Gdje postaviti meta tagove u Joomla prilikom kreiranja novog članka

Autor Ivan_C, 21. Listopad 2012, 22:04

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Pokušao sam na par foruma ali ostao sam bez odgovra, pa d aprobam ovdje.
Može li mi netko reći i savjetovati što raditi.

Kada se u Joomla kreiraju linkovi (novi članci) potrebno je iste otvoriti na 3 mjesta
- Category (windows tutorijali)
- Article (windows tutorijali)
- Menu (windows tutorijali)

1. da li je uopće dobro sva tri jesta nazvati identičnim nazivom ili?

2. Sva tri mjesta imaju opciju za postaviti Keywords i description?
Zbunjuje me to jer ne znam zbog Google i ostalih pretraživača tj. što oni gledaju u Joomla (ne znam kakose to sve manifestira na izlazu)

Dakle
- što je potrebno?
- da li je dobro staviti na sva tri mjesta?
- ako jeste moraju li metatagovi biti identičnog teksta ili moraju biti različiti?
- što se radi u praksi na Joomla?


Ako nije dobro staviti na sva 3 mjesta na koje je potrebno od gore navedenih (pretpostavljam Article)

dajte savjete u vezi ovog problema da ne radim dalje ako sam nešto zaribao da me Google (SEO) ne zaguši do daske.
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Citat: Ivan_C  u 21. Listopad 2012, 22:04
Kada se u Joomla kreiraju linkovi (novi članci) potrebno je iste otvoriti na 3 mjesta
- Category (windows tutorijali)
- Article (windows tutorijali)
- Menu (windows tutorijali)
Ispravak netočnog navoda:
- meta keyword i desc u "Category" će  biti vidljivi u meta tagovima stranice samo kod pregleda kategorije - Category view
- vrijedi isto, samo će biti vidljivo kad se otvori članak, a ne pregled kategorije
- ako se ne varam, meni stavka override-a i parametre članka i kategorije - ovisno na što linkaš. Dakle ako primjerice staviš i u meni stavku i u članak - biti će korišteni meta tagovi iz meni stavke.

Citat: Ivan_C  u 21. Listopad 2012, 22:04
1. da li je uopće dobro sva tri jesta nazvati identičnim nazivom ili?
Manje bitno s obzirom da će se samo jedan prikazivati. Jedi si pazi na kakav će ti alias, odnosno SEF link biti. Ako postaviš meni stavku na kategoriju primjerice i nazoveš meni stavku "članci", pa linkaš na članak kojem je naslov "članak" dobit ćeš url www.mojastranica.com/clanci/clanak.html.....

Citat: Ivan_C  u 21. Listopad 2012, 22:04
2. Sva tri mjesta imaju opciju za postaviti Keywords i description?
Zbunjuje me to jer ne znam zbog Google i ostalih pretraživača tj. što oni gledaju u Joomla (ne znam kakose to sve manifestira na izlazu)
Danas ti tražilice ne rade kao nekad kad su gledali striktno meta tagove.... Google gleda se, od meta tagova do heading tagova, sadržaja i strukture stranice.... I u pravilu mu meta tagovi baš ne znače previše, ali ih uzima u obzir. Više o google-ovom načinu indeksiranja moraš istražiti.... - Ukratko, sve je bitno....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Hvala ti na odgovorima i pojašnjenjima.
Meni je važno da Google respectira situaciju kada visitor klikne na neki menu link i pojavi mu se article (članak) sa tekstom.
Dakle da na strani visitora kada se pogleda source code trenutne stranice keywords i description prati tekst koji se pojavljuje u article (članak). Zbog toga me zanimalo gdje moram postaviti ove tagove.

Malo sam sada zbunjen i nakom tvojih odgovora rezimiram da je najbolje ove tagove staviti na sva tri mjesta (tako valjda neću fulati neke situacije?)

pozz
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Dakle ako pregledavaš članak, onda se uzimaju u obzir oni tagovi uz članak i ti će biti korišteni... isto vrijedi i za kategoriju...

Kod meni stavke to služi za override-anje onih upisanih u članku/kategoriji - dakle ne treba ih tu stavljati.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu