Prijenos sa localhost na live server

Autor Dude, 25. Listopad 2012, 07:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dude

trebao bi prebaciti joomla stranicu s localhosta na live server u avalona. i napravio sam sve s Akeebom i sad treba pokrenuti kickstart.php i nikako ne znam gdje se nalazi. jedini link koji imam je za cpanel i ftp podatci. može li netko pomoći gdje bi to trebalo biti?  :pivo:

p.s. sve sam prebacio u public_html folder, samo ne znam pokrenuti.

Dario

Koliko sam ja upoznat, akeeba ima kickstart i dokumentaciju za kickstart --> vidi ovdje...

Koliko se ja sjećam uploadaš sve u root na server i odeš na http://www.tvoja-domena.hr/kickstart.php i dalje pratiš upute.... Btw. nemoraš uploadat sve language datoteke iz kickstart-a... Nakon restore-a pobrišeš iz root-a kickstart.php i language datoteku od skripte...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Robot

Kickstart ti uopće ni netreba ako se dobro sječam.
Imaš opciju da zipaš stranicu, onda je gore unzipaš i pokreneš instalaciju i isto ti je kao kada si instalirao Joomlu. Tako sam i ja napravio na stranici http://robotower.com/
i nije bilo problema. Znaći stranicu koju imaš na lokalnom serveru s akeboom spremiš u zip file.
Filezilom ili sličnim programom za ftp prebaciš u public_html, ili www folder. Zatim to unzipaš u C panelu ili s nekim drugim programom (nisam siguran da li možeš to s Filezilom) i onda upišeš ime svoje domene i index.html ili što već se upisuje prilikom instalacije Joomle. Zatim sve kao s Joomla instalacijom ti ide.

Dario

Citat: Robot  u 03. Studeni 2012, 18:14
Kickstart ti uopće ni netreba ako se dobro sječam.

Krivo se sjećaš, nemoj širit dezinformacije :)
Prvo bi ti trebao installation folder koji je pobrisan (s obzirom da je sajt već instaliran), sljedeće nebi radio dump baze (ako si već prekopirao installation folder iz instalacije) i da neidem sad dalje.... Ustvari mi je zanimljivo kak znaš odgovor, a vodiš čovjeka na "index.html ili što već se upisuje prilikom instalacije Joomle"....
Citat: Robot  u 03. Studeni 2012, 18:14
i onda upišeš ime svoje domene i index.html ili što već se upisuje prilikom instalacije Joomle. Zatim sve kao s Joomla instalacijom ti ide.

Ovakvi odgovori samo odmažu korisnicima....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Robot

#4
Citat: Robot  u 03. Studeni 2012, 18:14
Kickstart ti uopće ni netreba ako se dobro sječam.

Krivo se sjećaš, nemoj širit dezinformacije :)
Prvo bi ti trebao installation folder koji je pobrisan (s obzirom da je sajt već instaliran), sljedeće nebi radio dump baze (ako si već prekopirao installation folder iz instalacije) i da neidem sad dalje.... Ustvari mi je zanimljivo kak znaš odgovor, a vodiš čovjeka na "index.html ili što već se upisuje prilikom instalacije Joomle"....
Citat: Robot  u 03. Studeni 2012, 18:14
i onda upišeš ime svoje domene i index.html ili što već se upisuje prilikom instalacije Joomle. Zatim sve kao s Joomla instalacijom ti ide.

Ovakvi odgovori samo odmažu korisnicima....
[/quote]
Akeba backup napravi sam instalacijski folder kolko znam. Idem sada napraviti sve ispočetka na localhostu, a onda napišem korake.
Onda čemo viditi da li širim dezinformacije ili ne. :P

Robot

#5
Evo sada sam napravio backup stranice jedne.
Znaći u Joomli sam instalirao akebba backup komponentu. Ispričavam se na tipfelerima i greškama.
Nakon instalaciji sam podesio u profilu da backup stavlja u zip format. Tu ti netreba kickstart.php skripta, niti instalacijski folder, jer će to akeba sama napraviti i postaviti. Iako ti je stranica već instalirana na localhostu i instalacijski si folder obrisao.
Zatim napraviš backup stranice, to će malo potrajati. Nakon toga zip folder koji je komponenta napravila s ftp programom, primjerice filezilom prebaciš na web server, to su ti oni ftp podaci koje si dobio. Nakon toga u C panelu unzipaš ili otpakiraš taj folder. I to u www folderu, odnosno public_html folderu, ovisno kako se već zove.
Nakon toga odeš na web preglednik koji koristiš i upišeš ime svoje domene, zatim bi ti on odmah sam trebao prikazati čarobnjaka za instalaciju, ako se to slučajno ne dogodi upiši iza imena domene
Citat:/installation/index.php
i to je to.
Ideš zatim na next, ako su ti glavne postavke zelene naravno, ako nisu kontaktiraj host providere da obnove php verziju ili ukljuće šta ti treba.
Nakon toga je dio za obnavljanje baze.
Upišeš ime baze(netreba biti ime baze na localhostu) i odeš na next, odnosno sljedeće. On ti obnovi bazu. Upišeš onda podatke stranice i opet idemo dalje i sljedeći korak je da završiš.
Netreba ti kicksart.php, netrebaš se mučiti s sql-om od baze podataka itd.
Čini mi se da bazu podataka on sam napravi, evo probao sam i to, i s tim nemaš posla. On ti sam napravi i bazu podataka, ako se to slučajno ne dogodi, u C panelu trebaš sam napraviti bazu podataka i kod obnove baze podataka upišeš ime baze koje si napravio na web hostu.
Tako da ti je tu cijeli postupak, uslikao sam početak toga, ali nisam siguran kako da ubacim slike.
Dezinformacije ne širim Dario. :)
P.S. Da napomenem, ovaj postupak sam sam koristio, jer mi je ono s kickstartom bilo malo "preveć" komplicirano, a i sada smatram da je kompliciranije nego ovaj postupak. S tim postupkom sam instalirao http://robotower.com na web host i nije bilo nikakvih problema. :)

Dario

Moguće da su iz akeeba-e nešto radili onda na komponenti, jer ne vidim kako bi se inače installation folder našao u zip, ako se nalazi... Ali ako radi -super :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Robot

Čini mi se da je stvar u izboru pakiranja koje izabereš.
Oni preporučavaju Jar ili jad, nešto tako, a onda trebaš za to kickstart.php skriptu, ali ako odabereš u profilu backupa postavke da je dobar stari zip, onda imaš to. Čak i kada odeš da napravi backup, odnosno sigurnosnu kopiju, piše ti drugi korak čini mi se, embeded instalation folder. Ispričavam se na greškama gramatičkim. I radi sigurno, kažem ti da tako ja radim i da funkcionira.
Imaš sve skoro ko kada instaliraš Joomlu. Sličan čarobnjak i sve.
Svaka čast akaba backup timu. Olakšali su prijenos sa lokalnog servera na host do kraja.

Robot

Citat: DarioORION] link=topic=3938.msg13002#msg13002 date=1352187322]
Moguće da su iz akeeba-e nešto radili onda na komponenti, jer ne vidim kako bi se inače installation folder našao u zip, ako se nalazi... Ali ako radi -super :)
Nevjerni Toma, ako se nalazi? Nalazi se sigurno, ako mi ne vjeruješ, probaj ovako kako sam napisao, budeš vidio da je tako. Širiš dezinformacije. :P
Ako se nalazi, joj. :P

wooer

Akeeba u svakom slučaju pakira svoj installation direktorij unutar arhive.

Kickstart služi isključivo za raspakiravanje arhive nakon čega slijedi ista instalacija kao i kad se ta arhiva 'ručno' otpakira.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member