Magic Quotes GPC isključeno

Autor zvrko, 18. Studeni 2012, 13:56

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrko

Imam problem kod instalacije Joomla 3.0.2 pred samu instalaciju izbaci mi da ne mogu nastaviti jer mi nije Magic Quotes GPC isključen?
Sta dalje i kako?
U prilogu slika problema


zvrko

Izmjenio sam u installation/models/setup.php u liniji koda 234 false u true i sad ide instalacija sad dal je to ok ?
// Check for magic quotes gpc.
      $option = new stdClass;
      $option->label  = JText::_('INSTL_MAGIC_QUOTES_GPC');
      $option->state  = (ini_get('magic_quotes_gpc') == true);
      $option->notice = null;
      $options[] = $option;

oKRamxII

Hm, nisam radio još sa trojkom no je li ovo nešto što bi možda hosting mogao riješiti?

Mislim možda ovo prođe, ali nisam siguran da je ovaj fajl baš preporučjiv za izmjene, naravno neka me upućeniji demantiraju.

Dario

Citat: oKRamxII  u 19. Studeni 2012, 00:14
Hm, nisam radio još sa trojkom no je li ovo nešto što bi možda hosting mogao riješiti?

Mislim možda ovo prođe, ali nisam siguran da je ovaj fajl baš preporučjiv za izmjene, naravno neka me upućeniji demantiraju.

Magic quotes je do hosting-a pa lijepo nazoveš support neka ti slože kak Joomla traži.... to je do php.ini-ja tako da nebi trebali raditi probleme oko toga... Također si možeš pogledati da li možda iz panela možeš to sam napraviti (ako ima negdje dodatne php postavke ili nešto)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=3971.msg13096#msg13096 date=1353310755]
Citat: oKRamxII  u 19. Studeni 2012, 00:14
Hm, nisam radio još sa trojkom no je li ovo nešto što bi možda hosting mogao riješiti?

Mislim možda ovo prođe, ali nisam siguran da je ovaj fajl baš preporučjiv za izmjene, naravno neka me upućeniji demantiraju.

Magic quotes je do hosting-a pa lijepo nazoveš support neka ti slože kak Joomla traži.... to je do php.ini-ja tako da nebi trebali raditi probleme oko toga... Također si možeš pogledati da li možda iz panela možeš to sam napraviti (ako ima negdje dodatne php postavke ili nešto)

Ma znam to, nego čovjek ovdje u setup.php mijenja konfigraciju, mijenjanje php.ini ako znaš što radiš (i ako imaš tu mogućnost naravno) je druga priča.

Htio sam reć kako bi bilo bolje da kaže hostingu da namjeste taj magic quotes gpc.

ikiK

#5
Pozdrav,
ja sam na dotični problem naišao kod najobičnijeg postanja slike u prazan članak, svježe instalirana joomla. Google mi je rješio problem;
Za više informacija čitat; http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=708&t=764426


Citat:Create a text file
Rename it to 'php.ini'

Add the lines

magic_quotes_gpc = Off
magic_quotes_runtime = Off
magic_quotes_sybase = Off
extension=pdo.so
extension=pdo_mysql.so


so make sure you copy the file to the root directory of your site and the Administrator directory...
...

Dario

Lijepo da ti radi, al to ovisi isključivo o hostingu na kojem se nalaziš, te da li server podržava "osobne" php.ini postavke :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Da i na to sam objašnjenje naišao i shvačam, ali rekoh da podjelim ovaj shortcut, meni je pomoglo pošto na mom hostingu nemam uvid u dotični php.ini. A zazirem od kontaktiranja hostera :D
...