joomfish za joomlu 2.58

Autor dada, 31. Siječanj 2013, 14:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozdrav svima,

malo sam čitala neke teme od prje 10 ak mjeseci pa me zanima što se od tada promjenilo.

Da li je izašla službena verzija joomFish za joomlu 2.58  i  koliko je dobra ili nije dobra ako netko ima iskustva s njom.

Negdje sam pročitala da u joomli 2.5 nema potrebe koristiti tu komponentu JoomFish - ne razumijem - Zašto ako ti treba prijevod!!!!

Negdje sam također pročitala da korisnici više pribjegavaju izradi dvije joomle jedna na hr a druga na  engleskom - da je taj način bolji za tražilice? Da li je to istina?

I opčenito koja je jomla stavilnija i bolja za rad  1.5.26 ili 2.5.8.  preporuka


hvala

Puno pitanja nadam se da će mi netko odgovoriti u zadnje virijeme kao da nikoga nema na forumu :(((

D

Dario

Citat: dada  u 31. Siječanj 2013, 14:55
malo sam čitala neke teme od prje 10 ak mjeseci pa me zanima što se od tada promjenilo.
Da li je izašla službena verzija joomFish za joomlu 2.58  i  koliko je dobra ili nije dobra ako netko ima iskustva s njom.
Izašla je za pretplatnike, a za nas ostale smrtnike su najavili u prvom mjesecu 2013. - iako mi "obični" još nemamo pravo download-a a prvi mjesec je isteakao :)
više možeš pročitati na ovom linku

Citat: dada  u 31. Siječanj 2013, 14:55
Negdje sam pročitala da u joomli 2.5 nema potrebe koristiti tu komponentu JoomFish - ne razumijem - Zašto ako ti treba prijevod!!!!
Zato je Joomla 2.5 ima nativne prijevode iako ja bježim od njih ko vrag od tamjana - ne sviđa mi se način na koji to funkcionira i osobno mislim da su jako zakomplicirali i postupak dodavanja zahtjeva previše razmišljanja + vremena što na kraju rezultira nezadovoljnim klijentom... Moj izbor je trenutno FaLang koji je nastao na JoomFishu, a isto tako će sad otići u povijest kad se JoomFish vrati :)

Citat: dada  u 31. Siječanj 2013, 14:55
Negdje sam također pročitala da korisnici više pribjegavaju izradi dvije Joomle jedna na hr a druga na  engleskom - da je taj način bolji za tražilice? Da li je to istina?
Svašta se može pročitati na internetu, ovo je diskutabilna tema - na svakoj stranici drugačije mišljenje... Osobno nisam nikad radio to...

Citat: dada  u 31. Siječanj 2013, 14:55
I općenito koja je Joomla stabilnija i bolja za rad 1.5.26 ili 2.5.8.  preporuka
Znam da nije direktan odgovor, al to je ko da pitaš dal da kupiš Fiću za kojeg više nema dijelova ili novi auto.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

hahahah sve jasno

jedino me zabrinjava joomfish za joomlu 2.5  - treba pričekati - zar ne?

hvala

Dario

Iskreno.... neznam kaj da velim... Trebali su izaći prošli mjesec - nisu...
Čekamo taj JoomFish već jedno duže vrijeme - još ništa...
Alternativa je trenutno FaLang koji je je nastao (fork) od JoomFisha - dakle poznati interface, ali i link na proizvođačevu stranicu na free verziji komponente....

Download link - Comming soon
Forum link na objavu - Obećanja :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

Citat: DarioORION] link=topic=4088.msg13645#msg13645 date=1359962220]
Iskreno.... neznam kaj da velim... Trebali su izaći prošli mjesec - nisu...
Čekamo taj JoomFish već jedno duže vrijeme - još ništa...
Alternativa je trenutno FaLang koji je je nastao (fork) od JoomFisha - dakle poznati interface, ali i link na proizvođačevu stranicu na free verziji komponente....

Download link - Comming soon
Forum link na objavu - Obećanja :)

Pozdrav,

što to točno znači na ovom linku:

http://www.joomfish.net/en/downloads


da se može skinuti i koristiti ili ne?
joomfish 2.5.1

da se nije nešto u međuvremenu promjenilo?

d

Renato

Skinuo i instalirao. Funcionalnost nisam isprobavao.

Dario

Evo samo da se malo osvrnem na novi JoomFish... Naime ekipa je odlučila okrenuti se Joomlinom načinu prevođenja, dakle dupliciranje članaka/modula/... što se meni osobno ne dopada pa do daljnjeg ostajem na FaLang-u...... Jedino mi je smješno da im je trebalo više od godine dana da praktički naprave - interface i bespotreban "bridge" na defaultni način rada s multilanguage contentom.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

Citat: DarioORION] link=topic=4088.msg13971#msg13971 date=1362384466]
Evo samo da se malo osvrnem na novi JoomFish... Naime ekipa je odlučila okrenuti se Joomlinom načinu prevođenja, dakle dupliciranje članaka/modula/... što se meni osobno ne dopada pa do daljnjeg ostajem na FaLang-u...... Jedino mi je smješno da im je trebalo više od godine dana da praktički naprave - interface i bespotreban "bridge" na defaultni način rada s multilanguage contentom.

Ašto će biti sa FaLang koji ti koristiš  kada izađe joomfish za joomla 2.5.x -
Da li će se i dalje moći koristiti sa punom funkcionalnošću ?
d


Dario

Pa ne vidim zašto ne, kad su to dvije neovisne komponente :)
Koristiti ćeš ga moći samo ne znam koliko će FaLang opstati.... Iako ne zna se ništa ni za JoomFish :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu