Kako implementirati Adsense u Joomla 2.5x

Autor Ivan_C, 24. Veljača 2013, 16:40

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Ivan_C

Trebam savjete onih koji imaju praktičnog iskustva sa ADS i Joomla
Dakle zamisao je da imam dvije verzije implementacije Adsense oglasnog koda u Joomla 2.5x

(btw: ako ova tema ne spada u ovaj dio foruma molim moderatora da je premjesti)

1. Konstantno vidljivi i ne mjenjaju položaj
Oglasi banner 728x90 (vrh), 160x600 (sa strane) i menu-link 728x15 (dno). Ovi oglasi trebaju biti vidljivi visitoru u svakom posjetu svakoj web stranici

2. Vidljivi u samom članku i mjenjaju položaj (ako može tako)
Adsense oglas 468x15 unutar samog Article (članka) između teksta (postoji mogućnost promjenjivog položaja ako može). Znači ovaj oglas bi se nekada nalazio na početku teksta članka, ponekada u sredini a ponekada pri kraju. Naravno ako to može na jednostavan način da tokom pisanja članka umacim nekakav modul ili slično na određeno mjesto. Taj modul bi bio konstantan source kod za tu vrstu oglasa

Čitao sam na netu da ima dosta modula koji automatski implementiraju Adsense oglase u Joomla web

Trebam savjete onih koji su to već radili (ako su voljni pomoći i imaju malo vremena); što, zašto, koja verzija, linkovi i kako? (mislim na module, komponente ili način da dođem do cilja). ALI koji i kako?

Moja vizija:
1. za rješenje prve točke postaviti modul/? definirati mu položaj na određena mjesta i implementirati određene vrste oglasa
2. kreirati nekakav file (txt, php...) ili modul u kojem će se nalaziti source code oglasa 468x15.
Prilikom pisanja teksta članka u source code stranice postaviti dio koda koji će pozvati oglas npr: {oglas-468-15} i da se na tom mjestu visitoru pojavi ads oglas prilikom posjete i čitanja članka. Ovo je bitno jer recimo imam jako dugačak članak sa po 40-tak slika, koji sam pomoću PageBreak podijelio recimo na 10 stranica pa visitor klika na brojeve stranica na dnu ili na Next. Želim da se na svakom dijelu tog podijeljenog članka vidi taj oglas. Naravno ako može ova moja zamisao promjenjivog položaja, a čuo sam da se može definirati položaj da se oglas pojavi nakon određenog broja znakova u tekstu ili slično? ALI koji i kako?

------ILI------

možda ima drugi način da ostvarim ovu zamisao, npr preko komponente ili modula, ili kako već?

IMA li tko iskustva, i može li pomoći oko ostvarenje moje zamisli :) ?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

ikiK

#2
Pozdrav mislim da si malo zakomplicirao, nema neke velike filozofije ako se mene pita, što se tiće prvih oglasa generiaj kod na adsense stranici i ubaci ga u običan html module, te se igraj s dimenzijama i pozicijama...
Što se ovog drugog tiće napravi isto te kodove i module te povuci module u članak ( http://docs.joomla.org/How_do_you_put_a_module_inside_an_article%3F ), ili pak generiraj kodove željenih dimenzija te ih "ručno" dodaj u source članka na željno mjesto.
Naišao sam na ove dodatake pa ih isprobaj; http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/affiliate-systems/google-ads/16027
Citat:Inside content ads: This ads will be displayed between article text. ContentAds pulgin will count the number especified of parragraphs and the insert the ad.
http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/affiliate-systems/google-ads/22912
Citat:With our plugin, you control where you want your plugin to appear in your content.
Nisam još u niti jednu joomlu to stavljao ali jesam davno na neki blog i sve sam više manje ručno generirao te i ljepio po "člancima" i na licu mjesta uređivao stil reklame da mi paše poziciji i izgledu same sranice.
...

