Joomla i Phoca Download nakon prebacivanja na novi server

Autor tito, 19. Prosinac 2012, 04:34

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Pozdrav.

Nakon prebacivanja Joomla 2.5.6 sa Phoca Download komponentom na drugi server na svim kategorijama gdje su bili nasi znakovi sa kvacicama (č,ć,dž,ž,đ,š) su nestali ali su da kazem osjekli i ostatak rijeci (primjer: rijec Mašina je sada skracen na Ma). A tako i svaki dokument unutar kategorija.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim pa da na brzi nacin otklonim ovaj problem?

Dario

Men ito prije izgleda da ima nekakve veze sa collationom baze/tablica, pa provjeri da li na oba mjesta imaš postavljen dobar collation...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: tito  u 19. Prosinac 2012, 04:34
Pozdrav.

Nakon prebacivanja Joomla 2.5.6 sa Phoca Download komponentom na drugi server na svim kategorijama gdje su bili nasi znakovi sa kvacicama (č,ć,dž,ž,đ,š) su nestali ali su da kazem osjekli i ostatak rijeci (primjer: rijec Mašina je sada skracen na Ma). A tako i svaki dokument unutar kategorija.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim pa da na brzi nacin otklonim ovaj problem?

Molim te jel mi mozes objasnit kakva je to komponenta Phoca Download za prebacivanje na drugi server, za mene je ta komopneneta download zona a ne backup/restore skripta.

Svakako pogledaj collation za baze i tablice jer isto mislim da je ovdje problem sa time....
Truth will set you free

tito

@Dario

Hvala na odgovoru. :) Collation je prvo sto sam gledao u bazi/tablicama. Stavljao sam na latin1_swedish_ci jer mi je tako na starom serveru. Pa sam stavljao na utf_general_ci, latin2_croatian_ci, utf_unicode_ci, utf8_bin itd. Da ne nabrajam probao sam to vec.

Posto novi collation za DB nece promijeniti stare tablice vec ce samo uticati na nove kreirane, mijenjao sam collation i za stare tablice ali nisam dobio rezultate.

Jos neki savjet ? :)

Dario

Neznam, ja bi skoro pa stavil ruku u vatru da je do baze, jer kako su svi podaci upisani u bazu - dakle iz nje dolaze, komponente samo "barataju" s njima, ne vidim načina da bude nešto drugo :)
Probaj na starom i novom serveru otvorit bazu, pronađi u kojoj tablici su zapisani neki od podataka s "našim" znakovima pa malo usporedi... btw. provjeri koji ti je collation kod exporta baze...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Bok,jel mi mozes dat pristupne podatke od cPanela ako je to online da rijesimo ti ovaj goruci problem?
Truth will set you free

tito

Jeste do baze i problem jeste bio kod exportovanja. Uporedjivao sam collation kako sam i naveo u prethodnom postu. Stari hosting nazalost vise nije aktivan tako da vise nema uporedjivanja ni novih exportovanja.

Hvala obojici na pomoci a meni ostaje da manuelno izmijenim kategorije i dokumente u ostecenoj bazi, pa cu ih prepisati iz url-ova. Prouzrokovana steta je samo kod usera koji su unosili slova sa kvacicama prilikom registracije pa srecom nije bilo puno takvih. Trebao sam exportovati usere s nekom Joomla komponentom ali sta je tu je.

Jedino radi buduce prakse, da mi date preporuku koji collation da koristim radi nasih znakova prilikom exportovanja baza u narednim akcijama. Mozda utf_general_ci ?

Hvala!

Dario

Joomla radi na utf8_general_ci i taj se mora koristit ako hoćeš da ti sve radi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu