Unpublish svih linkova i članaka u jednom potezu

Autor Ivan_C, 18. Veljača 2013, 18:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Želim staviti Unpublish postavku na sve linkove i parcijalno ih puštati u promet (po grupama koje sam kreirao)
Nije mi problem otići selektirati sve Menu grupe i postaviti All => Unpublish
Ali problem je taj što dok budem ja radio na članku i isprobavao neću također moći pristupiti dotičnom linku i članku.

Kako postaviti opciju Registered => na sve linkove na stranici (sa što manje muke) da ne idem jedan po jedan
Dakle da linkovima mogu pristupiti samo ja kao registrirani korisnik, a ostali mogu vidjeti samo ono što pustim van (public)?

Nadalje: moram li unpublish staviti i na linkove i na članke?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 18. Veljača 2013, 18:42
Kako postaviti opciju Registered => na sve linkove na stranici (sa što manje muke) da ne idem jedan po jedan
Dakle da linkovima mogu pristupiti samo ja kao registrirani korisnik, a ostali mogu vidjeti samo ono što pustim van (public)?
Trebalo bi probat napisat query za to pa izvršiti direktno na bazi, Joomla (ako se ne varam) nema nešto takvo.

Citat: Ivan_C  u 18. Veljača 2013, 18:42
Nadalje: moram li unpublish staviti i na linkove i na članke?
Ako unpublish-aš članke i pokušaš ih posjetiti, mislil da ćeš dobiti error404 s title-om da taj članak ne postoji - brw ako je site live onda nemoj to raditi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: DarioORION] link=topic=4121.msg13847#msg13847 date=1361272495]
Trebalo bi probat napisat query za to pa izvršiti direktno na bazi, Joomla (ako se ne varam) nema nešto takvo.
OK ali kako? :)
Citat: DarioORION] link=topic=4121.msg13847#msg13847 date=1361272495]
ako je site live onda nemoj to raditi :)
Web je trenutno "maintnance". Ali kada počnem raditi mislio dam puštatio dio poi dio da bude "live".

Izgleda da nema rješenja, ali sačekat ću.
U principu želim sve članke ili linkove koji vode na te članke staviti "registered". Nije mi problem utrošiti sat dva da stavim sve "Unpublish" pa pomalo puštati u promet.

Zna li netko query za "registered" za sve menu linkove u jednom potezu?
ili da tražim po stranim forumima

@Dario
Hvala na javljanju, pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Ajd probaću ti ja popodne nešto iskemijat, samo mi točno objasni što treba i o kojoj se komponenti radi (K2 ili defaultna article komponenta)...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: DarioORION] link=topic=4121.msg13873#msg13873 date=1361346426]samo mi točno objasni što treba i o kojoj se komponenti radi (K2 ili defaultna article komponenta)...
Joomla je default (Article su standardne), nema nikakvihg dodataka
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Evo mene s malo zakašnjenja  ;)


UPDATE prefx_menu SET access=2 WHERE access=1


dakle, zamjeniš prefx sa svojim prefixom i ovo će ti sve linkove, u svim menijima, koji su trenutno postavljeni na Public - promjeniti u registred.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: DarioORION] link=topic=4121.msg13906#msg13906 date=1361518264]
Evo mene s malo zakašnjenja  ;)


UPDATE prefx_menu SET access=2 WHERE access=1
Hvala Dario,
Već sam odradio ovo

UPDATE `db_name`.`prefix_content` SET `access` = '2' WHERE `prefix_content`.`access` =1;

jel to OK s obzirom da sam išao na Content,
tj. na članke, jesam li trebao ići na menu linkove?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

pa u pravilu ti je svejedno, samo ako postaviš na menu linkove onda će oni biti neregistriranoj ekipi nevidljivi - odnosno vidljivi će biti samo na registriranima, a s ovim tvojim rješenjem će linkovi postojati u meniju - ali će (ako se ne varam) na klik bacati 404 stranicu ili nešto tipa da nisi autoriziran...

Tebi dođe na isto, samo ako ti je sajt live onda ovo što si napravio nikako nije dobro :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu