Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Moje Joomla "čudo"

Autor shokre1, 20. Veljača 2013, 00:22

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

shokre1

Pozdrav svima!!
Jučer sam pokrenuo stranicu (www.svijet-kredita.net), nažalost ne do kraja dovršenu. Stranica je rađena u Joomli 1.5.25, sa Rockettheme-ovim templateom Catalyst iz 2008. godine. Nemojte se razvalit od smijeha kada vidite tzv. "portal" jer, zapravo, priča oko nastanka istog je ta stvar koja je za smijanje. A ona ide ovako: još tamo negdje na jesen 2009. godine, platio sam izradu stranice liku koji se tim stvarima inače i bavi(o): vjerojatno je dotični i član ove zajednice, whatsoever...). Dok smo stranicu polako zgotovljavali (za vrijeme dok sam ja pisao završne tekstove), odnekud se na nas nameračila neka tamo Kosova Hackers Army te nam je krenula ušetavat se i hakirat stranicu kako i kada su su htjeli! Ovaj koji je radio stranicu prvo je pozelenio od muke, a onda presahnuo, istu muku mučeći da pronađe preko "kojeg su to modula, plugina ili čega već došli": tako mi je tada objašnjavao situaciju, a ja pojma nisam imao o čemu on to.... ;) Uglavnom, od toga nije bilo ništa jer su nam i dalje oni ulazili, provocirali kako ih ne možemo izbaciti van (a uz to su ostavljali i svakakve poruke protiv Srbije i poruke o neovisnosti Kosova - taman su negdje tada i državu dobili...). Na kraju je ovaj moj lik puk'o, stavio samo gore novi template (taj Catalyst) i krenuo kao sve raditi ispočetka, ali je na tome i - ostalo... sve do prije mjesec, dva kada sam JA krenuo tako pikati po Joomli (kao klinac, Amigaš, znao sam u asembleru jednostavne programčiće napisati, a kasnije i u Borlandovom C++ na PC-u: mislio sam sada, kvragu, pa ne može ta Joomla biti neki nespoznatljivi vanzemaljski kod)! Sve u svemu, evo danas "portala" gore, evo mene na ovim stranicama kao člana, a evo i jedne nove STRASTI: one moje prema Joomli! Svijet kredita.net, kakav je takav je, sada je online... Privest ću kraju ovu sadašnju verziju (stavit još gore neke module (tečajnu listu, search, ), možda sve prebacit u K2, napraviti vijesti ljepšima, složit taj središnji dio portala: usporedne tablice uvjeta kredita banaka.. Ipak, čim bude malo više vremena, nadograđujem Joomlu (2.5), nabavljam moderniji template i krećem ama baš SVE ispočetka! No, ono što ću tada napraviti, a radit ću zaista s GUŠTOM, bit će baš pravi portal! U Joomli! Jer mi je Joomla - genijalna!  :geek:

Mislav

Pozdrav, tko god bio sa one strane.

1) prvi post, a već reklamiraš stranicu
2) imam vremena pa sam pročitao cijelu "priču", sve pohvale, ali ... who cares? većinu ne zanimaju sastavci i priče, tu smo da pomognemo ako znamo/koliko možemo
3) nisam joomla expert (po već neznam koji put to ponavljam), ali ako si počeo prije mjesec-dva, zašto nisi uzeo odmah verziju 2.5.x? sada radiš nepotrebni posao i upgrade joomle
4) http://forum.joomla.hr/index.php/topic,300.0.html
5) web stranica je po meni jednostavna i pregledna, treba ju malo "uglancati" - fontovi, srediti kreditni kalkulator, submit formi desno na dnu, dopuniti sve stranice sa sadržajem

Nadalje, "O nama" je trebala barem biti popunjena:
Citat:O nama i o portalu

*** U PISANJU! BIT ĆE ONLINE 19. VELJAČE ***

Danas je 20ti (ni ostale stranice nisu popunjene). Stavljati takvu web stranicu online po meni nema smisla, ja ju nebi ni stavljao.

Osobno se dugo nebi zadržao na ovakvoj stranici jer mi ne djeluje uvjerljivo.

Unaprijed se ispričavam ako sam te uvrijedio komentarima, to su samo moja mišljenja.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

Dario

Sadržaj nisam baš čitao ali stranica djeluje fino oku :)
... međutim .... s obzirom da je ustvari kupljen template - nema smisla dati daljnje mišljenje :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: MislavORION] link=topic=4125.msg13867#msg13867 date=1361342186]
Pozdrav, tko god bio sa one strane.

Pozdrav,

koliko vidim čini mi se da je sa druge strane neki Kresho1 ;D

Mislim da si se trebao uhvatit odmah verzije 2.5.x kako bi imao u startu novu verziju kada vec radis cijeli sajt ispocetka.
Truth will set you free

ikiK

#4
I ja se sjećam svog prvog susreta s joomlom i oduševljenja a vjerujem i neki stariji članovi s prošlog foruma tako da ću progutat ovaj uvodni veliki post.
Što se tiće same stranice, treba ju naravno dobro popunit, no za sada izgleda da si na dobrom putu, kao što je već napisano djeluje ugodno oku i na prvi pogled je dobro posložena. Nisam pobornik obvezne izrade predložaka iz nule pošto niti sam to neznam no jesam teške modifikacije i prilagodbe potrebama no i to ovisi o vrsti stranice, očekivanim posjetama itd.
Definitivno se slažem da si trebao počet s zadnjom stabilnom verzijom jer one nose samo dobro, radit od 0 kako si sam rekao pa radit na staroj verziji je velika greška.
I onom šahu jednostavno nije mjesto uopće na toj vrsti stranice ako mene pitaš.

Imaš gore još par dobrih savjeta pa se dalje igraj, sretno ;)

Edit; i zamolit ću te i ja da postaš u skladu s pravilima pojedinih djelova ovog foruma, kako ti je kolega i natuknuo s linkom na pravila, pa ću te zamolit da ažuriraš post ;)
...

shokre1

Hvala svima na iskrenim odgovorima! Vidite da sam totalni rookie u Joomli, ali imam jaku volju čim prije to prestati biti...  ;D
@Mislav: 1) maknuo domenu iz naslova, 2) prepolovio priču, 3) ahhh! Zato što nisam imao pojma da postoji neka novija verzija: prije dva mjeseca, glavni meni Joomle mi je izgledao kao komandna ploča "Enterprisea"! A kasnije je bilo prekasno jer sam već bio toga gore nakrcao i bojao sam se da sve ne izgubim updateom..., 4) pročitao kapetane!, 5)  upravo na tome i radim... Hvala na iskrenoj kritici!
@Dario: Thanx! Template je takav, još sam koristio: News Pro GK4, AcePolls, JComments, Attachments, ccBoard, Smartformer...
@Onebeat: kao i pod 3) kod Mislava...
@ikiK: da, pisao sam tekst pod dojmom ali evo, kao što već rekoh, prepolovio sam ga ha ha... hvala u svakom slučaju na podršci i korisnim savjetima!

oKRamxII

Još kad bi meni otvorilo stranicu...  8)