joomfish za joomlu - opet i opet za joomlu 2.5

Autor dada, 04. Ožujak 2013, 14:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

triolatice

Ma i ja  sam u Joomli od 1.0  , i bez brige vjerujem ti na riječ; nadama se da i ti meni. zato mi  je to i bilo malo neobićno. Nadalje neke i druge komponente ponekad imaju običaj svoje podatke ostaviti za sobom, međutim to bi trebalo biti u svrhu, da si čovjek slučajno ne obriše i podatke, a koji mu možda zatrebaju. U joomli od verzije 1.7 nadalje postoji posebna instalacijska skripta u kojoj se definiraju takvi postupci prije same instalacije , sama instalacija , postupak poslije instalacije, postupak kod upgrade komponente i slično. Kod pojave  nove verzije komponente , u međuvremenu je došlo do promjene strukture same baze , tada se to definira u posebnom dokumentu.  U ovoj komponenti to ne postoji. Možda postoji u komponenti za koju ste nešto i platili i za koju imate podršku. To ne mogu tvrditi , jer svoju verziju nisam platio. Ako netko ima plačenu verziju mogu naknadno provjeriti ove detalje ili ih možete tražiti od autora.

Ove ovdje iznesene podatke vjerojatno neće razumjeti neki od posjetioca ovih stranica, ali vjerujte mi na rijeć.

dada

#61

Ok, pitanje je ... kad se ne smije promjeniti defaultni jezik Sadržaja ?  da li se to odnosi i na vrijeme prije instalacije FaLAnga ili kad instaliraš FAlang?

Naime, ja sam deinstalirala FaLang- primjetila sam da su u bazi ostale mislim dvije tablice mojih prijevoda-ali sam ih namjerno ostavila da vidim što će se dogoditi.
Kad sam sve ponovo instalirala dogodilo se to da je sve profunkcioniralo jedino što - mi se opet kao osnovni jezik pojavljuje   engleski  znači stranica se  otvara kao
www.mojadomena.com/en

Nije mi jasno zašto kad nisam mjenjala osnovnijezik - otpočetka kod mene izgleda ovako - prilozi 1 i prilog 2.

triolatice je dobro rekao da se to može ali uz mali nagovor - jer da bi pročitao hrvatski moraš stisnuti hr. zastavicu - umjesto da je obrnuto!

Možda se u bazi da to promjeniti - okrenuti ?

pozdav
d

triolatice

#62
Mlada gospodična , pa i ostali koji imaju slične probleme, ja  osobno volim neke stvari objašnjavati "naširoko i nadugačko" pa mi to mnogi i zamjeraju, ali ću opet ponoviti neke stvari pa se dobije cjelovitija slika.

U višejezičnim tekstovima, nema veze sa Falang, joomla će prikazivati onaj jezik koju smo slićicu jezika trenutno kliknuli, ili prikazuje jezik koji je .. pazi sada pažljivo.

a) defaultni jezik vaših web stranica
b) defaultni jezik vašega browsera  ( ovo je defaultna vrijednost nakon instalacije vaše Joomle)


Na koji naćin će se jezik prikazivati određuje  plugin "System - Language Filter" u zavisnosti od postavki toga plugina.

Sa velikom vjerojatnošću sam siguran da je plugin konfiguriran da prikazuje jezik prema jeziku browsera, a ne prema defaultnom jeziku tvojih webstranica.

Hajde neka je sa srećom, volio bi da me ne morate ispravljati u ovome.

dada

Mislim da znam šta mislite :)

hvala na odgovoru
d

Dario

Svakog posta, 5 strana - dosta :)
Ide lock na temu.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu