Nakon izmjene CSS-a na serveru samo Mozilla prihvaća promjene

Autor The Krava, 27. Studeni 2012, 11:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The Krava

Pozdrav ljudi...

imam jedan problemičić a radi se o: instaliram modul mod_maximenuck i želim ga prilagoditi svojim potrebama, izmjenim lijepo određeni dio css-a na serveru i nakon što refresham stranicu promjene ostanu samo na Mozilli. Znači Chrome, Opera, Safari itd. uopće ne reagiraju na te promjene. Nije mi jasno kako je to moguće? I nakon 100 refreshanja ništa se ne mijenja.

Stranica je rađena u joomli 2.5! Ima li tko kakvih ideja što bi mogao biti problem?

Dario

Chrome je poznat po svojem odličnom refrešu :)
U svakom browseru ti pali ctrl+shift+del pa možeš obrisati cache, a možeš i ctrl+f5 za "pravi" refresh, doduše kod Chrome ga treba nekoliko puta stisnuti...
Također provjeri da nije slučajno do Joomlinog cache, isključit ga možeš u globalnoj konfiguraciji, ali i u pluginovima (System - Cache)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

The Krava

Skužio sam u čemu je stvar...

Znači radi se o CSS3 gradijentima, točnije Linear Gradient-u kod kojega je sintaksa različita ovisno o pregledniku.

Za Firefox izgleda ovako: -moz-linear-gradient(<point> || <angle>, color-stops)
Za Chrome, Safari, Operu itd. ovako: -webkit-gradient(linear, <point>, color-stops)

Pošto sam u kodu imao i jednu i drugu opciju, a da bi to funkcioniralo u svim preglednicima, morao sam naravno staviti iste vrijednosti...tako da se sad sve normalno, jednako  prikazuje u svim preglednicima.

Dario

Da ali ti fale prefiksi za Operu (nije -webkit-), internet explorer i ne-prefiksirani izraz :)

Za ubuduće ti preporučam ovaj mali grafički alat za kreiranje css3 gradienta... Meni osobno super jer nema problema s prefiksiranjem i razmišljanjem... Upišeš boje, složiš postotke i imaš cross-browser css3 kompatibilan css - samo copy/paste i voila :)

Ako ćeš već ručno pisati ovo, onda pazi da koristiš rgb definicije boja, a ne hex jer naš dragi Internt Exploiter ima "malih" problema s bojama - prikazan je gradient, ali je profulan :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

The Krava

Da u pravu si...naveo sam Operu a kod nje je situacija nešto drugačija (u stilu -o-linear-gradient(black, white);, bar mislim).

Što se Generatora u svakom slučaju odličan alat i biti će od velike pomoći, hvala ti Dario. Što se tiče ručnog pisanja slažem se da je bolje koristiti rgba vrijednosti jer koliko sam primijetio Internet Ex. zaista ne podržava određene opcije po pitanju gradienta i raspona vrijednosti...