Ivan_C

Citat: ikiK  u 27. Veljača 2013, 11:49Nisam još u niti jednu joomlu to stavljao
Hvala ti na javljanju. Trebam nekoga sa iskustvom
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

ikiK

#4
Pokušao sam ti samo reći da ovo nije neka nuklearna fizika, probaj kako sam ti ja rekao pa ćeš i sam imat iskustva... Joomla ili ne, adsense ili ne source kod oglasa je isti i ja sam ti naveo par načina implementacije... A možeš i samo čekat da ti još netko javi.
Poz
...

Ivan_C

Citat: ikiK  u 27. Veljača 2013, 11:49ili pak generiraj kodove željenih dimenzija te ih "ručno" dodaj u source članka na željno mjesto.
@ikiK hvala ti na želji za pomoći
Možeš li mi pojasniti ovaj citat. Kako da odradim to.
Ovaj dio tvog posta shvaćam nešto kao da u samom članku direktno postavim Adsense source code (javascript) što "navodno" nije dobro jer postoji eventualni security probelm.
Ajd mi pojasni korak po korak (naravno ako imaš vremena) što si mislio i što trebam odraditi. (nisam to nikada radio i teško razumijem neke pojmove i svrhu.

btw: Mislio sam da @Dario ima iskustva s time i da će se javiti ali on očito ne gleda ovaj dio foruma ili je na "godišnjem" ;)
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Mislav

Ovdje svi dolazimo kada pronađemo nešto vremena, neka ga imaju (pre)više, neki (pre)malo, tako da ako se netko ne javlja par dana, to ne znači da je na "godišnjem" ili da ne gleda vaš topic. Kolega Dario je prezaposlenih ovih dana, vjerujem da će odgovoriti kao što aktivno odgovara i pomaže na ostale topice na forumu.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

Ivan_C

Citat: MislavORION] link=topic=4133.msg13946#msg13946 date=1362123091]
to ne znači da je na "godišnjem" ili da ne gleda vaš topic.
Nisam mislio ništa loše, više onako iz šale ;)
Žao mi je što je dio teksta pogrešno shvaćen.
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 28. Veljača 2013, 21:37
btw: Mislio sam da @Dario ima iskustva s time i da će se javiti ali on očito ne gleda ovaj dio foruma ili je na "godišnjem" ;)

Nisam prijatelju na godišnjem, samo nemam ništa pametno za reći jer se nisam još susreo s AdSensom pa bojje da ne širim dezinformacije :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#9
Što se tiče security problema s njima nisam upoznat. No stavljao javu i ifremove jesam po stranicama i problema nisam imao.
Ukratko, unutar članka se može ubacit (na željenu poziciju) script u sami html kod članka (toggle editor ili opcija editora za ubacivanje koda). Ono što ti trebaš napraviti je otići na adsesne stranicu te napravit novu oglasnu jedinicu i tamo kada ju stiliziraš generirat java kod.
U joomli treba napravit par promjena postavki koje su ti objašnjene ovdje; http://www.inmotionhosting.com/support/edu/joomla-25/articles/add-iframe , same upute su za iframe no indentično je i za javu. U uputama je korišten default joomla editor, te postavke variraju ovisno o editoru kojeg koristiš, samo je bitno da svaki ima isključenu opciju clean HTML-a te da script tag nije u illegal types. Isto tako u samoj joomli pod global configuration Text Filter Settings ti kao admin moraš imat no filtering namješteno.

Preporučam ti da samo izgooglaš "joomla java in article" i naići ćeš na puno što članaka što forumskih rasprava i rješenja.
Ili pak prvo baci oko na ova rješenja, možda su jednostavnija no nisam ih isprobavao a zvuče dobro.
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/custom-code-in-content/1023
Citat:With Jumi
* you can include php, html, javascript scripts into the modules position, articles, category or section descriptions, or into your own custom made component pages,

http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/custom-code-in-content/5051
Citat:Sourcerer enables you to place PHP and any kind of HTML style code (including CSS and JavaScript) right in to your content! Not only in your articles, but also in sections, categories, modules, components, META tags, etc.

