Problemi sa uploadom extenzija

Autor axxo, 23. Listopad 2012, 20:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

axxo

Pozdrav, novi sam u joomli i nedavno sam tek počeo raditi sa joomlom.
Nakon nekoliko dana uspješno sam napravio svoju prvu web stranicu, i "podigao" je na server.
Moj problem je sljedeći: zaboravio sam prije podizanja joomle sa localhosta na web server instalirati extenziju Akeeba backup, ali sad je nemogu nikako "instalirati". Izbaciva mi stalno neku grešku. Koliko sam skužio "tmp" folder mi nema neke "permission". Probao sam preko cPanela kliknuti na taj tmp folder i promjenit "dozvolu" ali je ona ok...

Bilo kakva pomoć je dobrodošla

Hvala unaprijed

erbi

U configuration.php provjeri path za ovaj tmp.

Mihael [ORION]

#2
tako je. Upload ne prolazi zato jer imaš krivu putanju do tmp direktorija... i zato javlja grešku da nema dozvolu da mu pristupi.

U configuration.php koji je u rootu Joomle, nakon selidbe sa localhost na server treba promijenit putanje za "logs" i "tmp"
Na localhostu je putanja nešto tipa C:\\xampp\\htdocs\\naziv-sajta/tmp
a na serveru treba složiti putanju onako kako jest na tom serveru npr.  /home/youruserid/public_html/tmp
ili npr. /var/www/vhosts/naziv-domene/httpdocs/tmp i tome slično...

Da saznaš koja ti je točna putanja možeš kopirat ovaj kod
<?php
    $path = getcwd();
    echo "Your Absoluthe Path is: ";
    echo $path;
?>
spremit kao npr. "path.php" te preko FTP-a ubacit na server u root Joomle i tada pokrenuti u browseru www.domena.com/path.php

axxo

Mjenjao sam ja te putanje, u pravu ste na localu je bilo C:\\xampp\\htdocs\\naziv-sajta/tmp , a sad mi je  '/public_html/ime_Stranice/tmp' , probat cu sad i napravit taj path.php. pa da vidimo hoće li bit promjena

axxo

Radi!!!     ekipa svaka čast  :)  hvala na pomoći, nadam se da ću uskoro kad još malo proučim joomlu i ja moći pomoći nekom.
Hvala vam velika .  samo još jedno pitanje dali trebam i log path mijenjat iz  /public_html/ime_Stranice/logs  u 
/home/ime_Stranice/public_html/logs.

veliki pozdrav

erbi