Deinstalacija predloška (stylea)

Autor Miso, 23. Siječanj 2011, 21:52

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miso

Moze li mi netko pojasniti kako se moze deinstalirati nepozeljni predlozak kod Joomle 1.6. Za probu sam instalirao jedan predlozak od Joomle 1.5 koji ne radi na J 1.6 ali nigdje nevidm opciju da isti mogu izbrisati.
S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

wooer

Extension -> Extension manager -> tab Manage -> označi predložak koji želiš izbrisati i klikni na Uninstall
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

nisam isprobavao ali koliko se sjećam ima opciju označavanja tog predloška koji se briše i (gore desno) delete ?

Miso

To bi bilo vrlo jednostavno ali nazalost ne ide tako.
S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

karlovic

ne možeš obrisati neke zadane predloške ;) možda si ostavio isti objavljen za neki sadržaj /kategorju?

Miso

Ne nisam nista dirao oko sadrzaja ili kategorije vec samo za probu instalirao Namibiu predlozak i pokusao ga maknuti ali bez uspjesno. Znam da bi to bilo jednostavno uraditi to sam oznacio na slici, ali ne ide. Moguce je da sam instalirao bas taj koji se neda izbrisati sto napisa Karlovic.
S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

wooer

Jesi li kojim slučajem pokušao i po onome što sam ti ja napisao?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

Nije moguće jer ako se ne da brisati to su onda oni koji dolaze sa instalacijom. Ne znam moram probati da bih odgovorio točno to je 1.6 ....

edit da wooer je u pravu i tamo postoji opcija za brisanje

Miso

Bravo wooer, uspijesno je islo sa ovim Tvojim prijedlogom. Hvala puno imas  :pivo:
S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

wooer

Da ja vama objasnim. Dodaci za joomlu brišu se kroz Extension manager i to je jedino mjesto od kuda bi se iste moglo brisati.
Ono što je Miso priložio na slici je pregled stilova i tamo je jedino moguće brisati nekorištene stilove.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

Citat: wooer  u 23. Siječanj 2011, 22:33

Ono što je Miso priložio na slici je pregled stilova i tamo je jedino moguće brisati nekorištene stilove.
u tome i jest bit da stil nije u upotrebi koliko vidim na slici

wooer

Stil nije u upotrebi ali je jedini od tog predloška.
Ona informacija koju joomla izbacuje u plavom pravokutniku glasi ovako "Cannot delete last style of a template".
Dakle, svaki instalirani predložak mora na ovoj listi imati barem jedan dostupan stil.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic