iframe pozicija / flash site / html poravnanja

Autor ikiK, 11. Veljača 2011, 10:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Pokušavam nekako ubacit facebook like box na flash site. Uspio sam tako što sam dodao novi iframe u index.html . I više manje sve radi kako treba osim što nikako da pogodim pravilni kod za poziciju prikaza u browseru, naime s kodom koji ja koristim poravnanje frejma se vrši prema ljevoj i gornjoj stranici browsera što mi ne paše jer n čim se rastegne ili suzi prozor iframe "bježi" s flash okvira. Kod je sljedeči;

Citat:scrolling="no" frameborder="0" style="position: absolute; left: 500px; top: 10px; border:none; overflow:hidden; width:280px; height:74px;" allowTransparency="true"></iframe>

Naravno cijeli flash mi ima align="middle" itd. no nikako da skužim kako da iframe prikeljim na određeno mjesto unutar prikaza tog flesha, dakle da se ravna po njemu ne po stranicama browsera. Da li je to nekako moguće s position varijacijama?
Klikom na link ćete shvatit o čemu se radi...;kljik...
Htio bih da bude uvjek na poziciji kao na slici;

...

Skipper

Aj' probaj ovaj kod zalijepiti:
<iframe frameborder="0" align="middle" scrolling="no" allowtransparency="true" style="position: absolute; top: 10px; border: medium none; overflow: hidden; width: 280px; height: 74px;" src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2FPleasure-Dome-Club%2F169961223037759&amp;width=292&amp;colorscheme=dark&amp;show_faces=false&amp;stream=false&amp;header=false&amp;height=62"></iframe>

ikiK

Niš od toga, samo je zakeljen skroz uz ljevu stranicu.
BiiiiiP try again  :P ;D

Već sam probo 10 različitih rješenja i nikak...
...

Skipper

#3
Jesi siguran? Je li trenutno ovaj "moj" kod gore? Ako je, onda je sve u redu, scrollanje "prozora" ne tjera "fejsa da bježi". Cache browsera si počistio?

karlovic

#4
Čuj ja ne razumijem sada gledam i izgleda ok .... išao sam na kjik  ;D
iframe inače možeš micati ljevo desno i drugačije u css-u kao modul u joomli

ikiK

Naravno da jesam i da tvoj je gore, kao što rekoh sad je zakeljen skroz uz ljevu stranicu i kako god da rastežem prozor ostaje u tom kutu.

...

Skipper

Ne znam, eno ti gore dva screenshota, meni sve izgleda onako kako bi trebalo biti.

ikiK

#7
F*** , u Firefoxu je dobro, u Safariju prikazuje onako zakeljeno ljevo... Što me dovodi do sljedećeg, u IE se uopće ne prikazuje (bar nije jučer nemogu sada nigdje provjerit)... Eto vam igre ...  ;D ::)
...

ikiK

Citat: karlovic  u 11. Veljača 2011, 11:27
Čuj ja ne razumijem sada gledam i izgleda ok .... išao sam na kjik  ;D
iframe inače možeš micati ljevo desno i drugačije u css-u kao modul u joomli
Nemam za stranicu css uopće... Flash...
...

Skipper


karlovic

#10
onda probaj centrirati cijeli iframe preko css-a
Citat: ikik  u 11. Veljača 2011, 11:32
Nemam za stranicu css uopće... Flash...
pa napravi jedan css samo za to neće smetati ničem i nikom

nazoveš ga mojflash ubaci između <head> </head> ovo
<link rel="stylesheet" href="mojflash.css" type="text/css" />

wooer

ikik je zaboravio napomenuti da se to manifestira samo u Safari browseru. FF, IE i Opera uredno prikazuju facebook like box na željenom mjestu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

#12
Citat: wooer  u 11. Veljača 2011, 11:55
ikik je zaboravio napomenuti da se to manifestira samo u Safari browseru. FF, IE i Opera uredno prikazuju facebook like box na željenom mjestu.
Nisam zaboravio, piše gore u jednom od postova da se s novim kodom prikazuje dobro u ostalim browserima (tj. tu sam mislio samo na fire). Nakon što mi je rečeno da je njima dobro odmah sam provjerio. Što se tiće IE-a jučer s mojim prvotnim kodom koji je u početnom postu uopće ništa nije prikazivao, nada... S kojim IE-om vi sada gledate? Ja mislim da sam jučer gledao s zadnjom verzijom...
...

Skipper

Citat: wooer  u 11. Veljača 2011, 11:55
ikik je zaboravio napomenuti da se to manifestira samo u Safari browseru. FF, IE i Opera uredno prikazuju facebook like box na željenom mjestu.
Hm, meni ga IE ne prikazuje, Chrome ima problema s pozicioniranjem, poput Safarija...

karlovic

Ovako sada sam pogledao na jednoj novoinstaliranoj kutiji sa IE dakle sve je gore novo .... iframe se u IE (novom) učitao odmah ali kako je kutija nova morao sam kliknuti instalaciju da mi se pokaže flash. E sad čim se instaliralo nestao je facebook iframe. Ali to ti je napredna windows tehnologija  >:D