Joomla hits vs Google analytics

Autor oKRamxII, 01. Siječanj 2013, 01:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

oKRamxII

Kod ove teme konkretno ciljam na "hitsove" kod Joomle (prvenstveno k2 komponenta, mislim da treba to napomenuti) i preglede stranice pod pokroviteljstvom Google analytics. Radim sad kao neki pregled najčitaniih vijesti kroz prošlu godinu pa sam se baš sad našao u zanimljivoj situaciji.

Dakle, nisam očekivao kako će se brojke podudarati (to valjda samo u nekom savršenom svijetu moguće  :)), ali razlike kod nekih članaka su pa rekao bih čak i značajne. To također mi nije nešto sad bitno, nije poanta ovog topica da otkrijem kako bi se to moglo rješiti da razlika bude što manja jer na kraju to je samo jedna statistika koja mi ne znači previše.

Ono što me sad u ovom slučaju konkretno zanima, što je po vama relevantniji podatak? Ja tipujem u ovom slučaju na Joomlin brojač (odnosno k2), al evo, ako netko misli suprotno...

Dario

Diskutabilna tema, ali Analitycs su uvijek ljudima "vjerodostojniji", ako me kužiš kaj hoću reći... Joomlin "brojač" broji hitove stranice, dakle koliko puta je kliknuto, dok Google radi i zadržavanje na stranici i X drugih stvari po kojima bi (valjda) trebao "pametnije" brojati te hitove :)
Također bi trebao i prepoznavati crawlere/spidere pa je vidljivo i da li je zapravo bila osoba na stranici ili ne.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Aha, malo sam tražio i ovakvu temu na okolnim forumima pa sam primjetio kako neki spominju isključeni javascript u browserima kao jedan od razloga ovog nesrazmjera, sad neznam koliko ima istine u tim pričama.

Makar, ima nešto u ovom što kažeš, Googleov analytics bi trebao biti "pametniji" od Joomlinog brojača.