Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Crojoomla

Autor erik, 10. Siječanj 2011, 17:53

0 Članovi i 20 Gosti pregledava ovu temu.

Pharaoh

Citat: karlovic  u 17. Siječanj 2011, 22:52
... a ovu domenu čim prije prebaciti na udrugu .

Pojavljuje se isti problem. Što će biti sutra, prekosutra, za godinu dvije, pet...
Ne treba o tome tako razmišljati: ili pišeš dokle te volja ili pišeš dokle postoji. Prioritet treba staviti na ono čemu to sve služi. Pa stalno svi tvrde da je OpenSource OK, pa svi smo na forumu OpenSource i sad to odjednom ne valja?

Slažem se da je bolje što prije preči na forum zajednice, ali puno ljudi još će dugo tražiti pomoć na bivšem forumu (mamici - kak bi rek'o Erik)  ;D. Ja ću biti i ovdje i ondje koliko mi vrijeme i znanje dozvoli.

karlovic

Citat: Skipper  u 17. Siječanj 2011, 22:54
Kako znaš da je PMS? ;D
Ne znam samo nagađam prema opisanoj verziji događaja
Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 23:03


Pojavljuje se isti problem. Što će biti sutra, prekosutra, za godinu dvije, pet...
Ne treba o tome tako razmišljati: ili pišeš dokle te volja ili pišeš dokle postoji. Prioritet treba staviti na ono čemu to sve služi. Pa stalno svi tvrde da je OpenSource OK, pa svi smo na forumu OpenSource i sad to odjednom ne valja?

.
Upravo zato i treba prebaciti domenu da se neke stvari ne pišu ponovo jer je to glupo. Dakle istina je pišeš dokle te volja ali je definitivno glupo pisati stalno nakon nekoliko godina jedno te isto. Nije li bolje stare postove sačuvati ako nekom trebaju nego ponovo pojašnjavati? Nije li bolje za domenu da je aktivna stalno nego svakih 3-4 godine otvarati drugu jer se "gospodični" tako htjelo danas?

Moje Novo Ime

Trebali smo to odmah u MAMI rješiti s onim frendom "hakerom" što je imao onu geek naljepnicu na laptopu...mogao je na brzinu napraviti jedan Forum-RIP i voila  :nevin:

Pharaoh

Citat: karlovic  u 17. Siječanj 2011, 23:36
Upravo zato i treba prebaciti domenu da se neke stvari ne pišu ponovo jer je to glupo. Dakle istina je pišeš dokle te volja ali je definitivno glupo pisati stalno nakon nekoliko godina jedno te isto. Nije li bolje stare postove sačuvati ako nekom trebaju nego ponovo pojašnjavati? Nije li bolje za domenu da je aktivna stalno nego svakih 3-4 godine otvarati drugu jer se "gospodični" tako htjelo danas?

Slažem se. No, nitko tu ne može učiniti ništa.

erik

Citat: karlovic  u 17. Siječanj 2011, 23:36
Upravo zato i treba prebaciti domenu da se neke stvari ne pišu ponovo jer je to glupo. Dakle istina je pišeš dokle te volja ali je definitivno glupo pisati stalno nakon nekoliko godina jedno te isto. Nije li bolje stare postove sačuvati ako nekom trebaju nego ponovo pojašnjavati? Nije li bolje za domenu da je aktivna stalno nego svakih 3-4 godine otvarati drugu jer se "gospodični" tako htjelo danas?

Čemu taj posprdni ton? Što je tebi "gospodična" ikad napravila nažao?
Stvarno ne kužim taj šugavi mentalitet. Dobro je netko rekao na crojoomli da se mi balkanci ne znamo razići kao prijatelji nego moramo onom drugom zabiti nož u leđa.
Otvorili smo novi forum, počeli smo raditi nešto novo, Klaudia je 100% bila uz nas. I taman kada sam pomislio da smo uspjeli pobjediti taj naš šugavi mentalitet počeli su se nizati zlonamjerni postovi. Nisi li se ti nedavno branio da smiješ sa svojim siteom raditi što hoćeš?

