Problem s migracijom s 1.7 na 2.5

Autor marinf, 13. Siječanj 2013, 09:22

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marinf

Htio bih migrirati na 2.5 verziju Joomle. No, kada to želim dobijem sljedeće poruke:


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/marijina/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 282

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/marijina/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 282

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/marijina/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 282

Možete li pomoći?

Mihael [ORION]

prije svega, koja je to verzija Joomle 1.7? I da li je instalirana kao 1.7, ili se na nju prethodno migriralo sa 1.5 ili možda čak 1.0?

Ova poruka mi nije baš poznata. Imao sam slučaj upgrade sa 1.7.3 gdje sam isto dobio neke poruke greške i to sam ispravio, a u drugom slučaju kod upgrade sa 1.7.1 sve je prošlo bez ikakvih problema.

Na koji način radiš ovu migraciju?
Koristeći automatski updater ugrađen u Joomli ne bi trebalo biti problema, kao što je objašnjeno na ovom linku npr.: http://www.hostknox.com/tutorials/joomla/upgrade/17-to-25/automatic

U kojem točno koraku se pojavi ovaj Warning i da li zbog toga ne dozvoljava nastavak upgradea?

marinf


Prije svega, hvala na odgovoru!

Evo u privitku je ono što dobijem. Verzija Joomle je 1.7.2. Radio sam prvo lokalno da bih je prebacio na server, pa na na drugi server. Nije instalirana kao 1.5 pa migrirana na 1.7. Nekako sam dobio dojam da ima bugova u njoj jer ne radi glatko.

Idem s pokušajem nadogradnje predviđen u njoj. Da li postoji koji drugi da probam?

Mihael [ORION]

hmm, nije mi poznato o čemu se radi, ali kako je to Warning a ne error upgrade bi mogao proći. Jesi probao postupak s linka?

Ako nisi, probaj, ali najbolje je da napraviš backup i staviš sajt lokalno te onda testiraj kako će proći upgrade.

Postoje zapravo 2 metode: ručno i ovaj automatski updater u Joomli. Za neiskusne je najbolje koristiti ovaj automatski upgrade koji bi trebao proći bez većih problema.
A u slučaju problema, može biti da nešto ne valja sa početnom Joomlom, ili neke postavke na serveru nisu optimalne...Ne znam teško mi reći ovako napamet.

Probaj svakako napravit lokalno ovaj automatski upgrade pa javi šta se dešava...

marinf

Probao sam sve iz linka. Ovu poruku sam dobio jednom kad sam probao update i od tada je uvijek tu u 'Ažuriranja'

Na gumb pronađi ažuriranaj se ništa ne dogodi, isto i sa pročisti cashe.

Pročitao sam u članku da postoji mogućnost ručnog updatea pa sam čak i uspio instalirati s 1.7.4 na 1.7.4

Imaš li ti možda update package sa 1.7.4 na 2.5 ??

Pozz

Mihael [ORION]

hmm, sve mi je to jako čudno...

Za ručno je osim samih fajlova bitno i izvršiti određene querije nad bazom... http://www.hostknox.com/tutorials/joomla/upgrade/17-to-25/manual

Inače update fajl (ne installation) se može skinuti ovdje: http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6231 (Joomla_2.5.0-Stable-Update_Package.zip)

marinf


I najvažnije od svega, hoće li mi stranica s Joomlom 2.5 uopće raditi s templateom koji je prvo napravljen za 1.7?

Ionako mislim instalirati novi template, no samo me zanima, hoće li raditi sa starim, odnosno, hoću li odmah morati konfigurirati novi i privremeno staviti obavijest da je nedostupna......?

Mihael [ORION]

da, template napravljen na 1.7 je kompatibilan sa 2.5, tu ne bi trebalo biti problema.

Ali opet kako sam već prije rekao, za sve takve radove po sajtu (kao npr. ovaj upgrade) uvijek je najbolje napravit backup prije promjene, skinut lokalno te tamo sve isprobati. Tako ćeš najbolje znati je li sve onako kako treba.

marinf

OK, hvala.

javim što se dogodilo..