Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

mass mail

Autor Grebox, 21. Prosinac 2012, 07:00

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Grebox

dragi svi,

moj site ima vise od 700 usera. kako poslati "masovni e-mail korisnicima" kad je propusnost samo 99 usera na sat vremena? ručno slanje maila svaki sat je blesavo.... kako napraviti izlist svih korisničkih e-mail adresa da se može napraviti jedna distribucijska lista i slati mail ne iz administratorske pozadine nego iz uobičajenog e-mail klijenta (thunderbird) gdje se mogu nakačiti i slike? hvala.

http://www.hpd-japetic.hr/

erbi

ideš u phpmyadmin, otvoriš bazu, ideš u tablicu jos_users i export. jos_ je default prefix, ti imaš najverovatnije nešto drugo.

Grebox

gdje da nađem "phpmyadmin" ? i sto da radim s njim ? nazalost laik sam...

erbi

Phpmyadmin imaš u Control Panel-u i tamo uradip export cjele baze ili samo jedne tablice. Tebi trebaju useri

Grebox

istina. sad te razumijem. ali to ne rješava osnovni problem a to je kako automatski slati 99 maila svaki sat ....?

erbi

#5
Rješava ovo:
Citat:kako napraviti izlist svih korisničkih e-mail adresa da se može napraviti jedna distribucijska lista i slati mail ne iz administratorske pozadine nego iz uobičajenog e-mail klijenta (thunderbird) gdje se mogu nakačiti i slike?
A gdje ti je ovaj limit 99? Ja toga nigdje nemam.

Onebeat

Limit je na serveru koji limitira broj slanja na dnevnoj bazi...
Truth will set you free

Dario

Za ovoliki broj mailova poslati se koriste servisi koji služe za upravo takvoj namjeni, ne možeš slati toliku količinu mailova jer ti ni jedan shared hosting to neće dopustiti. Razlog je zaštita vas i drugih korisnika na istom serveru, a detaljnije ćemo ostaviti za drugi puta jer je stvarno duga tema :)

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Grebox

hvala Dario ali imaš li riješenje ili ne ? Molim te.

Onebeat

Citat: Grebox  u 31. Prosinac 2012, 14:17
hvala Dario ali imaš li riješenje ili ne ? Molim te.

Pogledaj ovo... Link
Truth will set you free

Mislav

#10
Citat: Grebox  u 31. Prosinac 2012, 14:17
hvala Dario ali imaš li riješenje ili ne ? Molim te.

Pozdrav Grebox, Dario me uputio na ovaj topic.

Osim hosting usluga koje nudimo također imamo i u ponudi servis za slanje mass mail-a. Radi se o dedicated serveru s posebnim/osobnim IP adresama namjenjen isključivo i samo ovim potrebama. Servis koristi dosta naših klijenata i do sada nije bilo ni najmanjeg problema. Besplatnog i dobrog riješenje nema, odnosno ovakve usluge se posebno plaćaju što većina ljudi u današnje vrijeme izbjegava, iako su na kraju primorani preći na tak nešto. Zainteresirani se mogu javiti na bilo koji od sljedeća dva e-maila u vezi ponude (stavi napomenu da je to sa forum joomle pa će već znati o čemu se radi):
sales@orion-web.hr ili
sales@federation-servers.com

Napomena: korisnici Joomla foruma ostvaruju popuste pri kupnji usluga.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/