Jedan članak unutar više kategorija

Autor tito, 28. Veljača 2013, 17:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Kako ubaciti jedan članak u više kategorija?

Dario

default = nikako, za detalje pročitaj ovaj članak

Ukratko, bez 3rd party ekstenzija nikako, a ako se ne varam sve ekstenzije tog tipa se naplaćuju. Probaj malo progugalti možda iskopaš još nešto...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#2
Onako iz šuba; ako toga nema puno, otići u postoječi članak, dodat mu u alias neki nastavak tipa "_" (ili slične varijacije minimalne promjene aliasa) te mu promjenit kategoriju i spremit ga kao kopiju. Sami naslov će biti isti ali će imat na aliasu samo dodatak po kojem će razlikovat da je u biti kopija. I dobiš u principu dva članka u dvije željene kategorije, različite samo po aliasu.
...

Nathan_01

Nije ista da je takvo što nemoguće, tj. nikako.
Postoji dodatak za Joomlu, koji pomoću ključne riječi rasporedi jedan članak u više kategorija, ja ga koristim.


Dario

Citat: Nathan_01  u 03. Travanj 2013, 01:51
Nije ista da je takvo što nemoguće, tj. nikako.
Postoji dodatak za Joomlu, koji pomoću ključne riječi rasporedi jedan članak u više kategorija, ja ga koristim.
Super, hvala što si podijelio s nama ime extension-a i malo objasnio ekipi kako se koristi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Nathan_01

Nije bilo namjerno, sorry.
Mislio sam da sam napisao ime dodatka.

Uglavnom, dodatak se zove FJ Related Component, radi na principu ključnih riječi.
Link: http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/multi-categorization/6926
Tj. za svaku kategoriju koju otvoriš moraš napisati ključnu riječ pomoću koje ćeš članak dovesti u nju.

Recimo na primjeru kako ga ja koristim na svojoj stranici.

U MENU imam recimo:

Filmovi po kategorijama
-Horor (ključna riječ horor)
-Komedije (ključna riječ komedija)
-Drame (ključna riječ drama)

Filmovi po vremenu
-2006-2008 (Ključne riječi: 2006, 2007, 2008)
-2009-2011 (Ključne riječi: 2009, 2010, 2011)
-2012-2013 (Ključne riječi: 2012, 2013)

Napisao sam članak za film Mamurluk (2010.)
Kada pišem članak, na kraju mi ponudi dio: Ključne riječi: tu upišem: komedija, 2010

Na taj način članak Mamurluk (2010.) pojavit će se u kategoriji Komedije, ali i u kategoriji 2009-2011.

Dodatak je zbilja odličan ako želite imati jedan članak u više kategorija.

Evo ako nekome treba pomoć i čini mu se komplicirano, tu sam da pomognem.

miki

Sve super i sve za pet no što s dupliciranjem sadržaja i samim tim rejtingom na googlu, kako se indeksiraju ti sajtovi s tako posloženim dupliranim sadržajem?

wooer

Ako te nije strah pričekaj još par dana da izađe 3.1 u koju su mudraci napokon implementirali tagiranje članaka i imaš nativno rješenje problema.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Nathan_01

#8
Ja sad pogledam HTML u webmasteru kad ono cijela hrpa duplih naslova i svega, jel to zbog toga dodatka?

Što da radim? Zbilja mi je potrebno da se jedan članak pokazuje u više kategorija, ali da ne bude duplo. Da se prebacim na Joomlu 3.1 kad dođe pošto vidim da kažete da će to tam biti moguće?

triolatice

Pa najbolje sačekaj 9 mjesec pa bude i Joomla 3.2 sa mnogo novina i drugačijeg koncepta.

Nathan_01

Ne kužim kako takav jedan popularan i veliki CMS sustav nema to već ugrađeno, pa to je potrebno skoro pa svima, stvarno nema logike nikakve. Šteta što nisam krenuo s Wordpressom, sad mi je kasno za prebacivanje.

A ništa, hoće mi to onda naškoditi stranici ako i dalje ostanem koristiti taj dodatak unatoč tim duplim naslovima?
Mislim, radi se o filmskoj stranici gdje jedan film moram ubaciti u žanr, ali i u godinu nastavka, tako da mi zbilja treba to da jedan članak bude u više kategorija.

triolatice

Možda bi bili i mi malo pametniji da si to ilustrirao sa linkom gdje se to može vidjeti ( ako je online) ili priložiti neku sliku.

Meni se čini da se to ustvari može rješiti i na drugačiji način. Ti vjerojatno pokazuješ neke kategorije koje predstavljaju godine i kada klikneš na neki link tada ti si ispisuju sve pripadajući filmovi čiji opis je nastao u toj godini.

To se onda može riješiit posebnim modulom . Više će se znati nakon tvoga odgovora.

Nathan_01

Evo, radi se ovo ovoj stranici: http://www.hororvizija.net/

Ako pogledaš gore MENU imam: Kategorije i Filmovi po vremenu.
E sad, recimo na ovom primjeru:

Evil Dead 1981.
Ovo je link samog filma: http://www.hororvizija.net/filmovi/387-the-evil-dead-zla-smrt-1981

Stavljen je Kategoriju - DEMONI i u Filmovi po vremenu: 1980 -1989



Nathan_01


Nathan_01

Ljudi eto mene opet :)

Vidim izašla je Joomla 3.1., a trenutno koristim Joomlu 2.5.9.
Netko je napisao da je riješen problem s ovim 'jedan članak u više kategorija' upravu u toj Joomla 3.1 verziji, jel to istina?

Ako je, jel okej ako napravim upgrade svoje stranice s 2.5.9 na 3.1?

wooer

Mada je 3.1 stabilna verzija ne nalazim načina kako da jednostavno objasnim da je prelazak na "novo" uvijek najbolje testirati na testnoj instalaciji koja nije namijenjena za javnost. Kad se uvjeriš da sve radi kako si zamislio, tek onda počni razmišljati o upgradeu live sitea.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member