Seo, Sem, i PR 0

Autor Robot, 06. Studeni 2012, 12:14

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Robot

Pozdrav ljudi, kao i mnogi drugi mučim se s google page rankom već neko vrijeme.
Nakon proučavanja brda i dolina od SEO priručnika, uputa i tutorijala uspio sam viditi, da je to više manje sve slično i da ljudi prodaju toplu vodu. Zato bi zamolio bilo koga, tko je Seo stručnjak da mi se javi, oko instrukcija. Jer želim to naučiti.
Vezano uz stranicu na kojoj radim http://robotower.com/ učinili smo slijedeće.
On page SEO:
Članci sa H1 (glavna fraza), H2 (druga ključna rijeć), H3 (treća ključna riječ), sa mnoštvom rijeći i ubačenih ključnih rijeći unutra, tako da je postotak ključnih rijeći i fraza jako mali. Još će se napisati tekstova vezanih uz stranicu, raznih uputa i slično, to je uskoro u planu.
Meta tagovi:Definirani su meta tagovi opčenito, te posebno za glavne stranice. Tu imam još nekih problema.
Of page SEO:
Direktoriji:Stranica je prijavita u razne direktorije, samo besplatni su, pa se dugo čeka pregled.
Forumi: Postavljeni su linkovi u potpis, te kao vlastita web stranica na profilu foruma, te ubacivani su linkovi u komentare.
Do follow blogs:Ubacivani linkovi u komentare, otvorena su dva bloga u kojima se također opisuje stranica itd, sve s do follow linkovima.
Page rewiws: Stranice koje rade pregled stranice, to je mala hrpa napravita.
Similiar search stranice:Tu je isto stranica na par takvih prijavita.
Media stranice: Facebook grupa, gdje se objavljuju nove vijesti, te ima se profil na linkedln.
Ask stranice? Stranice s pitanjima i odgovorima. Napiše se pitanje i stavi odgovor, sa linkom stranice.
Relativni sadržaj:Imamo jedan link s stranice koja je vezana uz našu tematiku, s PR-om od 1. Znam da nije veliko, ali stranice s PR-om od 3-4 ne žele staviti linko kod sebe.

Izbor ključnih rijeći:
Ključne rijeći su internet game, koje nisu jako zastupljene u odnosu na slične pojmove.
Među prvih 10 stranica u googlu, samo 2 stranice su on page optimizirane za te rijeći, a druge nemaju veze s time. U prvih 10 ima i facebook stranica o igricama, s tim nazivom. Ostale koriste fun, funny, online i slične dodatke uz rijeć games, a ne internet games frazu. PR od tih stranica je od jednih 3, a od druge 5 koje su po tome optimizirane. Stranica s PR om od 3, je čak bolje rangirana nego ova s PR-om od 5. Čini mi se da je 5.


Iako se broj osoba s 3-4 u danu, povečao na nekih 15-20 do 30-40 u danu i dalje PR ostaje 0.
Na stranici nema dupliciranog sadržaja. Imamo site mapu, u planu je izrada i xml site mape.
Jesam li nešto pogriješio, krivo razumio ili napravio? Da li treba još šta napraviti?
Stranica u .htaccessu ima postavljeno da je bez www. dodatka, i juće uz pomoć kolege s ovog foruma, je isto to napravito i u googlu. Tako da i u googlu je zadano da linkove na našu stranicu s www. računa kao da je to ova ista stranica koji ne koristi www.