Fatal error - opet

Autor proleter, 12. Prosinac 2012, 17:06

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

proleter

Već sam pisao o ovom problemu ali eto opet mi se iz čistog mira pojavio. Naime, stranica se nije dirala (ažurirala) neko vrijeme i prije dva dana je nestala. Nisam išao ništa raditi. Jednostavno poruka "Fatal error: ...public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php" na liniji 462. Znam da je riječ je o funkciji koja dohvaća listu objekata iz baze. Unutar te funkcije, prilikom dohvaćanja liste objekata iz baze, potroši se memorija. Zašto ?

458                       if (!($cur = $this->query())) {
459         return null;
460      }
461                        $array = array();
462      while ($row = mysql_fetch_object( $cur )) {
463         if ($key) {
464                                                 $array[$row->$key] = $row;
465         } else {
466            $array[] = $row;
467         }

Išao sam očistiti cashe i privremeni cashe te ga ukljičio kroz globalnu konfig. te uključio cashe plugin. I što se događa ?
Naslovnica se pojavi ali ako kliknem bilo koji link pojavi se poruka "Fatal error....". Interesantno je to što kada kliknem refresh (F5) dobijem željeno. Sad se pokušam vratiti na naslovnicu opet poruka i klik na F5 i dobijem naslovnicu. Već sam izludio s ovim problmom. Napravio sam već desetak raznih stranica u joomli (od 1.0 do 2.5) ali ovaj problem još nisam imao. Ova je str napravljena u 1.5
Zadnje što mi pada na pamet jest da idem od jednog do drugog modula i da ih zgasim.
Ima li netko kakvu ideju ?

oKRamxII

Neznam je li baš do nekog modula jer obično kod grešaka upravo upućuje na njega. Koristiš li puno njih?

Dario

Citat: oKRamxII  u 23. Prosinac 2012, 00:26
Neznam je li baš do nekog modula jer obično kod grešaka upravo upućuje na njega. Koristiš li puno njih?

Količina instaliranih i/ili prikazanih modula nema nikave veze s tim, nije to WordPress  ;D

Prvo bi bilo dobro da znamo o kojoj Joomi se radi, koja verzija php-a se vrti na serveru pa ćemo vidjet kud dalje...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=4001.msg13282#msg13282 date=1356900979]
Citat: oKRamxII  u 23. Prosinac 2012, 00:26
Neznam je li baš do nekog modula jer obično kod grešaka upravo upućuje na njega. Koristiš li puno njih?

Količina instaliranih i/ili prikazanih modula nema nikave veze s tim, nije to WordPress  ;D

Prvo bi bilo dobro da znamo o kojoj Joomi se radi, koja verzija php-a se vrti na serveru pa ćemo vidjet kud dalje...

Nisam ciljao sad na ovaj slučaj, već sam govorio da ako neki modul izaziva grešku (što je moguće) da se to onda već vidi po putanji same greške kad javlja.

Jer čovjek pred kraj spominje gašenje modula jedan po jedan, pa eto, da to odmah eliminiramo.

Dario

Citat: oKRamxII  u 31. Prosinac 2012, 11:12
Nisam ciljao sad na ovaj slučaj, već sam govorio da ako neki modul izaziva grešku (što je moguće) da se to onda već vidi po putanji same greške kad javlja.

Znam, al je bila dobra prilika spomenut WordPress u (lošem) kontekstu pa nisam mogao odoljeti :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=4001.msg13304#msg13304 date=1357111460]
Citat: oKRamxII  u 31. Prosinac 2012, 11:12
Nisam ciljao sad na ovaj slučaj, već sam govorio da ako neki modul izaziva grešku (što je moguće) da se to onda već vidi po putanji same greške kad javlja.

Znam, al je bila dobra prilika spomenut WordPress u (lošem) kontekstu pa nisam mogao odoljeti :)

Da, primjetio sam kako nisi baš najveći fan wordpressa što je zanimljivo za vidjeti u današnje vrijeme (kad je popularan)  ;D

Dario

Citat: oKRamxII  u 02. Siječanj 2013, 10:52
Da, primjetio sam kako nisi baš najveći fan wordpressa što je zanimljivo za vidjeti u današnje vrijeme (kad je popularan)  ;D

A čuj... i Sanader je bio popularan :)

Šalu na stranu, dobar je wordpress - nemam ništa protiv njega, ove nove galerije su super, a WordPress je na kraju krajeva blog, nema eventa, bar ne korisnih koliko sam ja vidio, a naprosto se ne želim dovesti u situaciju da potrošim tjedan dva na razvoja sajta pa kad klijent ima novu želju moram reći da se ne postoji ništa gotovo :)
Kod uvijek ima bar nešto pa se na brzak doradi :)

A popularnost WordPressa je visoka isključivo zbog blogg-era (čitaj: Amera) :)

Btw. ostavimo ovo za drugu temu, malo smo otišli OffTopic :P
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

proleter

Citat: DarioORION] link=topic=4001.msg13282#msg13282 date=1356900979]
Citat: oKRamxII  u 23. Prosinac 2012, 00:26
Neznam je li baš do nekog modula jer obično kod grešaka upravo upućuje na njega. Koristiš li puno njih?

Količina instaliranih i/ili prikazanih modula nema nikave veze s tim, nije to WordPress  ;D

Prvo bi bilo dobro da znamo o kojoj Joomi se radi, koja verzija php-a se vrti na serveru pa ćemo vidjet kud dalje...

Dakle joomla 1,5 php 5.3.19

erbi

Joomla 1.5 ne radi na ovako visokom PHP-u

Dario

Citat: erbi  u 12. Siječanj 2013, 13:18
Joomla 1.5 ne radi na ovako visokom PHP-u

Zašto ne bi radila, ako čak i 1.0 radi uz određene preinake :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Dario

Citat: proleter  u 12. Siječanj 2013, 10:26
Dakle joomla 1,5 php 5.3.19

Točna verzije Joomle ?
Imaš li pristup error logovima da malo pogledamo ?
Nazovi svoje hosting provider-a, objasni im problem i pitaj da li su radili kakve izmjene na serveru ili mijenjali server....

Uglavnom, ako je radilo godinama - a od jednom ne radi, jasno je vidljivo gdje je problem pa onda njih kontaktiraj :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

erbi

Zašto? Neznam! Meni je prestala raditi, kad je hoster zamjenio php iz 5.2.17 na 5.3.8

oKRamxII

Citat: erbi  u 14. Siječanj 2013, 10:55
Zašto? Neznam! Meni je prestala raditi, kad je hoster zamjenio php iz 5.2.17 na 5.3.8

Koja ti je verzija Joomle 1.5? Čini mi se da javlja neke greške s PHP 5.3 ako nije 1.5.23+ (zato najbolje 1.5.26 imati).

Dario

Citat: oKRamxII  u 24. Siječanj 2013, 15:02
Koja ti je verzija Joomle 1.5? Čini mi se da javlja neke greške s PHP 5.3 ako nije 1.5.23+ (zato najbolje 1.5.26 imati).

Ja bi se također složio s ovim... Joomla 1.5.22 i niža ima problema s PHP 5.3, ali se to može riješiti nadogradnjom Joomle koja ovako i onda mora biti napravljena ako ne želiš imati hackunt site. Ako nije dirano ništa po core-u Joomle - ovo je bezbolan proces bez rizika. Ako trebaš pomoć oko update package-a, javi mi koju verziju Joomle imaš pa ću ti napravit upgrade package za tvoju, s obzirom da Joomla izdaje zakrpe samo s predzanje verzije na zadnju, morao bi uploadat cijelu novu 1.5 Joomlu preko svoje - ovo moje rješenje će ti biti brže s manje šanse da nešto pođe po zlu ako je nešto dirano po core datotekama.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

proleter

verzija je 1.5.25 stable, konkretnije:

Sistemske Informacije

   Postavka                                                                                       Vrijednost 
   
PHP built On:  Linux s1.studio4host.com 2.6.18-408.8.2.el5.lve0.8.61.3 #1 SMP Wed Jul 11 06:49:35 EDT 2012 x86_64 
Verzija Baze:  5.1.66-cll 
Kolacija Baze:  utf8_general_ci 
PHP Verzija:  5.3.17 
Web Server:  Apache 
Web Server to PHP interface:  cgi-fcgi 
Joomla! Verzija:  Joomla! 1.5.25 Stable [ senu takaa ama mamni ] 14-November-2011 18:00 GMT 
User Agent:  Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/5.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729)