Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Fiskalizacija?

Autor lipa, 17. Listopad 2012, 14:36

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lipa

Stvarno neznam gdje bi smjestio ovo pitanje pa ga stavljam u brbljaonicu. Dakle zanima me koliko ima u Hrvatskoj Virtuemart trgovina za koje bi na primjer trebao plugin za fiskalizaciju?

Naime radim na servisima za hosting providere na tu temu pa me zanima koliko je zanimljiv takav plug-in. Plugin će biti besplatan ukoliko ga budemo napravili a to će ovistiti isključivo o interesu šire publike.

Servis odnosno daemon koji će se morati pokrenuti na serveru neće biti besplatan.

Protokol se može riješiti i u samom PHP-u ali s obzirom na to da je onaj tko je napravio program i krivično odgovoran, onda što se mene tiče u obzir dolazi samo aplikacija koja se izvršava low-level na samom serveru i čita certifikate iz adresara ili key-chaina samog servera.

Fiskalizaciji podliježu sve webtrgovine koje primjenjuju on-line plaćanje (karticama sigurno, a pay-pal i sličini su za sada barem po meni - siva zona). Fiskalizacija za plaćanja pouzećem i virmanom za sada se može riješavati off-site pos softverom.

zvonac99

Vidiš..zanimljivo pitanje :D kada su pričali o fiskalizaciji nije mi čak ni pala na pamet on-line trgovina a pitanje je dali je i samom zakonodavcu t.j. dali su uopće razmišljali o online trgovinama, ali ako je ovo 'siva' zona za takve trgovine tada mi se čini da oni niti neće biti zainteresirani za takvu implementaciju jer smo mi poznati da volimo 'zamračiti' gdje je god to moguće, a opet ako se i odlučiš na izradu ovakvog riješenja mislim da bi bilo dobro da radiš i plugin (ili što već) i za magento jer nekako imam dojam da je to odmah druga web trgovina po zastupljenosti na joomla platformi.
I noga u dupe je korak naprijed

marko227

Citat: zvonac99  u 18. Listopad 2012, 14:22
Vidiš..zanimljivo pitanje :D kada su pričali o fiskalizaciji nije mi čak ni pala na pamet on-line trgovina a pitanje je dali je i samom zakonodavcu t.j. dali su uopće razmišljali o online trgovinama, ali ako je ovo 'siva' zona za takve trgovine tada mi se čini da oni niti neće biti zainteresirani za takvu implementaciju jer smo mi poznati da volimo 'zamračiti' gdje je god to moguće, a opet ako se i odlučiš na izradu ovakvog riješenja mislim da bi bilo dobro da radiš i plugin (ili što već) i za magento jer nekako imam dojam da je to odmah druga web trgovina po zastupljenosti na joomla platformi.

Sorry na offtopicu, možda ja nisam dobro razumio ovo tvoje pa me ispričaj. Ali kakve veze ima magento sa Joomlom?? To je potpuno neovisna aplikacija i nema ama baš nikakve veze sa joomlom.

zvonac99

Citat: marko227  u 26. Listopad 2012, 15:35

Sorry na offtopicu, možda ja nisam dobro razumio ovo tvoje pa me ispričaj. Ali kakve veze ima magento sa Joomlom?? To je potpuno neovisna aplikacija i nema ama baš nikakve veze sa joomlom.

Mislim da nije offtopic jer je ovo brbljaonica pa valjda možemo 'brbljati' o svemu i svačemu  ;D
..a ono sam napisao jer vidim da puno developera rade predloške za magento pa sam pomislio da to valjda ne rade samo tak bezveze  :)
I noga u dupe je korak naprijed

marko227

Pa ne rade ih bezveze to je sigurno.  :) Rade ih da prodaju pa zarade ali magento kao aplikacija nema nikakve veze sa Joomlom.

RenatoIT

Pronašao sam odličnu stranicu na kokoj se možete informirati, prilagođena je developerima fiskalnih blagajni, no sadrži i vijesti i informacije za obveznike, nije loše pogledati: http://fiskalizacija-dev.com.hr/

wooer

Sada sam ja zbunjen. Zar nije fiskalizacija zamisljena kao kontrola protoka gotovine? Karticna placanja kontroliraju se preko racuna koji se zatvaraju uplatama karticara vidljivim na izvodima.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

Fiskalizacija je proces koji će, kao i u BIH, biti primjenjen na cjelokupno tržište. Ove godine su počele kladionice, od 1.1.2013 kreću velike firme koje imaju maloprodaju i ugostitelji, a od 1.4 kompletna maloprodaja. Vjerojatno će za dvije godine ući i sva veleprodaja.

Istina, ni meni nema puno smisla to sa karticama, ali očito osim gotovinskog prometa žele kontrolirati i kompletnu maloprodaju.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

marko227

Ukratko, od sada svaki račun koji prodavač izda mora biti "fiskalni" bez obzira plaćali ga mi u cash-u, karticom, uz odgodu ili bilo koji način.
Takvi računi tiskaju se putem fiskalnih printera, koji u sebi sadrže fiskalni modul koji je putem GSM mreže povezan za poreznom upravom.

erik

Fiskalni printeri su način kako je provedena fiskalizacija u BiH, a u RH će se riješiti sa programskim rješenjima koja putem SOAPa šalju podatke u poreznu.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Bernard [ExaByte]

Evo, za informaciju zainteresiranima!

ORION Team je upravo završio programiranje specijalizirane PHP klase koja rješava kompletnu problematiku fiskalizacije.

- uskoro će biti završeni pluginovi za VirtueMart, Magento, Ubercart i neke druge PHP cart solucije
- nudimo i FiskalPHP SDK, za one koji sami žele programirati svoje PHP rješenje s fiskalizacijom

Ako nekog interesira - javite se !  ;)

GoodLooker

Citat: BernardORION] link=topic=3922.msg13402#msg13402 date=1357692270]
Ako nekog interesira - javite se !  ;)
Ja sam se javio prije 3 dana i nikad dobio odgovor. :(

Mislav

Poslat ću Bernardu podsjetnik.

Ispričavam se na čekanju.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

DADO023

#13
Citat: BernardORION] link=topic=3922.msg13402#msg13402 date=1357692270]
Evo, za informaciju zainteresiranima!

ORION Team je upravo završio programiranje specijalizirane PHP klase koja rješava kompletnu problematiku fiskalizacije.

- uskoro će biti završeni pluginovi za VirtueMart, Magento, Ubercart i neke druge PHP cart solucije
- nudimo i FiskalPHP SDK, za one koji sami žele programirati svoje PHP rješenje s fiskalizacijom

Ako nekog interesira - javite se !.  ;)

Može li ovo raditi sa WHMCS-om i ostalim joomla cart-ovima?

pozdrav

Bernard [ExaByte]

Citat: DADO023  u 04. Veljača 2013, 00:19
Citat: BernardORION] link=topic=3922.msg13402#msg13402 date=1357692270]
Evo, za informaciju zainteresiranima!

ORION Team je upravo završio programiranje specijalizirane PHP klase koja rješava kompletnu problematiku fiskalizacije.

- uskoro će biti završeni pluginovi za VirtueMart, Magento, Ubercart i neke druge PHP cart solucije
- nudimo i FiskalPHP SDK, za one koji sami žele programirati svoje PHP rješenje s fiskalizacijom

Ako nekog interesira - javite se !.  ;)

Može li ovo raditi sa WHMCS-om i ostalim joomla cart-ovima?

pozdrav

Da, naravno ... samo treba napisati plugin za WHMCS