Redizajn stranice

Autor neno20st, 19. Prosinac 2012, 12:13

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

neno20st

Poštovani

napravio sam redizajn stranice klijentove stranice sa joomla 1.0 na 2.5, te stavio novu stranicu na server u folder "imefoldera". Sadržaj jednog i drugog sajta je identičan(oko 2000 članaka) ali ima odstupanja u izgledu menija. Na serveru stara stranica je u rootu i nju želim zadržati jer klijent želi imati i nju ali vidljivu samo njemu. Preko htaccessa sam napravio da domena učitava novu joomla 2.5 stranicu. Zanima me kako google gleda na ovakvu situaciju, odnosno dali ce biti penala zbog istog sadržaja iako mislim da nebi trebalo s obzirom da je ista domena. Druga stvar: što sve moram još napraviti da google "zaboravi" i ne indeksira više staru stranicu koja više neće biti ažurirana novim člancima. Stara stranica nije prijavljena preko google webmastersa koliko ja znam te bih novu prijavio te stavio analytic kod i sitemap. Što naraviti sa redirekcijom linkova s obzirom da joomla 1.0 i 2.5 su potpuno različite kod generacije SEF linkova.
Unaprijed hvala

Dario

Najbolje bi bilo da aktualan (novi) sajt staviš na root domene, a ovu staru joomlu staviš na poddomenu... Možeš ju i u poddirektorij stavit pa u robots.txt navesti da se taj folder ne indexira - ali koliko taj sistem ima utjecaja na tražilice je diskutabilan.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

neno20st

Klijent želi da nova stranica bude u folderu i tu nemam pravo diskusije, Zanima me zbog tih uvjeta dali je ono sto sam napravio zadovoljavajuce? Dali možda u robots.txt  unutar roota stavim da neindeksira foldere unutar roota za staru stranicu? Malo sam zbunjen oko ovoga kad joomla mora biti unutar foldera stoga svima veliko hvala na pomoci 

Dario

Citat: neno20st  u 19. Prosinac 2012, 13:05
Klijent želi da nova stranica bude u folderu i tu nemam pravo diskusije, Zanima me zbog tih uvjeta dali je ono sto sam napravio zadovoljavajuce? Dali možda u robots.txt  unutar roota stavim da neindeksira foldere unutar roota za staru stranicu? Malo sam zbunjen oko ovoga kad joomla mora biti unutar foldera stoga svima veliko hvala na pomoci
To što je Joomla u folderu nije nikakav izuzetak, mora sve radit normalno, samo u configuration.php-u odnosno u globalnim postavkama moraš podesit putanje tmp folder jer u protivnom nećeš moći instalirati nove ekstenzije, i naravno na istom mjestu promjeniš i putanju do tmp folder-a.
Btw. to što klijent želi da nova stranica bude u folderu je njegov problem.. Ako je on developer neka sam napravi sve, a ako nije - nek sluša osobu (dakle tebe) koji, kao kompetentna osoba za to, će reći da tako nije dobro... U robots.txt mu blokiraš indeksiranje foldera u kojem je Joomla, ali kao što rekoh - diskutabilno je u kojoj mjeri to radi....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu