Kako implementirati Adsense u Joomla 2.5x

Autor Ivan_C, 24. Veljača 2013, 16:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kumbaya

#15
plugin content ads

Content - ContentAds v.1.0.4    September 2012

opcije:
    Before content ads   
    Content top ads   
    Inside content ads   
    Content bottom ads   
    After content ads

samo postavi adsense kod u koju opciju želiš i riješeno sve

http://www.shikle.com/files/contentads/plg_contentads_1.0.4.zip

to je za članke, a na odeđene pozicije (pozicije modula - lijevo, desno, right, user1...) postavljaš kao obične banere

ikiK

#16
Citat: Ivan_C  u 03. Ožujak 2013, 18:05
Može li ovo i KAKO?
Može, imaš 2 rješenja na ovom topicu za ručno dodat na željena mjesta. Postavio sam ti 4 linka na moguće dodatke koje će ti pomoči. Da li si uopće išao pročitat njihove opcije? Mislim ja jesam da bi tebi pomogao i izabrao neke!

http://www.nonumber.nl/extensions/sourcerer
Citat:You can now just place your original codes right into your WYSIWYG editor. The only thing you have to do is surround the code with the Sourcerer tags. Easy peasy!
Pogledaj opće upute i upute za syntax; http://old.nonumber.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=29#description
{source}
<script type="text/javascript">
....
</script>
{/source}

Instaliraj plug-in, odi u svaki tutorijal i na svakoj stranici na željeno mjesto stavi ovaj gore kod s željenim kodom adsensa unutra.
...

ikiK

Citat: kumbaya  u 04. Ožujak 2013, 10:58
plugin content ads

Content - ContentAds v.1.0.4    September 2012
Hvala na pokušaju ali bar pročitaj cijelu temu sljedeći puta.
...

kumbaya

Citat:1. Konstantno vidljivi i ne mjenjaju položaj
Oglasi banner 728x90 (vrh), 160x600 (sa strane) i menu-link 728x15 (dno). Ovi oglasi trebaju biti vidljivi visitoru u svakom posjetu svakoj web stranici

2. Vidljivi u samom članku i mjenjaju položaj (ako može tako)
Adsense oglas 468x15 unutar samog Article (članka) između teksta (postoji mogućnost promjenjivog položaja ako može). Znači ovaj oglas bi se nekada nalazio na početku teksta članka, ponekada u sredini a ponekada pri kraju. Naravno ako to može na jednostavan način da tokom pisanja članka umacim nekakav modul ili slično na određeno mjesto. Taj modul bi bio konstantan source kod za tu vrstu oglasa

Čitao sam na netu da ima dosta modula koji automatski implementiraju Adsense oglase u Joomla web

Trebam savjete onih koji su to već radili (ako su voljni pomoći i imaju malo vremena); što, zašto, koja verzija, linkovi i kako? (mislim na module, komponente ili način da dođem do cilja). ALI koji i kako?

a ako pravi tako velike članke od 10 stranica nek ručno ubacuje :) ili napravi čovjek forum pa na forumu objavljuje :)

Ivan_C

#19
Citat: ikiK  u 04. Ožujak 2013, 11:30Postavio sam ti 4 linka na moguće dodatke koje će ti pomoči. Da li si uopće išao pročitat njihove opcije? Mislim ja jesam da bi tebi pomogao i izabrao neke!
Hi @ikiK
Hvala za javljanje.
Pogledao sam ja sve tvoje linkove, pronašao još hrpu tutorijala na youtube i pogledao, pročitao neke forume i sve se to smiješalo tako da sam odlučio za ContentAds (i pokajao se)

Prije nego sam uopće krenuo raditi vezano za dodavanjem Adsense na Joomla CMS dobio sam dva upozorenja.
1. Adsense ne stavljati u iFrame!
2. Nikakav java script ne stavljati u source članka (radi sigurnosti), a iz tog razloga nisam dirao Sourcerer

To su nekako bile moje vodilje za rad pa sam zato i odlučio ContentAds jer nema jave u source kodu html-a
Naravno to nije bilo rješenje a nije ni iFrame a ni java unutar source code.

E pa sada s obzirom na ovaj tvoj post ja sam ipak postavio javu u html kod na ovaj način

{source 0}
<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-1111111111111";
/* link_veza_468x15*/
google_ad_slot = "1451";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 15;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
{/source}


To je slično onome što sam ja zamislio a moja ideja je bila u source HTML koda postaviti samo npr: {PozoviKodOglasa} a ovaj kod na neki način pozove javu iz *.txt ili *.php datoteke sa servera.

Vraćam se na ovaj Sourcerer
Kao prvo ja koristim JCE editor jer mi je lakše raditi (ostala navika iz MS FP2000), i ne znam je li možda neka prepreka radu
Kada se prebacim u source Html kod članka koji radim postavim na određeno mjesto gore navedeni kod. Snimim pogledam kako to izgleda na web stranici, i gle fantastično, ALiiii!
Vratim se nazad idem dodati u slijedeći dio na drugu stranicu članka i zalijepim kod. Odem pogledati a ono nema na prvoj stranici, ja se vratim nazad i uočim da je nestao kod JavaScript a ostali su samo tagovi
{source 0}  {/source}
Hmmm, možda sam napravio grešku i tako ponovim ja to nekoliko puta, opet isto.
Dakle da rezimiram, svaki puta kada uđem u source html koda java script nestane? Zašto, kako i gdje?

Ima li neka caka koju sam zaboravio podesiti (napominjem da Sourcerer nisam ništa dirao već je ostao default nakon instalacije).
Ako se ovo ne može riješiti jedina solucija je odustati i od ovog načina i tražiti dalje :(

Ja imam preko 1500 tema i teksta sa slikama da ću to prebacivati narednih godinu dana a možda i više. Često moram ući u neki članak (tutorijal) i nešto dodati ili doraditi. Nemam namjeru stalno obnavljati source JavaScripte

@kumbaja
Hvala na javljanju, sve što si predložio ja već radim ili  sam probao i na taj način. A jedan dio tutorijala se nalazi već na forumu www.ic.ims.hr/forum/ i on će također biti prebačen na novu domenu (jednog dana)
No ne mogu svi tutorijali ići na forum što zbog dužine tutorijala, što zbog organizacije i kojekakvih drugih parametara.

pozz obojici

[edit]
Razmišljam se da probam dodati modul u članak (na svaki dio članka). Kao što je http://docs.joomla.org/How_do_you_put_a_module_inside_an_article%3F što je @ikiK predložio u prvom postu samo moram vidjeti može li 10 modula umetniuti se u jedan članak (na 10 dijelova članka).
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

ikiK

#20
Neznam šta da ti kažem, gdje god sam išta pročitao kažu da sourcer radi. No za svaki slučaj probaj odradit upute (ako već nisi) koje sam ti napisao u vezi filtiranja članaka i upute u za sami editor. Jer izgleda da ti editor ili joomla i dalje "čisti" kod.

Što se tiće umetanja vanjskog .js fajla naišao sam na ovu uputu, no ne znam kako to ide u praksi.
http://www.inmotionhosting.com/support/edu/joomla-25/create-plugin/add-javascript
...

Dario

#21
Jao majko mila kaj vi radite :)

Sad da se opet ponovim kao što ponavljam svim svojim klijentima.... Kod Joomle samo treba samo malo uključit mozak i krenut po redu - neznam zašto svi misle da je J! znanstvena fantastika :) ... Pa krenimo od problema sa stripanje mJS-a u editoru

Dakle ako uzmemo u obzir da kad gledaš source u modulu i snimaš ga takvog - sve u redu, a kad spremiš s editorom upaljenim ne radi - logika nam govori da nekaj ne štima s editorom, pa ajmo zavirit u njegovu konfiguraciju.

Komponente -> JCE -> Profiles --> Default
U kartici (tab-u) Editor parametrs imaš s lijeve strane meni pa tamo odaberi Advanced i na dnu imaš "Allow Javascript" - mislim da ovo govori samo za sebe, al da razriješimo misterij ova opcija kontrolira da li je dozvoljeno pisanje Javascripta u editoru - tebi je stavljeno na No i zato čim upališ editor, JavaScript se izbriše.

Slijedeće je ubacivanje custom JavaScript-e sourcerom, budući da ga ubacuješ iz modula, a trebao bi ići u head dokumenta..... pa evo koda iz glave koji bi trebao raditi...

{source}
<?php
$document 
=& JFactory::getDocument();
$document->addScript('PUTANJA-DO-JAVASCRIPTA.js');
?>

{/source}


Ako pak imaš želju staviti "čisti" JavaScript kod (dakle ne datoteku) u head onda ide ovako

{source}
<?php
$js 
"alert('ovo sadržaj javasripta koji treba ubaciti u head i  treba ga zamjeniti naravno...');"
$document =& JFactory::getDocument();
$document->addScriptDeclaration($js);
?>

{/source}


btw. nemojte mješati "Java" i "JavaScript" jer su to dva programska jezika koja veze nemaju jedan s drugim
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

#22
@ikiK/@Dario

Hvala vam na javljanju. Vjerujem da će ova rasprava i vaši savjeti dobro doći i slijedećim forumašima koji žele isto što i ja a to je Adsense unutar članka na svakom dijelu.

Riješio sam to pomoću Modula unutar članka (kako je @ikiK savjetovao u prvom postu)
Evo što je meni trebalo kao odgovor (zato sam i tražio pomoći iskusnih koji su to već radili)

1. Instalirao plug-in LoadModule v2.0.1 za Joomla 2.5x ( http://docs.joomla.org/How_do_you_put_a_module_inside_an_article%3F )
2. Kreirao module i postavio mu position-13 (unused)
3. U članku na svakom mjestu gdje sam postavio slijedeći kod
{loadposition position-13} pojavljuje se modul.
4. Isključio Editor u Global Configuration
5. Dodao u modul AdSense code => Snimio Modul
<div>
---Google AdSense code---
</div>

6. Ponovno uključio Editor
7. Kraj

Dečki hvala vam na javljanju, ipak sam uz vašu pomoć (posebno ideje @ikiK) riješio problem
Vjerujem da ima još rješenja, pa i koje je @Dario predložio, ali meni jo ovo rješenje prihvatljivo.
btw: po savjetu i direktivi "mog nadređenog webmastera" zbog sigurnosti izbjegavam uključiti opciju da Joomla dozvoli JavaScript (vjerojatno ima razloga zašto je po defaultu isključena ;)

Nisam gledao ima li ovaj forum opciju Riješeno/Solved
pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 05. Ožujak 2013, 22:50
btw: po savjetu i direktivi "mog nadređenog webmastera" zbog sigurnosti izbjegavam uključiti opciju da Joomla dozvoli JavaScript (vjerojatno ima razloga zašto je po defaultu isključena ;)

za to se nemoraš sekirati jer JCE ima profile od kojih jedan služi za frontend, a drugi za backend, a još k tome ako si ti jedini admin - nemaš nikakvih problema...

Isključeno je samo iz razloga da ti neko nebi ubacio zloćudni kod preko njega - no kako ti nećeš vjerojatno imati mogućnost da registrirani korisnici bilo što pišu - nemaš frke :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#24
Citat: DarioORION] link=topic=4133.msg14045#msg14045 date=1362555420]
za to se nemoraš sekirati jer JCE ima profile od kojih jedan služi za frontend, a drugi za backend, a još k tome ako si ti jedini admin - nemaš nikakvih problema...

Isključeno je samo iz razloga da ti neko nebi ubacio zloćudni kod preko njega - no kako ti nećeš vjerojatno imati mogućnost da registrirani korisnici bilo što pišu - nemaš frke :)
Ako se ne varam logika nalaže da i ako pišu frontend JCE će očistit kod (ako su profili editora pravilno namješteni naravno), tako da i oni mogu piskarat.

Citat: Ivan_C  u 05. Ožujak 2013, 22:50
@ikiK/@Dario

Hvala vam na javljanju.
Eto vidiš da je trebalo krenut isprobavat više toga kao što sam ti bio na početku napomenuo ;)
Poz
...