Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Kontakt forma

Autor Bulldog091, 17. Listopad 2012, 15:04

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bulldog091

Bok svima!
Znači, pitanje se odnosi na defaultnu kontakt formu joomle 2.5
Htio bi da mi slika bude sa lijeve strane informacija (adresa, telefoni...). Pretpostavljam da treba nešto promijeniti u CSS... Po defaultu mi je slika iznad info.
Lijepo molim pomoć i upute kako/što. Nisam vam ja baš neki...  ;D
Hvala!

Mihael [ORION]

pozdrav,

ne znam sad napamet strukturu, ali ako je samo slika u pitanju može se riješit s CSS-om, tako da se klasi (.contact-image) za tu sliku stavi float: left; A po potrebi se podesi CSS i za elemente koji su bili ispod slike a trebaju doći desno od nje. Njima također staviti float: left;

Inače, za sve veće promjene default kontakt forme najbolje je napraviti template override. Kopirat originalni "contact template" iz corea (/components/com_contact/views/contact/tmpl), te kopirati u /templates/tvoj-template/html/com_contact/contact Znači, fajlove iz foldera "tmpl" u folder "contact" i onda uređivati fajlove pod ovdje gdje je kopirano pod "templates".  Taj dio se odnosi na template pojedinog kontakta. Na isti način se mogu složiti i templatei za kategorije i kategoriju kontakata... Tako si možeš ručno po želji složiti strukturu HTML-a i upisati klase koje možeš dohvatiti CSS-om...

Bulldog091

Hvala puno na odgovoru.

A di bi trebao biti taj css fajl? Znači, ja želim da slika bude sa lijeve strane, a tekst odmah pored slike sa desna. Po defaultu je slika gore, a tekst ispod.

Dario

@Bulldog091 ovo je Joomla support forum pa se tako pruža podrška za Joomlu, a tebi, oprosti na iskrenosti, fale osnove html-a, css-a i rada s firebugom koje bi bilo koja osoba koja se upušta u rad s CMS-om morala znati ko vodu piti.
Evo ti link na 30 Days to Learn HTML and CSS pa bi nakon ovoga trebao imati odgovore na sva svoja pitanja kao i znanje o osnovama.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Bulldog091

Hvala na iskrenosti, al meni ti zapravo fali vremena za učenje :) Pa je onda jednostavnije ponekad zamoliti ljude koji znaju za pomoć.  Jel moje pitanje ne ulazi u support?

Dario

Pa ne baš, al eto na brzak sam isčupao na svojem jednom starijem uradku, brzo ine baš lijepo, ali učinkovito riješenje :)
Editiraj si glavni css, u folderu /templates/IME_INSTALIRANOG_PREDLOŠKA/css/
datoteka se vjerojatno zove template.css, ali mislim da nemožeš pogriješi s bilo kojim, i stavi ovo ka kraj datoteke, trebalo bi biti ok....
.jicons-icons {
    display: block;
    float: left;
    height: 20px;
    margin-right: 10px;
    min-width: 16px;
}
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Bulldog091

#6
E vidiš, to je sad onako lijepo prijateljski što sam tražio, ne pametovanje  ;D Siguran sam da će još nekome ovo dobro doći.
Probat ću kroz sat-dva pa javim dal sam uspio.

Hvala ti puno!!
EDIT: Isproban prvo prijedlog od Daria - to regulira razmak između teksta i ikonica telefona, faxa...
Svejedno, hvala na trudu.

Citat: MihaelORION] link=topic=3923.msg12835#msg12835 date=1350542696]
pozdrav,

ne znam sad napamet strukturu, ali ako je samo slika u pitanju može se riješit s CSS-om, tako da se klasi (.contact-image) za tu sliku stavi float: left; A po potrebi se podesi CSS i za elemente koji su bili ispod slike a trebaju doći desno od nje. Njima također staviti float: left;
Shvatio što je pjesnik htio reči  ;D Radi!! Još jednom hvala

Bulldog091

#7
Sad da JA napišem tutorial...
Kako smjestiti sliku lijevo/desno, a tekst (adresu, br. tel.,fax...) pored slike u defaultnoj kontakt formi (single contact)
1. pronaći i otvoriti fajl layout.css u folderu /templates/IME_INSTALIRANOG_PREDLOŠKA/css/
2. potražiti .contact-image
3. dodati float:left;

Da malo ljepše izgleda, možete dodati ispod i margin-right: 20px; (ili left, ovisi sa koje strane stavljate sliku)

Evo, nadam se da bude od pomoći još nekome, moderatori to nek premjeste na pravo mjesto ili smeće, ja sam problem riješio  ;D

Dečki, hvala obojici još jednom!
LP