Nemoj ništa odgovarati, nije ovo namjenjeno (samo) tebi. Jednostavno sam razočaran.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

karlovic

Šugavi mentalitet i posprdni ton erik uvijek ružnije zvuče od riječi "gospodična". Što ima ružno u riječi gospodična? Ako se riječ gospodin i gospođa ne smiju pisati ovdje, uostalom kao ni vlastito mišljenje koje nisi ničim demantirao sem vlastitim pogledom na stvar onda to i napiši pa neka onda admin ko god ovdje bio u skladu sa pravilima foruma sve postove koje sam napisao pogrešno van erikova stava i obriše. To dođe ionako nekim prihvatanjem pravila foruma!  >:D

Skipper

A da mi rasprave o tome "tko je koga, kada i zašto" jednostavno ostavimo iza sebe i posvetimo se ovom Forumu? Koji je sad smisao "natezanja" u nedogled? Stvari su takve kakve jesu, ne isplati se gledati stalno unatrag...

Bernard [ExaByte]

Ekipa!!! Ajmo loptu spustit na teren...

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 23:03
Pojavljuje se isti problem. Što će biti sutra, prekosutra, za godinu dvije, pet...
Ne treba o tome tako razmišljati: ili pišeš dokle te volja ili pišeš dokle postoji. Prioritet treba staviti na ono čemu to sve služi. Pa stalno svi tvrde da je OpenSource OK, pa svi smo na forumu OpenSource i sad to odjednom ne valja?

Ne znam da li razumiješ temeljne razlike u funkcioniranju crojoomla.com i sada ovog novog sitea i zajednice?

  • odlučivala je samo jedna osoba, ostavila na 3 godine forum na dobru volju Eriku na administriranje ... odustaje od brige za zajednicu, ali ne odustaje od nekih slatkih prava ili vlasništva domene
  • za JH! ja domenu i hosting dajem u potpunosti na upravljanje svima vama - demokratski, i ni Erik ni ja ni nitko drugi nema pravo polagati nekakva prava na budući forum

Dakle, što će biti za 1,2,5,15 godina?? Ne ovisi više o volji jedne osobe već o aktivnosti i samoupravljanju zajednice.


Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 23:03
Slažem se da je bolje što prije preči na forum zajednice, ali puno ljudi još će dugo tražiti pomoć na bivšem forumu (mamici - kak bi rek'o Erik)  ;D. Ja ću biti i ovdje i ondje koliko mi vrijeme i znanje dozvoli.

Mnogi novi ljudi dolaze ni ne znajući da je vlasnica onom forumu propisala još kratak rok trajanja. I zbilja, kako i Karlovic kaže - čemu sizifov posao da sad tamo ljudima odgovaraš na pitanja, na koje ćemo sutra ponovo odgovarati tu, kad onog foruma više ne bude? Zar nije smislenije da se aktivisti potrude da neupućene usmjere na novi forum gdje će zajednica živjeti sve dok je - zajednice ?!?


Citat: erik  u 18. Siječanj 2011, 00:56
Citat: karlovic  u 17. Siječanj 2011, 23:36
Upravo zato i treba prebaciti domenu da se neke stvari ne pišu ponovo jer je to glupo. Dakle istina je pišeš dokle te volja ali je definitivno glupo pisati stalno nakon nekoliko godina jedno te isto. Nije li bolje stare postove sačuvati ako nekom trebaju nego ponovo pojašnjavati? Nije li bolje za domenu da je aktivna stalno nego svakih 3-4 godine otvarati drugu jer se "gospodični" tako htjelo danas?

Čemu taj posprdni ton? Što je tebi "gospodična" ikad napravila nažao?
Stvarno ne kužim taj šugavi mentalitet. Dobro je netko rekao na crojoomli da se mi balkanci ne znamo razići kao prijatelji nego moramo onom drugom zabiti nož u leđa.
Otvorili smo novi forum, počeli smo raditi nešto novo, Klaudia je 100% bila uz nas. I taman kada sam pomislio da smo uspjeli pobjediti taj naš šugavi mentalitet počeli su se nizati zlonamjerni postovi.

Erik, ne slažem se u potpunosti s tobom! Ti rađe radiš diplomatski, pacifistički, iako znaš da stav druge strane nije u redu (niti ima temelja ponašati se totalitaristički nakon 3 godine izbivanja), umjesto da se s nekim stvarima uhvati u koštac odmah u startu (ako se da, ovisi o osobi s druge strane). Ali mislim da si i ti naučio lekciju u posljednja 2-3 mjeseca da se neke stvari treba reći jasno, glasno i eksplicitno!  Da li je 100% bila uz nas?? Fina iluzija, ali ne bih se složio - što smo dobili?? Pravo na 1 banner i "pravo da se reklamiramo" (na privatnom forumu)... jesi li mogao svim članovima foruma poslati poziv mailom? ... ne dolijevam ulje na vatru već zatvaram vrata nekim iluzijama, koje nažalost zastupaš radi dobrih odnosa s KB! Istinu treba izreći i točka!

I ne slažem se da su to pozivi na linč, samo jasno izricanje mišljenja. Istina je da nama, otvorenijim kritičarima, ton odluta u više oktave, ali kao što sam ti već rekao - reakcije ljudi na nepravdu su različite, ali trebamo ih svi mi držati pod kontrolom.

Ali to ne znači da se mora nekoga apsolutno štititi, jer svaki "totalitarni" stav zaslužuje kritiku svake demokratski orijentirane osobe. Svatko mora braniti i odgovarati svoje stavove i mišljenja, pa tako i Klaudia. No, da li to ona čini? Ili mudro šuti... te onda, kada čuje kako društvo diše, izdaje mudro odvagnuti "PR", koji dodatno zamućuje vodu?! Pa mi ispadnemo bad boyz, protjerani iz raja. Ne volim takve stvari i amen!


Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 07:07
A da mi rasprave o tome "tko je koga, kada i zašto" jednostavno ostavimo iza sebe i posvetimo se ovom Forumu? Koji je sad smisao "natezanja" u nedogled? Stvari su takve kakve jesu, ne isplati se gledati stalno unatrag...
Ne unedogled prijatelju, ali stvari treba izreći kad je još vruće, a onda zatvoriti tu knjigu i više je nikad ne otvoriti!  Oni koji su izrekli što misle ne moraju se dalje uključivati, ali ako ima što nedorečeno i nejasno, demokracija dozvoljava da se to i izrekne, ali bez vrijeđanja!!

Skipper

Citat: Bernard T.  u 18. Siječanj 2011, 09:03

Ne unedogled prijatelju, ali stvari treba izreći kad je još vruće, a onda zatvoriti tu knjigu i više je nikad ne otvoriti!  Oni koji su izrekli što misle ne moraju se dalje uključivati, ali ako ima što nedorečeno i nejasno, demokracija dozvoljava da se to i izrekne, ali bez vrijeđanja!!


Slažem se ja s tobom, direktore... Međutim, ne vidim smisao da se vrijeme i postovi troše na nešto što je, očigledno, nepromjenjivo. Klaudia je odlučila tako kako je, s pravom ili ne, to bi vjerojatno netko manje subjektivan trebao procijeniti. Mi smo, valjda, odlučili ići dalje, s ovim forumom i zajednicom. Stoga je meni apsolutno nepotrebno raspravljanje o tome tko je kriv, a tko je prav, kad smo već ovdje, idemo se fokusirati na ovo, jer je to, po svemu sudeći, nekakva budućnost "đumlaša u Hrvata". Ovako, ne znam tko će odlučiti kada se zatvara knjiga, jer sam gotovo pa siguran da će uvijek netko nešto imati za dodati, analizirati ili ukazati... Što se tiče vrijeđanja i prepucavanja, baš ova tema mi se čini iznimno plodnom za takvu vrstu rasprave, što zasigurno neće koristiti nikome. Možda sam u krivu, ali tako mi se čini.
Nije li, uostalom, bolje fokusirati se na stjecanje navike novih ljudi da dolaze ovdje, a ne da se svakodnevno dupliciraju postovi s istim temama?

Bernard [ExaByte]

Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 09:10
Nije li, uostalom, bolje fokusirati se na stjecanje navike novih ljudi da dolaze ovdje, a ne da se svakodnevno dupliciraju postovi s istim temama?

Apsolutno! Ali demokracija daje svakome pravo da ovdje izrekne što misli, i izrazi ("ispuše") svoje nezadovoljstvo... nakon toga svi na posao!

Skipper

Citat: Bernard T.  u 18. Siječanj 2011, 09:15
Citat: Skipper  u 18. Siječanj 2011, 09:10
Nije li, uostalom, bolje fokusirati se na stjecanje navike novih ljudi da dolaze ovdje, a ne da se svakodnevno dupliciraju postovi s istim temama?

Apsolutno! Ali demokracija daje svakome pravo da ovdje izrekne što misli, i izrazi ("ispuše") svoje nezadovoljstvo... nakon toga svi na posao!

Ma je, samo da ispuhavanje ne bi potrajalo.

karlovic

#26
Nikakav to nije poziv na linč, ja sam svaki post kako ovdje tako i tamo napisao ne skrivajući se iza nicka ili bilo čega. U početku mi je bilo glupo da se radi isti forum u kojem će sudjelovati isti ljudi sa razlikom da bi se kao sada trebalo pratiti i pisati na dva foruma.
AKO je istina to što je napisano (vidi post od Bernard)a ne vjerujem da bi netko tako nešto izmišljao i javno objavio (lako provjerljivo jer je dostupno svima) onda je potez "malo bi dala, malo ne bi dala" sasvim za moje pojmove neprimjeren.
Crojoomla site i forum sam po sebi je apsolutna nula ukoliko u njemu nitko ne sudjeluje i ne raspravlja. To je svrha foruma ne samo tog već svih. Napisao sam značaj i korisnost same ideje jer ju znam i pratim od početka, ali je li krava ok ako da ne znam kolko litara mlijeka u kantu (u to se ne razumijem)  i onda se u njega da prostite  *pos***?
definitivno nije vrijedno više spominjati ni na koji način dotičnu osobiu i njen "private" site

*posere=pusti mekanu st***** (go***) u tek podojeno mlijeko

Mod: mislim da smo mogli sve shvatiti i bez neprimjereno slikovite anedote!! Apeliram da se kod pisanja koristi ukusnije prispodobe!

Skipper

Daj, lockajte ovo više... :nevin:

Hrvoje.T

molim admina da locka ovu temu.hvala
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Pharaoh

Citat: Bernard T.  u 18. Siječanj 2011, 09:03

Ne znam da li razumiješ temeljne razlike u funkcioniranju crojoomla.com i sada ovog novog sitea i zajednice?

  • odlučivala je samo jedna osoba, ostavila na 3 godine forum na dobru volju Eriku na administriranje ... odustaje od brige za zajednicu, ali ne odustaje od nekih slatkih prava ili vlasništva domene
  • za JH! ja domenu i hosting dajem u potpunosti na upravljanje svima vama - demokratski, i ni Erik ni ja ni nitko drugi nema pravo polagati nekakva prava na budući forum

Dakle, što će biti za 1,2,5,15 godina?? Ne ovisi više o volji jedne osobe već o aktivnosti i samoupravljanju zajednice.


Razumijem ja u potpunosti.

Sam si odgovorio na postavljeno pitanje: sve će ovisiti o zajednici. Ako zajednica u nekom trenutku odluči krenuti nekim drugim putem, pojavit će se isti problem. Nisam mislio time ništa loše, jednostavno hipotetska teza da bismo bolje razumjeli problem.
Drugi pogled na stvar bio bi: što kad član odluči da više neće sudjelovati na forumu? Ima li pravo zahtijevati da se pogase svi njegovi postovi? NEMA!

To što se dogodilo, dogodilo se. Treba nastojati da se više ne događa. Ja nisam toliko dugo postao na forumu, pa možda sve doživljavam drukčije. No, sudjelovao sam na mnogim forumima. Neki su se u međuvremenu potpuno ugasili, neke sam ja nspustio.

(Znam da će zlobnici reči da su oni koje sam napustio ja još uvijek aktivni!!!)  ;D ;D ;D
Citat: Bernard T.  u 18. Siječanj 2011, 09:03

Mnogi novi ljudi dolaze ni ne znajući da je vlasnica onom forumu propisala još kratak rok trajanja. I zbilja, kako i Karlovic kaže - čemu sizifov posao da sad tamo ljudima odgovaraš na pitanja, na koje ćemo sutra ponovo odgovarati tu, kad onog foruma više ne bude? Zar nije smislenije da se aktivisti potrude da neupućene usmjere na novi forum gdje će zajednica živjeti sve dok je - zajednice ?!?

Ostavite onda obavijest ili ćemo svi u potpise staviti da se odsad koristi ovaj forum. To se lako riješi. No, još uvijek nitko nije zvanično pozvao da se tamo ne posta, a dok god ima upita zašto ne odgovarati...