Neuspješna SEO optimizacija ili problem u googlu?

Autor Caki, 29. Listopad 2012, 23:16

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Caki

Poštovani posjetitelji,
problem moga site www.cakipoduka.com je vrlo loša pozicija na googlu.
Maksimalno sam se potrudio oko svih bitnih stvarih koje google navodi u svom SEO priručniku. Sve relevantne točke sam prošao i odradio ali evo već 2 mjeseca mi se ranking nije poboljšao od kad sam završio site. Stalno čekam google ali ništa se  ne dešava.
Odradio sam slijedeće:
1. H1,H2, H3 heading, strong tag; template je SEO ready
2. url optimizacija za svaku stranicu
3. meta word i meta description za svaku stranicu
4. SEO optimizacija slika
5. facebook stranica s skoro 90 likeova, i u porastu
6. dorađujem radne materijale kojima privlačim promet i posjet korisnika svojim stranicama
7.knjiga gostiju
8.dovoljno članaka o temama s čestim pojavljivanjem ključnih riječi
9. prijava na google web analitics, webmaster tools, adwords ,tražilice google,yahoo,man...
10. xml site map poslao na google i linkao na stranici
11. social networking - google +1, facebook like,share
12. bogat sadržaj i tekst (za razliku od nekih drugih konkurantnih stranica)

Sad mi ne pada na pamet što sam još uradio ali volio bih poslušati ako imate kakav savjet.
Učinkovitost po ključnim riječima mi je katastrofa   >:( :'((instrukcije,pripreme za državnu maturu, matematika,fizika,kemija...).
Žalosno ali najbolje do sada sam rangiran na ključnu riječ casio fx 991 ES ( a to je tip kalkulatora koji sam naveo na jednoj od stranica)

Samo da navedem činjenicu da sam prije(Joomla 1.5, dok nisam napravio novi site u Joomli 2.5) bio jako dobro rangiran u top 10 max 15 po svim relevantnim ključnim riječima.

Što sad da radim?
Angažirati SEO profića ili jos se strpiti ili imam nekakvih propusta koje bi trebalo ispraviti?

savjeti...

oKRamxII

Ne toliko vezano uz ovo, ali možda vezano uz dobru promociju bi bilo da napraviš Facebook stranicu malo promoviraš i tako zaradiš automatski više posjeta. Ako već jesi isprika onda, al vidim na stranici da nidgje nemaš...

Facebook danas može biti itekako koristan alat kod neke samopromidžbe i sl.

igre2008


oKRamxII

Neznam koliko je to baš povezano, pa mislim ako provjeriš sam google koji doživljavam kao centar svijeta, naći će se isto greške...

Dario

Kod možeš još malo urediti, imaš dosta greški za koje si validaciju možeš pogledati ovdje - samo ignoriraj ove greške koje su vezane uz social buttone i og tagove jer tu nema pomoći (s ovim namespace-om)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Sad i mene već pomalo zanima, ima li to veze isključivo s pozicijom na googlu ili nema. Ja bi na prvu rekao da nema...
...

Dario

Iskreno mislim da ima, ali vrlo vrlo malo, tako da ovo nema baš nešto veze s google-om, ali bi trebalo popraviti :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: ikiK  u 22. Veljača 2013, 10:46
Sad i mene već pomalo zanima, ima li to veze isključivo s pozicijom na googlu ili nema. Ja bi na prvu rekao da nema...

Mislim da ne, malo koja stranica je "savršena" po tom pitanju, a ne utječe na samu neku poziciju. Čitao sam ranije više članaka o tome i većina njih uglavnom ide u prilog ovoj tezi. Doduše, bio je jedan (ili dva) članka s malo detaljnijom razrađenom tematikom po pitanju ovoga, ali nisu me baš uspjeli uvjeriti.

danijel10novak

Kod SEO opzimizacija web stranica Google svaki dan indeksira i jako znaju varirati pozicije nekih kljucnih rijeci za stranicu. Meni neki dan bila jedna na 15 mjestu a sad je nema u top 100, a danas skenirao i vratila se cak na 14 mjesto. Sveukupno kad pogledas, ako pratis nekoliko osnovnih pravila, kroz mjesec dana do dva vec vidis prve znatne pomake. Sve to opet ovisi i o serveru na kojem imas stranicu i domeni.

miki

Citat: danijel10novak  u 20. Svibanj 2016, 13:09
Kod SEO opzimizacija web stranica Google svaki dan indeksira i jako znaju varirati pozicije nekih kljucnih rijeci za stranicu. Meni neki dan bila jedna na 15 mjestu a sad je nema u top 100, a danas skenirao i vratila se cak na 14 mjesto. Sveukupno kad pogledas, ako pratis nekoliko osnovnih pravila, kroz mjesec dana do dva vec vidis prve znatne pomake. Sve to opet ovisi i o serveru na kojem imas stranicu i domeni.
To ti se dešava s tvojim stranicama iz razloga što gradiš backlinkove na neprirodan način. Uskačeš u temu koja je stara 3 godine. postavljaš linkove koji će napraviti možda i kontra učinak.
No kad bi pročitao članak  kako optimizirati web stranice možda bi nešto novo saznao na tom području.

Markus10

Citat: danijel10novak  u 20. Svibanj 2016, 13:09
Kod SEO optimizacija web stranice Google svaki dan indeksira i jako znaju varirati pozicije nekih kljucnih rijeci za stranicu. Meni neki dan bila jedna na 15 mjestu a sad je nema u top 100, a danas skenirao i vratila se cak na 14 mjesto. Sveukupno kad pogledas, ako pratis nekoliko osnovnih pravila, kroz mjesec dana do dva vec vidis prve znatne pomake. Sve to opet ovisi i o serveru na kojem imas stranicu i domeni.

BItni su linkovi, ali ne i samo linkovi. To je polovica.