Nadam se da sam ti bar malo predočio smjer u kojem trebaš krenut što se tiće skripti u samim člancima ;)

Možda ti se nešto i pojasni ako pročitaš Vodič za implementaciju koda samog googla;
https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=hr&answer=181947&topic=29033&parent=28893&rd=1

Edit; i sad vidim da sam ti dao u prijašnjim postovima link na plug-in ContentAds koji je zamišljen da sve napravi bez ručnog rada iz ovog posta, jesi li uopće isprobao koji?
...

Ivan_C

Citat: DarioORION] link=topic=4133.msg13950#msg13950 date=1362128364]
Citat: Ivan_C  u 28. Veljača 2013, 21:37
btw: Mislio sam da @Dario ima iskustva s time i da će se javiti ali on očito ne gleda ovaj dio foruma ili je na "godišnjem" ;)

Nisam prijatelju na godišnjem, samo nemam ništa pametno za reći jer se nisam još susreo s AdSensom pa bojje da ne širim dezinformacije :)
Sorry Dario, ne znam zašto sam mislio da imaš iskustva sa Adsense implementacijom u Joomla, nekako sam imao dojam da si na "TI" sa Joomla CMS-om i Adsense, izvini što sam te prozvao (na neki način)

@ikiK
Proučit ću tvoje savjete kada nađem vremena pa ću ti se javiti.
Hvala ti na trudu i vremenu koje si odvojio za postanje
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Onebeat

Pozdrav,citam ovu temu neko i vrijeme i nista mi nije jasno...

Kakvi problemi sa adsensom?

Upravo sam ga postavio na svoj novi portal za jedno cca 2min od logiranja pa do ugradnje koda.

Ovo sto je kolega preporucio su rijesenja nista drugo,jednostavan copy paste i to je to...

Truth will set you free

Ivan_C

Hvala dečki na javljanju i savjetima.
Koristim  JCE editor i idem instalirati ContentAds 1.04 ver pa isprobati
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Ivan_C

Učesnicima za info:

Instalirao sam ContentAds i podesio ga. Postavio sam source code mog adsense oglasa u okvir "Inside content ads" i ostavio defaultno pojavljivanje nakon "3" paragrapha.

Pogledao kako izgleda na webu i naravno razočarao se "to nije to onako kako sam želio".

U nekim temama uredno se pojavi adsense nakon trećeg paragrapha a npr. na naslovnici kaos (razbio mi stranicu, vidi sliku)


Ostatak problema koji me muči je taj što se oglas pojavio samo na prvoj stranici određenog članka a na ostalim dijelovima ga nema.
Imam dosta ovakvih situacija. Ja radim tutorijale koji se sastoje od dosta teksta i slika (ponekada i po 20-30 slika)
Neki tutorijali (članak) su jako dugački pa ih podijelim na nekoliko dijelova sa "Page Break". Tako dobijem i po 10 stranica za jedan tutorijal (članak).

Ja želim da visitor prilikom posjete svake web stranice koja mu se prikaže u browseru unutar članka ima adsense.
Dakle na svakom dijelu od jednog članka trebam dodati adsesne kod.

Zbog toga sam i mislio raditi poput pozivanja oglasa putem npr: {AdsenseOglas468x15}
Tamo gdje god stavim ovaj dio koda da se prikaže adsense oglas (ništa u iFrame jer Google to zabranjuje)
Dakle na ovom tutorijalu (članku) koji se sastoji od 10 dijelova ja bi postavio 10 poziva oglasa u source code članka.

Može li ovo i KAKO?

Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 01. Ožujak 2013, 22:07Sorry Dario, ne znam zašto sam mislio da imaš iskustva sa Adsense implementacijom u Joomla, nekako sam imao dojam da si na "TI" sa Joomla CMS-om i Adsense, izvini što sam te prozvao (na neki način)

Ma nisam ti ja to tako doživio kao prozivanje, nemaš frke, ali velim - s AdSensom nažalost još nikakvih iskustva jer nije bilo klijenata koji su to tražili :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu