Komponenta za unos fotografija kroz editor

Autor webstilus, 28. Siječanj 2013, 10:31

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

webstilus

Možda pitam glupost, ali evo:
Ako korisnik napravi unutar text editora copy&paste neku sliku, članak se uopće ne pojavi na portalu (uredno je izlistan u komponenti Najnovije, ali klikom na njega otvora se prazna stanica), a dodatno još i blokira cijelu kategoriju na način da se klikom na nju također pojavi prazna stranica. Mogu izbrisati sliku iz članka pa se sve vrati u normalu, ali ne mogu to raditi kad imam na desetke korisnika ;)
Dakle, kako riješiti da to kopiranje slike s neke stranice i pejstanje u čalanak na portalu ne utječe na objavu članka? Eventualno da se na mjestu slike pojavi x, ali da članak funkcionira.

Drugo: treba mi komponenta, ako postoji, koja bi automatski smanjivala učitanu sliku (ovaj put se ne radi o pejstanju, već o noramalnom učitavanju na portal) na zadanu dimenziju. Npr., korisnik učita sliku veličine 1200 px, pa slika prelazi na desni stupac jer bi optimalno bilo da je veličine oko 500 px. Ako se slika te ili slične veličine unutar editora pokuša smanjiti (fizičkim povlačenjem dijagonalno), portal reagira kao da je slika pejstana i opet blokira pojavljivanje članka.

Ukratko: komponenta koja automatski smanjuje učitanu sliku na zadanu veličinu i, po mogućnosti, da prihvaća slike "teže" od zadanih 150 Kb i automatski ih komprimira.

Hvala!

Dario

Zato je koristim K2 za sadržaj.... Isključiš mogućnost stavljanja slika u članak - zato postoji posebni tab i posebno polje gdje se može dodati slika uz članaka, naprednija kontrola nad korisnicima i njihovim mogućnostima... Takođe kod snimanja članak izrađuje 5 dodatnih (predefiniranih po želji) veličina slika (za sve ili svaku kategoriju)..... Uglavnom bez punog duljenja, K2 ima sve ovo (još "malo" više) mogućnosti :)

Uz mogućnosti koje pruža K2 i način na koji su smještene, korisniku je gotovo pa onemogućeno da nešto zezne......
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

webstilus

Hvala, ali i dalje znam kao i prije. Imam K2, ali ne vidim gdje bi bile te opcije...