Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Slike link

Autor vlado90, 20. Siječanj 2013, 18:56

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vlado90

1 pitanje
Želio bi da kad stisnem na prvu sliku kod posta da me linka na post. Dali postoji neki plugin ili u temi nešto promijenit za ovu stranicu webbeer.net
2 pitanje
Dugme readmore je malo i nevidise di se to može promijenit.

hvala unaprijed

Mihael [ORION]

1)
ne znam što koristiš za pisanje tih članaka (Joomla Articles, K2, Zoo,...itd..), ali trebao bi promijeniti template za prikaz članaka. Ovisno o kojoj se komponenti radi, njezin default template iskopirati iz npr. components/com_k2/templates/default foldera u /templates/ime-tvog-predloška/html/com_k2/default je npr. za K2 komponentu. Tada editirati PHP datoteku koja se odnosi na taj View. U njoj potražiti dio koda gdje je link oko naslova, pa taj kod za link <a href> iskopirati te njime omotati oko slike. Tada će i klik na sliku otvarati taj članak/post.
Ako je to instalirani template cijelog sajta, možda već i ima u sebi taj override u /templates/ime-tvog-predloška/html pa onda odmah editirati te fajlove tj. ako već postoje tamo ne treba ih kopirati.

2)
a za readmore, sad ga ne vidim na stranici, ali za njegovo uređivanje sigurno se može srediti preko CSS-a. Samo nađi koju klasu ima, te mu CSS-om podesiti Font Size, Background color, margine, padinge...

vlado90

1. koristim jce
probavo sam u temi mjenjat al nece
dali postoji neki plugin
2. našo sam sad je oke bilo  je problem u boji fonta sam htjeo bi da umjesto "add new comment" piše sam "comment" al nemogu nac di to prepravit

Mihael [ORION]

#3
1) JCE je editor koji se može koristiti u svim komponentama i svuda po Joomli. Ja sam pitao kroz što se sastavljaju članci/tekstovi kao komponentu, da li je Joomla default ili nešto treće instalirano kao komponenta (K2, Zoo..). Iz svega pretpostavljam da koristiš default Joomla Articles. Dakle, logiranjem u Administrator na kontrolnoj ploči ...Dodaj novi članak, Upravljanje člancima... Ili preko Gl. izbornika Sadržaj->Upravljanje člancima jel tako?

a mogao bi i neki link od sajta pa mogu više pomoći

2) trebam link od sajta

vlado90

1.da obicno dodajem post. www.webbeer.net
2 rijesio sam
imam drugi problem stavio sam facebook comments radi al moram svaki komentar odobrit dal mogu to nekak zaobi plugin je AL Facebook Comments Box.

Mihael [ORION]

super.

A što se tiče FB komentara, nisam radio s tim pluginom. Ali svakak provjeri u postavkama plugina da li postoji kakva opcija za "Auto Approve comments" On/Off ili tome slično
U adminu glavni izbornik->Extensions(Dodaci)->Plugin Manager(Upravljanje pluginovima), pa naći taj plugin i pogledat njegove postavke

vlado90

a fb to on ima neku zaštitu protiv spama nekim trebam potvrdit nekima ne

a što se tice prvog moram linkat sliku bio sam našo neki kod da ubacim u joomlu al on je za 1.5