virtuemart.net i pojavljuje mi se blank stranica.

Dario

Meni radi normalno - možda su taman stavljali novi sajt gore il nešto :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Da se nadovežem na svoje prvobitno pitanje-problem, izgleda je u pitanju problem do predloška Rocket Theme i VM jednostavno od samog početka ne idu jedn jedno uz drugo.

Dario

Template-ovi kod VirtueMart su veliki problem i u 80% sllučajeva ti rade same na onoj verziji VM-a za koju su napisani.... Problem je što ekipa iz VirtueMart nakon 10 godina nije došla na TI s modelima pa svako malo mjenjaju imena varijabli koje dolazi do view-a (template-a)..... Bar je bilo od verzija 2.0.6 do 2.0.12
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Sanitarac

Mali osvrt..

Na prvoj slici imaš dio teksta a mislim da piše: Ocijena pa da te ispravim piše se Ocjena...
Ako sam krivo vidio jer je slika izrezana ispričavam se...

Ono što si spomenuo za gumbiće da te vraćaju na početnu kad spremaš...

Citat:Da li je to moguće i da li se neko koristio tom opciom pošto kod mene na joomli 2.5 i VM2.2 na frontend-u postoji link za uređivanje pojedinog proizvoda no kad se klikne otvori se VM edit proizvoda ali se ne može snimiti/pohraniti napravljena promjena. Jednostavno linkovi ka Save i Cancel vode na naslovnu stranicu, a promjene postavki nad proizvodom se ne 'zabilježe'.

Neznam da li si website radio lokalno pa ga prebacio na server ili obrnuto stvar je početne instalacije VM-a koji ima svoje direktne putanje u config file-u pa moguće da te tokom spremanja redirektira...
Inače to ti se nalazi ovdje:
ime weba\administrator\components\com_virtuemart
potraži
virtuemart.cfg.php
otvori sa Notepad++
uredi putanje pod brojem 33

Primjer:

// these path and url definitions here are based on the Joomla! Configuration
define( 'URL', 'http://localhost/webducan/'; );
define( 'SECUREURL', 'http://localhost/webducan/'; );

miki

hvala @Sanitarac
Za konfig fajl za VM nisam znao da postoji.
No s tim nazivom je nemam ni jedan fajl u tom folderu.
Najsličniji fajl je virtuemart.cfg i virtuemart_defaults.cfg-dist no u njima nema definiranja putanja.
Inače u pitanju je VM 2.o.18a.

miki

Citat: DarioORION] link=topic=4195.msg14330#msg14330 date=1364283911]
Template-ovi kod VirtueMart su veliki problem i u 80% sllučajeva ti rade same na onoj verziji VM-a za koju su napisani.... Problem je što ekipa iz VirtueMart nakon 10 godina nije došla na TI s modelima pa svako malo mjenjaju imena varijabli koje dolazi do view-a (template-a)..... Bar je bilo od verzija 2.0.6 do 2.0.12
Krenu sam u izradu web shopa s VM-om jer sam davno prije .. na staroj verziji postavio sve baš onako kako sam želio jedan shop. No na ovom novom sustavu stalno imam nekih problema. Ozbiljno sam mislio, jedno vrijeme, preći na neku drugu platformu. ali evo neki dan nađem koponentu za jednostavan import podataka, tako da nastavljam s borbom.. :)

Sanitarac

Citat: miki  u 28. Ožujak 2013, 19:21
hvala @Sanitarac
Za konfig fajl za VM nisam znao da postoji.
No s tim nazivom je nemam ni jedan fajl u tom folderu.
Najsličniji fajl je virtuemart.cfg i virtuemart_defaults.cfg-dist no u njima nema definiranja putanja.
Inače u pitanju je VM 2.o.18a.

Nema problema!  ;)
Ja sam krivo napisao, nije *php već je samo virtuemart.cfg i u njemu mora biti definirana putanja!

Ono što ti želim istaknuti je sljedeće...
Ako si to instalirao na server, kao početni instalaciju tada  će ti biti upisana serverska putanja no ako je na računalu lokalno tada će biti shema kao localhost/webducan/ no radi se o tome da kada uploadaš sve na server a radio si lolakno te importiraš bazu stvar ti neće funkcionirati.
Pogledaj taj file opet.

