web stranica koja koristi istovremeno dvije verzije istog predloška na hostu

Autor dada, 12. Veljača 2011, 10:14

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

dada

Pozdav svima i unaprijed cijenim svaku pomoć jer jako mi je ovo važno.

Radi se o slijedećem:

imam na hostu gotovo napravljenu web stranicu - e sad -da bi mogla napraviti nove kombinacije i mogućnosti u daljnjem kreiranju trebam INSTALIRATI JOŠ JEDNU VERZIJU ISTOG REDLOŠKA!

U uputama piše slijedeće:

******

With this template, you can set the width of your website in the template manager. But how to obtain a different width for a specific page (or use a different color theme) ?

For that, you can install two versions of the template and assign the second one for some specific page in the template manager. For install an other version, you must rename it :

    * Unzip the template
    * Edit the file "templateDetails.xml" and change the name of the template (line 3).
    * Zip your new template
    * Install the new version with Joomla

It's very simple and powerfull for manage your website

************

PITANJA:

1. ako ja promjenim ime u templateDetails.xml  što će se dogoditi: da li će se na hostu instalirati praktički još jedan predložak ? ili će se prekopirati nešto po mome već postojećem predlošku i postavkama?
STRAH ME DA NE IZBRIŠEM POSTOJEĆI SADRŽAJ I POSTAVKE!

2.pretpostavljam da će se instalirati još jedan folder s novim imenom istog predloška - ako je to istina- KAKO DA SPOJIM TA DVA PREDLOŠKA - ili bolje rečeno kako da koristim i jedan i drugi predložak u isto vrijeme za samo jedan web?

...zato vas i molim savijet jer ne znam dovoljno dobro sve mogućnosti joomle - hvala hvala hvala


Renato

Rješenje tvog problema je jednostavno ali me jednostavno ineteresira zbog čega ti treba dva ista predloška? Možeš li mi pojasniti?

marko227

Jednostavno kopiraj cijeli template na serveru, preimenuj folder, promjeni naziv u .xml fajlu (da bi ga u administraciji mogla razlikovati) eventualno provjeri spominje li se ime templatea u index.php ili u nekom drugom fajlu (mislim da ne ali provjeri) i to je to. Imaš dva potpuno ista predloška....


dada

Citat: Renato  u 12. Veljača 2011, 10:18
Rješenje tvog problema je jednostavno ali me jednostavno ineteresira zbog čega ti treba dva ista predloška? Možeš li mi pojasniti?


Pa stvar je jednostavno u više mogućnosti koje bi tada imala kod kreiranja odrađenih stranica unutar jednog weba.

-sadašnji predložak mi nudi slike-show u pozadini na svim stranicama - a recimo u slučaju s svije varijante istog predloška - mogla bi napraviti da mi je prva uvodna stranica statična - a ostale da imaju slide show ...te niz drugih mogućnosti

npr. da mi prva stranica ima statičnu sliku i bijelu transparentnu podlogu prko  preko cijele te slike - a ostale da imaju slide-show i bijelu transparntnu podlogu samo preko sadržaja ...... da te ne zamaram mislim da si dobio sliku na što mislim.

još kužim to instaliranje dvije verzije to je vjerojatno kao da imam dva predloška - ali mi nije jasno kao koristiti jedan i drugi u izradi jedne web stranice - fascinantno- ali kako?


hvala

dada

Citat: marko227  u 12. Veljača 2011, 10:29
Jednostavno kopiraj cijeli template na serveru, preimenuj folder, promjeni naziv u .xml fajlu (da bi ga u administraciji mogla razlikovati) eventualno provjeri spominje li se ime templatea u index.php ili u nekom drugom fajlu (mislim da ne ali provjeri) i to je to. Imaš dva potpuno ista predloška....




ok, to mogu shvatiti ali kad to napravim kako koristiti jedan i drugi kod izrade samo jedne web stranice - da li joomla sustav to omogućava - i kako da to ostvarim?

marko227

Citat: dada  u 12. Veljača 2011, 10:49
ok, to mogu shvatiti ali kad to napravim kako koristiti jedan i drugi kod izrade samo jedne web stranice - da li joomla sustav to omogućava - i kako da to ostvarim?

Naravno da omogućava. Primarni template je onaj koji je prvi odnosno kako si ti rekla "intro" i njega možeš koristiti kao takvog. Svaki drugi instalirani template možeš dodjeliti pojedinoj izborničkoj stavci.
Dakle uđeš u željeni template i na ljevoj strani ćeš vidjeti opcije za "Odabir stranica".

Dalje će ti biti sve jasno.



EDIT: Je li mi ovdje govorimo o Joomli 1.5 ili 1.6??

dada

Da kopira predložak u cpanelu -milim administrativno sučelje mi to ionako ne omogućava?
hvala

marko227

Da, preko cPanela ili preko ftp-a kopiraj

Opet ponavljam pitanje: Je li riječ o Joomli 1.5 ili 1.6

dada

ok,
kopirala sam ga nazvala drugačije - promjenila ime u .xml -ali ne kužim dalje...

ne vidim nigdje odabir stranica -samo osabir clanaka - i u stvari kad - kako ti kažeš uđem u određeni predložak ne vidim nigdje mogućnost da poslegnem za nečim izvan njega.

:čak sam :

ušla u određeni predložak
ušla u određenu stavku
htjela promjeniti tip izborničke stavke - tamo se pokazao -vanjski link - pomislila sam da je to to - ali ni tamo ne vidim neke mogućnosti da dosegnem neku stranicu iz drugog predloška

???



marko227



marko227

Citat: dada  u 12. Veljača 2011, 20:16
o joomla 1.5 sorry
Kao prvo cijeli topic je u pogrešnom forumu. Radi se o Joomli 1.5 a postano je u forum za Joomlu 1.6 pa će moderatori premjestiti.

Citat: dada  u 12. Veljača 2011, 13:22
ok,
kopirala sam ga nazvala drugačije - promjenila ime u .xml -ali ne kužim dalje...

ne vidim nigdje odabir stranica -samo osabir clanaka - i u stvari kad - kako ti kažeš uđem u određeni predložak ne vidim nigdje mogućnost da poslegnem za nečim izvan njega.

:čak sam :

ušla u određeni predložak
ušla u određenu stavku
htjela promjeniti tip izborničke stavke - tamo se pokazao -vanjski link - pomislila sam da je to to - ali ni tamo ne vidim neke mogućnosti da dosegnem neku stranicu iz drugog predloška

???

Ne trebaš ići u izbornike nego na "Dodatci> Upravljanje predlošcima" tu imaš sad listu svih instaliranih predložaka. Odabereš onaj koji želiš dodjeliti određenoj stavki. Kad otvoriš predložak, slično kao i kod modula na lijvoj strani ćeš vidjeti opcije za dodjeljivanje određenoj stavci.

Evo i video... http://vinaora.com/home/tutorials/joomla-content/27-assign-template.html

Kolega Erik je u jednom članku fino objasnio na koji način postaviti "intro" stranicu pa se možeš i time poslužiti
http://www.dizajnmagazin.com/Joomla/uvodna-stranica-u-joomli.html