Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Preskočiti Joomlu 3?

Autor oKRamxII, 08. Listopad 2012, 11:10

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

oKRamxII

Koliko vidim i po službenim nekakvim objavama i napisima, za live site najbolje je preskočiti ovo izdanje i sačekati 3.5 nakon kojeg bi bilo poželjno updatati site. Naravno, govorimo o live siteu.

Vjerujem da će barem jedan od vas znati bolje objasniti, koja je onda uopće neka poanta izdavati trojku ako je "ipak bolje sačekati 3.5"?

zvonac99

Koliko sam ja shvatio samu Joomla zajednicu, a i po onome što su objavili za podršku joomle situacija je slijedeća, svako x.5 izdanje će biti LTS jer se računa kao stabilno izdanje a svako okruglo izdanje (mada se ovo tek primjenjuje od v3.0 jer je 2.0 preskočeno) služi ili ako se kreće sa sajtom od nule ili developerima da izrađuju/dodaju podršku u svojim dodatcima za novo izdanje, znači ako ti je site na v2.5 tada nije uvjet da ideš na 3.0 ali ako ti je site na starijoj verziji tada ako radiš redizajn ili prelazak onda se preporučuje da se pređe na v3.0.
I noga u dupe je korak naprijed

oKRamxII

Da, nadam se samo da će upgrade s 2.5 na 3.5 biti jednostavniji nego 1.5 na 2.5.

Odnosno kako će bolje funkcionirati obzirom da je tu bilo previše problema.

zvonac99

Kako su objasnili na njihovim stranicama, da će biti jednostavan upgrade
I noga u dupe je korak naprijed

Dario

Ja osobno preskačem jer boktepitaj kaj će se sve sjetiti i promijeniti do LTS-a, dakle 3.5 verzije kako je Zvonac reko.... I nakon što službeno izađe 3.5 još pričekaj kojih mjesec dana pa tek onda kreni...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

oKRamxII

Citat: DarioORION] link=topic=3912.msg12778#msg12778 date=1349702143]
Ja osobno preskačem jer boktepitaj kaj će se sve sjetiti i promijeniti do LTS-a, dakle 3.5 verzije kako je Zvonac reko.... I nakon što službeno izađe 3.5 još pričekaj kojih mjesec dana pa tek onda kreni...

Ma naravno, u nekoj budućnosti kad 3.5 izađe minimalno mjesec dana, ako ne i više. Prošli puta sam negdje 3 mjeseca sačekao, vidjet ćemo razvoj situacije po tom pitanju.

zvonac99

J!3.5 će izaći za otprilike 6 mjeseci i u takvim ciklusima će izlaziti nove joomle, znači u 04. mj v3.5 pa full support do J!4.5, u 10.mj J!4.0 pa slijedećih 6 mjeseci poliranja do J!4.5 kada toj istoj J!4.0.x prestaje support itd, itd...
I noga u dupe je korak naprijed

bobgen

#7
Ja sam napravio transfer jedne svoje stranice na Joomla 3.0.1 kada sam vidio da su objavili nove verzije za moj korišteni predložak, module i komponenete. To nije na produkcijskoj platformi nego testnoj koja se nalazi na istom serveru i okruženju kao i radna verzija. Za sada vidim da sve radi normalno. Međuitim, za sada ipak neću službeno prebaciti sajtove sa 2.5.x na 3.x. Neka još rade nadogradnje za 3.x, a i Joomla 2.5.7 mi radi odlično.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.