Daj mi info, da li to imaš na serveru ili lokalno?
Da li si mjenjao server možda?
Što si zadnje radio kada ti je to prestalo funkcionirati?

miki

Imam shop lokalno na wamp-u i podatke editiram malo preko Open office base-a i nativnog mysql driver-a a imam i sajt koji je u funkciji na webu  tamo podatke (artikle) u najnovije vrijeme editiram preko csvi komponente za import/export podataka u bazu.
Razmišljam preći na CSV Advanced komponentu (čini mi se da je jednostavnija i sigurnija komponenta)
U onom config fajlu od VM definitivno nema ni sličnih podataka
evo koda iz virtuemart.cfg

# http://www.virtuemart.net
# Copyright (c) 2004 - 2010 VirtueMart Team. All rights reserved.
# http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL, see LICENSE.php
# VirtueMart is free software. This version may have been modified pursuant
# to the GNU General Public License, and as distributed it includes or
# is derivative of works licensed under the GNU General Public License or
# other free or open source software licenses.
# $Id: virtuemart_defaults.cfg 3726 2011-07-16 12:01:49Z Milbo $
#
# Notes:
# - The hash-sign (#) is a comment character, but only if it's the first non-blank char on a line
# - The equal-sign (=) when the default value is empty, is optional
# - Constant values can be used by enclosing them in curly brackets ({}), eg:
# some_path_value={JPATH_ROOT}{DS}virtuemart{DS}somewhere

[config]
##shop settings
shop_is_offline=0
offline_message=Our Shop is currently down for maintenance. Please check back again soon.
use_as_catalog=0
currency_converter_module=convertECB.php
order_mail_html=1
useSSL=0
dangeroustools=0
debug_enable=none
google_jquery=1
multix=none


##Shopfront
pdf_button_enable=1
show_emailfriend=1
show_printicon=0
show_out_of_stock_products=1
coupons_enable=0
show_uncat_child_products=0
coupons_default_expire=1,D
weight_unit_default=KG
lwh_unit_default=m
list_limit=20
showReviewFor=all
reviewMode=registered
showRatingFor=all
ratingMode=registered
reviews_autopublish=1
reviews_minimum_comment_length=100
reviews_maximum_comment_length=2000
vmtemplate=default
categorytemplate=default
showCategory=1
categorylayout=0
categories_per_row=3
productlayout=0
products_per_row=3

vmlayout=0
    show_featured=1
    featured_products_per_row=3
    show_topTen=1
    topten_products_per_row=3
    show_recent=1
    show_latest=1

##Paths
    assets_general_path=components/com_virtuemart/assets/
    media_category_path=images/stories/virtuemart/category/
    media_product_path=images/stories/virtuemart/product/
    media_manufacturer_path=images/stories/virtuemart/manufacturer/
    media_vendor_path=images/stories/virtuemart/vendor/
forSale_path_thumb=images/stories/virtuemart/forSale/resized/
    img_resize_enable=1
    img_width=90
    img_height=90
    no_image_set=noimage.gif
    no_image_found=warning.png
   
##Product order settings

browse_orderby_field=p.virtuemart_product_id
browse_orderby_fields=array:product_sku|category_name|mf_name|product_name

browse_search_fields=array:product_sku|category_name|category_description|mf_name|product_name|product_s_desc


##Pricing
    show_prices=1
    price_show_packaging_pricelabel=0
    show_tax=1
    basePrice=1
    basePriceText=1
    basePriceRounding=-1
    variantModification=1
    variantModificationText=1
    variantModificationRounding=-1
    basePriceVariant=1
    basePriceVariantText=1
    basePriceVariantRounding=-1
    basePriceWithTax=1
    basePriceWithTaxText=1
    basePriceWithTaxRounding=-1
    discountedPriceWithoutTax=1
    discountedPriceWithoutTaxText=1
    discountedPriceWithoutTaxRounding=-1
    salesPriceWithDiscount=1
    salesPriceWithDiscountText=1
    salesPriceWithDiscountRounding=-1
    salesPrice=1
    salesPriceText=1
    salesPriceRounding=-1
    priceWithoutTax=1
    priceWithoutTaxText=1
    priceWithoutTaxRounding=-1
    discountAmount=1
    discountAmountText=1
    discountAmountRounding=-1
    taxAmount=1
    taxAmountText=1
    taxAmountRounding=-1

##Check stock
    addtocart_popup=1
    check_stock=0
    automatic_payment=1
    automatic_shipment=1
    agree_to_tos_onorder=0
    oncheckout_show_legal_info=1
    oncheckout_show_register=1
    oncheckout_show_steps=0
    oncheckout_show_register_text=COM_VIRTUEMART_ONCHECKOUT_DEFAULT_TEXT_REGISTER

##SEO
    seo_disabled=0
    seo_translate=0
    seo_use_id=0

Inače sam prvo postavio sustav lokalno pa ga prebacio na web.

Dario

Citat: Sanitarac  u 26. Ožujak 2013, 16:04
Neznam da li si website radio lokalno pa ga prebacio na server ili obrnuto stvar je početne instalacije VM-a koji ima svoje direktne putanje u config file-u pa moguće da te tokom spremanja redirektira...
Inače to ti se nalazi ovdje:
ime weba\administrator\components\com_virtuemart
potraži
virtuemart.cfg.php
otvori sa Notepad++
uredi putanje pod brojem 33

Primjer:

// these path and url definitions here are based on the Joomla! Configuration
define( 'URL', 'http://localhost/webducan/'; );
define( 'SECUREURL', 'http://localhost/webducan/'; );

To je kod starog Virtuemarta 1.x - novi 2.x nema toga....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu