Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

google i poddomene

Autor nerodiko, 23. Siječanj 2013, 09:16

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nerodiko

Pozdrav joomla zajednici.
bio bih vrlo zahvalan da mi netko iskusniji objasni kako postići i namjestiti postavke, veze ili što već, da se postigne indeksiranje poddomena, kao naprimjer vaš forum:
postani sam svoj majstor- www.majstor-u-kuci.com

oKRamxII

Google to postiže :)

Mislim da ovisi o posjećenosti, ne može svatko imati to.

Dario

Iz mojeg iskustva, ja bi se složio s @oKRamxII i mislim da nećeš moći utjecati na to, ovi linkovi su čisto do Google-a. Jedino što mi pada na pamet, a nisam nikad pokušao, da probaš složiti glavni meni (što bliže vrhu html-a) i staviti unutra svega par linkova (recimo tri do četri) a ostatak meni stavki, ako  je moguće u drugi meni negdje malo niže. S obzirom da se kod Google radi o vrlo kompleksnim algoritmima, vrlo vjerojatno gleda i semantic markup kako na elementima tako i atributima elemenata pa je vrlo vjerojatno da primjerice element blok s klasom "menu" / "article" / "content" ima puno veću "vrijednost" od primjerica bloka "add" ili "footer" ili nešto treće. Ovo bi si morao dati malo više truda za istražiti, ako uopće ovakvog rješenja ima negdje - ovaj moj post je samo razmišljanje na glas, nemoj me držati za riječ :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=4074.msg13593#msg13593 date=1359100386]
Iz mojeg iskustva, ja bi se složio s @oKRamxII i mislim da nećeš moći utjecati na to, ovi linkovi su čisto do Google-a. Jedino što mi pada na pamet, a nisam nikad pokušao, da probaš složiti glavni meni (što bliže vrhu html-a) i staviti unutra svega par linkova (recimo tri do četri) a ostatak meni stavki, ako  je moguće u drugi meni negdje malo niže. S obzirom da se kod Google radi o vrlo kompleksnim algoritmima, vrlo vjerojatno gleda i semantic markup kako na elementima tako i atributima elemenata pa je vrlo vjerojatno da primjerice element blok s klasom "menu" / "article" / "content" ima puno veću "vrijednost" od primjerica bloka "add" ili "footer" ili nešto treće. Ovo bi si morao dati malo više truda za istražiti, ako uopće ovakvog rješenja ima negdje - ovaj moj post je samo razmišljanje na glas, nemoj me držati za riječ :)

Čak u teoriji dobro zvuči, ali čini mi se kako sam u tih par članaka što sam čitao vezano za te google podmenije najviše spominjala posjećenost (za određenu lokaciju i državu).