Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Fake mobile browser

Autor ikiK, 08. Veljača 2013, 11:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Imam suludu ideju; naime napravio sam screenshot joomline stranice na iphonu te ju postavio u modul s natipsom mobile ready, sad bih išao korak dalje te dodao mogućnost da se klikom na sliku otvori live prikaz iste stranice kako se vidi na mobu u pop up prozoru prezentacije radi. Jedino riješenje koje sam smislio je iskoristit flex funkciju te zadat mjere veličine pop-apu  te bi se tako stranica sama prilagodila veličini. Zanima me ima li netko ovdje nekakvu drugu ideju, te postoje li kakvi html / java / whatever kodovi koji bi učinili isto.
Hvala unaprijed.
...

Dario

Neznam za ništa gotovo, ali me čisto zanima što točno hoćeš fejkati... Da li samo širinu stranicu, gdje ulaze u igri samo CSS Media Query-ji ili misliš i na user agent-a jer mislim da to neće moći - iako nisam siguran?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#2
Nisam ni mislio gotovo, samo ideja, pa ću probat sam iskopat sve što mi treba. Što se tiće širine to sam napisao da mogu rješit s fixnim dimenzijama pop upa, mislio sam baš na user agent, naletio sam na par stranica koje su napravljene samo za mob, te se takve otvaraju i u običnom browseru. Mislim da je pop up i joomla flex template opcija ista stvar jer on u biti samo resajza i posloži drugacije stranicu, ali sam u biti zbog radoznalosti došao do ideje da me zanimaju možda i druge opcije.
Znam da imam u mom safariju na mecu opciju da sam izaberem na koj način će se moj browser predstavit, kao iphone npr itd... Pa me zanima da li bez tih pop up dimenzija mogu nekako zadat nekakvim kodom npr istu stvar. Isto tako se sjećam da je bilo u footeru linkova tipa "view as mobile", samo nikako da nađem neki primjera radi pa da vidim na koji način funkcioniraju.
...

ikiK

#3
http://www.mobilejoomla.com/documentation/13-development/52-user-agent-switching.html

Ima neš, sad sam i naišao kad sam promjenio goole tražene pojmove  ;D

Edit; hm treba još kopat...
...