Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

K2

Autor darioklc, 17. Prosinac 2012, 22:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darioklc

Zanima me jel može tko objasnit čemu služi K2. Pokušavam nešto naučiti sa njihove službene stranice i instalirao sam ju za probu ali ništa baš ne kužim. Jedina prednost mi se čini da je lako ubacivat galeriju slika, filmove u članke, da ima svoj sustav komentiranja.
Pa ako tko ima vremena, molim da ako nije teško da napiše prednosti K2 ili me uputi negdje na neki kvalitetan tutorial.
Hvala!

Dario

Dakle, K2 zamjenjuje defaultnu Joomlinu komponentu za upravljanje sadržajem odnosno člancima. Prednosti su.... gdi da počnem.....
- slika vezana uz članak
- galerija vezana uz članak
- embediranje videa direktno sa (većine) online servisa
- custom fieldovi (input, textarea, date, dodatne slike......)
- social integracija (fb/g+/twitter)
- layout template-ovi - u kategoriji se definira koji će se koristiti
- full podrška za template override-ove
- nasljeđivanje parametara kategorije
- komentari
- mislim.... nema smisla nabrajati i uspoređivati jer nema smisla, jednom kad se ufuraš u K2 više ti nebude palo na pamet vratit se na Joomlin Content... Ja sam na K2 praktički od samog početka i možeš doslovno napravit kaj ti je volja s njim... Meni je cilj posložiti tako layoutove da krajnji korisnik (čitaj: kupac) ima što manje posla i što manje šanse da nešto krivo napravi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

#2
Citat: DarioORION] link=topic=4007.msg13229#msg13229 date=1355816682]
Dakle, K2 zamjenjuje defaultnu Joomlinu komponentu za upravljanje sadržajem odnosno člancima. Prednosti su.... gdi da počnem.....
- mislim.... nema smisla nabrajati i uspoređivati jer nema smisla, jednom kad se ufuraš u K2 više ti nebude palo na pamet vratit se na Joomlin Content... Ja sam na K2 praktički od samog početka i možeš doslovno napravit kaj ti je volja s njim... Meni je cilj posložiti tako layoutove da krajnji korisnik (čitaj: kupac) ima što manje posla i što manje šanse da nešto krivo napravi :)

Točno tako, meni sada ne pada napamet koristit joomlin content i stvarno je moćna komponenta:) Po meni jedan od glavnih razloga zasto je koristim je upravo "što manje posla za klijenta i nikakva mogucnost da se nesto krivo napravi"  :pivo:
Truth will set you free

oKRamxII

U svakom slučaju, k2 će ti skoro svatko preporučiti, naprosto jača komponenta po već navedenim razlozima od same Joomline integrirane.