Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Tiskara

Autor ikiK, 17. Siječanj 2011, 13:07

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

ikiK

Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 10:39
Aj' vrati lijepo validaciju u footer, pa klikni na nju i tamo ti sve piše, što ne valja... ;)
Zapravo, ne moraš.
http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fwww.tiskara-jarza.hr%2F
Sve sam ja to već proučio, ali dok ja na dobivam errore u firebugu i do sve radi na svim browesrima ...  :geek:
Budem jednog ljepog kišnog dana kad ću imat viška vremena pokušao shvatit zašto bih to uopće radio  ROFL ;D
...

Skipper

Kako god vi kažeš...

Pharaoh

#17
Citat: ikik  u 18. Siječanj 2011, 10:32
Neznam ti ja to uopće heheh :) Dizajn mi je trn u oku nikako da se toga primim.  Predloške ne radim, kupim ili naručim ili besplatne pa ih prilagođavam, neznam ni kako je uspjelo od već gotovog da mi sad nije po standardima, neznam što sam mjenjo da to sad ne valja, jer je free i došo je s tim dole u footeru...

Večina template-a nije u W3C standardima. Sve uveliko ovisi i o komponentama koje se koriste. Prilagodba za IE svakako vodi u probleme, jer se IE ne drži standarda. Dok ne budu svi browseri standardizirani, ne treba s time mučiti muku. Treba prilagoditi koliko god se može, ali ne treba tražiti savršenstvo jer ni browseri se ne drže standarda.

Treba provjeriti preko validatora zatvaraju li se svi  tagovi kako treba, jer to je najbitnije!

Moje Novo Ime

#18
Citat: Pharaoh  u 18. Siječanj 2011, 10:58
Citat: ikik  u 18. Siječanj 2011, 10:32
Neznam ti ja to uopće heheh :) Dizajn mi je trn u oku nikako da se toga primim.  Predloške ne radim, kupim ili naručim ili besplatne pa ih prilagođavam, neznam ni kako je uspjelo od već gotovog da mi sad nije po standardima, neznam što sam mjenjo da to sad ne valja, jer je free i došo je s tim dole u footeru...

Večina template-a nije u W3C standardima.
Treba provjeriti preko validatora zatvaraju li se svi  tagovi kako treba, jer to je najbitnije!

Točno Pharaoh, nije da baš zatvaraš tagove:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.UKLONJENO.hr%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&verbose=1&user-agent=W3C_Validator%2F1.1



Mod: uklonjeno na zahtjev Pharaoha, firmina tvrtka nema veze s ovom temom, offtopic!!

Pharaoh

Citat: Livich  u 18. Siječanj 2011, 11:38

Točno Pharaoh, nije da baš zatvaraš tagove:


Nisam niti tražio ocjenu svojih stranica. Kad budem trebao tvoje mišljenje, tražit ću ga. Uostalom sve to što si vidio na mojim stranicama generirani su kodovi od strane Joomla CMS-a i gotovih javascripta. Ono što sam ja radio u redu je!

Ja se time ne opterećujem dok god browseri ne budu standardizirani.

Skipper

Pharaoh, malo si tankih živaca ili jednostavno ne znaš komunicirati osim na ovaj način?

Pharaoh

Rekoh da nisam tražio ocjenu svojih stranica. I pojasnio sam o čemu se radi. Što je tu "tanki živci"?

Skipper

Ništa, ništa, samo mi se učinilo, ispričavam se najponiznije...

Pharaoh

#23
Citat: Pharaoh  u 18. Siječanj 2011, 12:04
Rekoh da nisam tražio ocjenu svojih stranica.

Naprosto ovo nije tema o "mojim" stranicama, s druge strane ja nisam autor stranica HIT medije, ja sam komercijalista i programiram za Joomlu i zaposlenik sam HIT medije.
Isto tako nemam niti namjeru niti vremena razmatrati tuđe radove dok to netko ne upita. Ako vi imate za to vremena, pogledajte da na internetu postoji niz domena specijaliziranih stručnjaka koji 'ocjenjuju' i savjetuju što je dobro, a što ne. Slobodno pokrenite takvu domenu i počnite s ocjenjivanjem. Nemam ništa protiv da tamo ocjenite stranice HIT medije.  :)

ikiK

Vidite vi moj potpis? Nemojte da ga i osjetite...   ::)
...

Prika

Iskreno smijesno je kako googlamo da doznamo nesto jedni o drugima. Rijetke su stranice na kojima se dosta radilo pogotovo editiralo notepadom, a da taj validator napise samo PASSED. Jednom sam tako skoro vrcio zivcima i na kraju zvao podrsku gdje me je covjek upozorio kad nesto editiram preko ftp-a da prije toga radije instaliram neki php-editor jer u vecini slucajeva obrise i ne zatvori neke tagove.

ikiK

Citat: Prika  u 18. Siječanj 2011, 12:18
Iskreno smijesno je kako googlamo da doznamo nesto jedni o drugima. Rijetke su stranice na kojima se dosta radilo pogotovo editiralo notepadom, a da taj validator napise samo PASSED. Jednom sam tako skoro vrcio zivcima i na kraju zvao podrsku gdje me je covjek upozorio kad nesto editiram preko ftp-a da prije toga radije instaliram neki php-editor jer u vecini slucajeva obrise i ne zatvori neke tagove.
Ja 95 posto editiranja obavljam s textwranglerom (notpad++ za mac-a) ... Offline...
...

izbornik

Nebitno s cime ko sta editira, dokle god obavi posao kako treba ;)

A to hoce li netko imati validne stranice ili ne, je isto stvar pojedinca, jedino je malo blesavo drzat link na validatore na stranici, a ono sto i jedna greska :)

Dizajn nemam obicaj komentirat, pogotovo kad klijent postavlja konacne uvjete izgleda... Kako je karlovic vec napisa, bitno je da je klijent zadovoljan ;)

Moje Novo Ime

Citat: Pharaoh  u 18. Siječanj 2011, 11:42
Nisam niti tražio ocjenu svojih stranica. Kad budem trebao tvoje mišljenje, tražit ću ga.

Nisam ja čekao da ti zatražiš ikakvo mišljenje. Svejedno si dobio ocjenu.

Bernard [ExaByte]

Isuse, kakva ste cendrava djeca postali !!!  Potučete se čim se teta udalji od pješčanika, a onda se i tužakate... :'(

Sredite se !!!

Znam da je ova rubrika škakljiva! Svatko mora biti spreman prihvatiti kritiku na svoj račun ako kritizira i druge....