joomfish za joomlu - opet i opet za joomlu 2.5

Autor dada, 04. Ožujak 2013, 14:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alanzz

Citat:
Neda mi se gledat link :)
Ali tvoj video traje vise od sat vremena  :(  ,a ovaj link prođeš za 2 minute

Ja sam morao upotrijebit oba sistema tj. oba modula jedan sa uvecanim zastavama (joomla translate) i nekako zakacen sa strane i drugi sa malim zastavicama (falang) koji ce biti za responsive view. U biti osim postavljanja modula, nisam trebao nista drugo prevodit tj. povezivat sa nativnim joomla sistemom, al eto...

Citat:
E ovo je upravo glavni razlog zašto ja ne koristim nativni joomlin translate nego radim sve s FaLang-om :)
I ja bi isto, ali u slucajevima kada komponenta nema za falang ili joomfish content elements, trebao bi ih sam radit, a to neznam bas...tako da nekad i ovaj nacin dobro dođe...

Citat: Onebeat  u 15. Ožujak 2013, 12:42
slazem se da dobijes dva arazmana u ovoj kombinaciji no zato sustavi koji rade booking zapravo samo mjenaju tekstove o objektu dok sama rezervacija ostaje kakva jest...

Apartman na hrv il ieng je uvijek isti zar ne?
Nisam probao sve sustave za booking,mislim da bi se i kod njih pojavio ovaj problem jer najveca mana za ovaj joomla sistem prevođenja je onaj dio gdje se  nešto treba prevest što je ručno napisano tj. čim nema nešto u ini fajli odma se mora duplirat sve, bezveze...

Onebeat

Pa nisam ni ja odavno probao bookng sustave...

Al tamo gdje je hardcoded u joomli je jednostavno napravi string za prijevod i to je to...
Truth will set you free

dada

Pozz,

sad sam instalirala FaLAng i nestao je sait  - ništa nije objavljano - pa ne znam da li je to u redu- ovo je eksperimantalna stranica - ali voljela bih kad budem prevodila da web normalno radi a ne da mi se pokaže kao u prilogu!

i još nešto u padajučem izborniku za jezike imam samo engleski a hrvatski ne ????

molim malo instrukcije oko FaLAnga  :(

d

Dario

Dada... pratim malo tvoje postove pa meni nekako izgleda da sve radiš napamet, odnosno isprobavaš pa ide - ide, nejde - nejde..... Tako ćeš si samo nakopati probleme.
Naime, na stranici na kojoj si skinula FaLang postoji i "Installation "  linnk u meniju, kojeg sigurno nisi pročitala pa, a bez da instalacije odradiš stavke iz uputa - neće radit uopće ini neće radit dobro....
Dakle za početak dobro pročitaj OVAJ LINK i napravi točno sve po redu - bit će ok :)

P.S. pretpostavljam da nisi izradila novi Content Language (objašnjeno na linku iznad) pa dobivaš te greške. Također treba aktivirati FaLang Databse Driver plugin i modul za prebacivanje jezika...
P.P.S. s obzirom da si već instalirala FaLang a prije nije izrađen Content Language, morat ćeš prvo napraviti uninstall FaLang-a (Extension Manager -> Manage -> Uninstall), odrati ovo gore pa ga onda ponovno instalirati FaLang...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

Ma dobro skužio si me nemam baš vremena jako ulaziti u bit (mala beba i tak)... i to me malo frustrira...pa tražim pomoć ...ok budem si morala dati više vremena da uđem u to

hvala

ali imam sad stvarno jedan upit ne vezan za upute koje pišu...vidjela sam da se pojavljuje ... na kraju stranice link ( naravno jer koristim free verziju)
FaLang translation system by Faboba


zanima me da li se on da skinuti sa stranica ili mora biti tamo ?

hvala



ikiK

#35
Edit; ne smije se micat na free verziji...
...

Dario

#36
Citat: ikiK  u 21. Ožujak 2013, 10:46
Edit; ne smije se micat na free verziji...

Znači ima nas još  :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

milas

Pozz svima..
Evo da se ubacim i ja čitajući vaše komentare i malo proučavajući svidio mi se princip Falanga.
no imam problem naime instalirao sam točno po navedenim uputama i to nekoliko puta ali mi jednostavno ne radi.
falang uredno instaliran i radi ali kad na stranici odaberem recimo englesku ili hrvatsku zastavicu samo me vraća na početnu stranicu. Ima ko možda kakav naputak ?

alanzz

#38
Citat: ikiK  u 21. Ožujak 2013, 10:46
Edit; ne smije se micat na free verziji...

I gdje je autor extenzije u ovome svemu? jel on karitas ili što,ne kužim? Ako je vec teško dat 19€ da se podupre rad autora onda bar ostavite taj backlink. Sramota

ikiK

#39
Čak i imaš pravo, sve sam čitao prije postanja samo nisam pročitao na JED opisu da se ne smije... Jer čini se to je jedino mjesto gdje to piše. Nigdje drugdje.

A tebe ću zamolit da budeš pristojniji drugi puta i da nam na lijep način ukažeš na propust. Jer ćeš s ovakvim nastupom prozivanja zaradit opomenu.
...

Dario

Citat: alanzz  u 27. Ožujak 2013, 14:21
Citat: ikiK  u 21. Ožujak 2013, 10:46
Edit; ne smije se micat na free verziji...

I gdje je autor extenzije u ovome svemu? jel on karitas ili što,ne kužim? Ako je vec teško dat 19€ da se podupre rad autora onda bar ostavite taj backlink. Sramota

Mislim da baš nisi upoznat s GNU GPL licencama....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#41
Dakle i ja sam sve pretražio po licencama i distribution stavkama i nisam nigdje našao da se ne smije maknut. I to je bio moj prvi post ovdje kojeg sam izbrisao. No ajde pošto u JED opisu piše da se kupnjom dobiva bez becklinka respektirat ćemo to.

...

Dario

Citat: ikiK  u 28. Ožujak 2013, 10:18
Dakle i ja sam sve pretražio po licencama i distribution stavkama i nisam nigdje našao da se ne smije maknut. I to je bio moj prvi post ovdje kojeg sam izbrisao. No ajde pošto u JED opisu piše da se kupnjom dobiva bez becklinka respektirat ćemo to.

To što tamo piše nema nikakve veze s tim, uostalom s plaćanjem dobivaš suport - ne samo uklanjanje backlinka, a s obzirom da je FaLang pušten s GPLv2 or later što znači da se licenca ustvari odnosi na GPLv3 za koju se točno zna što se smije a što ne - uklanjanje linka iz frontenda je potpuno legalno i ne vidim problem. Ono što ne smiješ to je u datotekama mijenjati one zakomentirane opise pri vrhu.. Dakle tamo mora ostati sve kako je i tamo pišu informacije o autoru i svemu ostalome....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Dario

Citat: alanzz  u 27. Ožujak 2013, 14:21
I gdje je autor extenzije u ovome svemu? jel on karitas ili što,ne kužim? Ako je vec teško dat 19€ da se podupre rad autora onda bar ostavite taj backlink. Sramota

S obzirom da pričaš o stvarima u koje, koliko vidim, nisi baš upućen - onda nam molim te objasni tko su onda developeri JoomFish-a u toj cijeloj priči, gdje je njihov potpis s obzirom da su oni tvori 70% koda FaLang-a ???
Dakle, ako nisi upoznat s pozadinom FaLang-a, FaLang je fork JoomFish-a što znači da su developeri FaLang-a uzeli određenu, finalnu i funkcionalnu verziju JoomFish-a koja je puštena kao besplatna, preradili da radi na Joomli 2.5 i pustili u prodaju kao svoj proizvodom. Dakle JoomFish je po tvom isto karita,s a developeri FaLang -a - lopovi, jel ?

Moraš prijatelju malo bolje proučit licence pa se tek onda upuštati u ovakve rasprave :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#44
Sad mi je ko psu žao što sam obrisao prvi post  8)
I nadao sam se da će netko ovo objasnit.
Obično i u tim komentarima u php izvoru isto piše da se nešto ne smije mijenjat, ovdje ništa. To sam gledao prije postanja onog hacka no nisam bio siguran...
Tolko o sramoti.

...

Linija oko 60-e /plugins/system/falangdriver/falangdriver.php
iz
'Joomla" style="font-size: 8px;; visibility: visible;'
u
'Joomla" style="font-size: 8px;; visibility: hidden;'
...