Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Tiskara

Autor ikiK, 17. Siječanj 2011, 13:07

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

ikiK

Ajde da budem prvi, ovaj Vam još nisam pokazao :)

tiskara-jarza.hr

Od dodataka ništa posebno, osim ove galerije čije je ime navedeno na njoj  >:D (nemogućnost micanja loga)
Template; free; Freshplate.

Osim negodovanja oko boja i ostalog :) me zanima i kako rješit ove seo putanje; ~tiskaraj/ , site mi je bio na privremenoj ~ adresi dok se nije domena promjenila i sada sami problemi s time... Ne koristi se nikakav dodatak za seo...




...

Pharaoh

Citat: ikik  u 17. Siječanj 2011, 13:07
Od dodataka ništa posebno, osim ove galerije čije je ime navedeno na njoj  >:D (nemogućnost micanja loga) ...

Ja na naslovnici ne vidim ništa. Tamni kvadrati!

Citat: ikik  u 17. Siječanj 2011, 13:07
... me zanima i kako rješit ove seo putanje; ~tiskaraj/ , site mi je bio na privremenoj ~ adresi ...

Jesi pogledao u configuration.php? Najvjerojatnije je tamo upisao putanju.


I bilo bi dobro da napišeš što znače '+', '-' i '='. Napiši da se to odnosi na font, ovako nije jasno onima koji o webu ne znaju ništa.

ikiK

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 13:41
Ja na naslovnici ne vidim ništa. Tamni kvadrati!

Jesi pogledao u configuration.php? Najvjerojatnije je tamo upisao putanju.
Da falila mi je var $live_site =  u config php...
Sad bi sve trebalo radit normal...

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 13:41
I bilo bi dobro da napišeš što znače '+', '-' i '='. Napiši da se to odnosi na font, ovako nije jasno onima koji o webu ne znaju ništa.
prikazuje opis na mouseover.
...

Pharaoh

Sad radi i galerija.


Citat: ikik  u 17. Siječanj 2011, 15:00
Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 13:41
I bilo bi dobro da napišeš što znače '+', '-' i '='. Napiši da se to odnosi na font, ovako nije jasno onima koji o webu ne znaju ništa.
prikazuje opis na mouseover.

Mislim da posjetiteljima treba odmah dati do znanja o čemu se radi. Ja bih, recimo, pretpostavio da tu netko nešto hoće zbrojiti i oduzeti, samo fale brojevi.

ikiK

Thanks, razmotrit ću tu opasku :)
...

Skipper

Ok, relativno jednostavno i pregledno. Ali i tebi sugestija, makni linkove na XHTML i CSS validaciju jer ti stranica nije validna...

karlovic

Lijepo, no ne sviđa mi se presvjetlo plava, no to je stvar pojedinca ne može se svima ugoditi u dizajnu i bojama. Možda je cijela stranica presvjetla ne vidi se razlika ni prijelaz  od svjetle pozadine ka sadržaju. Ako sve mora biti bijelo onda stavi nešto .... sjenu, crtu .. ne znam nešto uredi u css.

ikiK

Citat: karlovic  u 18. Siječanj 2011, 10:12
Lijepo, no ne sviđa mi se presvjetlo plava, no to je stvar pojedinca ne može se svima ugoditi u dizajnu i bojama. Možda je cijela stranica presvjetla ne vidi se razlika ni prijelaz  od svjetle pozadine ka sadržaju. Ako sve mora biti bijelo onda stavi nešto .... sjenu, crtu .. ne znam nešto uredi u css.
Boju je birao naručitelj. A ovo ostalo, neznam, meni se čini sve baš dobro uklopljeno, to neću mjenjat :) Ne vidim potrebe za ikakvim dodatnim borderima.
...

Skipper

Citat: ikik  u 18. Siječanj 2011, 10:18
Citat: karlovic  u 18. Siječanj 2011, 10:12
Lijepo, no ne sviđa mi se presvjetlo plava, no to je stvar pojedinca ne može se svima ugoditi u dizajnu i bojama. Možda je cijela stranica presvjetla ne vidi se razlika ni prijelaz  od svjetle pozadine ka sadržaju. Ako sve mora biti bijelo onda stavi nešto .... sjenu, crtu .. ne znam nešto uredi u css.
Boju je birao naručitelj. A ovo ostalo, neznam, meni se čini sve baš dobro uklopljeno, to neću mjenjat :) Ne vidim potrebe za ikakvim dodatnim borderima.
Taman sam htio primjetiti kako je ovdje teško dati objektivnu ocjenu većine sajtova. Jer, ako se to radi za klijenta, onda se, u skladu sa standardima i mogućnostima, moraju poštovati njegove želje. Nekima od nas to nikako ne sjedne, ali za to, vrlo često, nije kriv "izvođač"... Svejedno, miči validaciju, jer ne valja  ;)

ikiK

Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 10:20
Taman sam htio primjetiti kako je ovdje teško dati objektivnu ocjenu većine sajtova. Jer, ako se to radi za klijenta, onda se, u skladu sa standardima i mogućnostima, moraju poštovati njegove želje. Nekima od nas to nikako ne sjedne, ali za to, vrlo često, nije kriv "izvođač"... Svejedno, miči validaciju, jer ne valja  ;)
Maknuto  ;)
...

Skipper

Ah, a ja sve mislio kako ćeš zapeti da je dovedeš do savršenstva prema W3C standardima... :(

ikiK

#11
Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 10:31
Ah, a ja sve mislio kako ćeš zapeti da je dovedeš do savršenstva prema W3C standardima... :(
Neznam ti ja to uopće heheh :) Dizajn mi je trn u oku nikako da se toga primim.  Predloške ne radim, kupim ili naručim ili besplatne pa ih prilagođavam, neznam ni kako je uspjelo od već gotovog da mi sad nije po standardima, neznam što sam mjenjo da to sad ne valja, jer je free i došo je s tim dole u footeru...

Ps; A ponudio sam naručitelju nakon što je odabro ovaj predložak da mu boje promjenim reko je da netreba...
...

karlovic

Citat: ikik  u 18. Siječanj 2011, 10:32

Ps; A ponudio sam naručitelju nakon što je odabro ovaj predložak da mu boje promjenim reko je da netreba...
To je bitno da se njemu jakooo sviđa, a kod dizajna ćeš za 1 template kod 10 osoba dobiti 15 mišljenja teško je svima ugoditi.

Skipper

#13
Citat: ikik  u 18. Siječanj 2011, 10:32
Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 10:31
Ah, a ja sve mislio kako ćeš zapeti da je dovedeš do savršenstva prema W3C standardima... :(
Neznam ti ja to uopće heheh :) Dizajn mi je trn u oku nikako da se toga primim.  Predloške ne radim, kupim ili naručim ili besplatne pa ih prilagođavam, neznam ni kako je uspjelo od već gotovog da mi sad nije po standardima, neznam što sam mjenjo da to sad ne valja, jer je free i došo je s tim dole u footeru...

Ps; A ponudio sam naručitelju nakon što je odabro ovaj predložak da mu boje promjenim reko je da netreba...

Aj' vrati lijepo validaciju u footer, pa klikni na nju i tamo ti sve piše, što ne valja... ;)
Zapravo, ne moraš.
http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fwww.tiskara-jarza.hr%2F

Prika

Citat: karlovic  u 18. Siječanj 2011, 10:38
To je bitno da se njemu jakooo sviđa, a kod dizajna ćeš za 1 template kod 10 osoba dobiti 15 mišljenja teško je svima ugoditi.
To je cinjenica sve ostalo je zabluda ;D