Modul u padajućem izborniku

Autor henri_007, 17. Rujan 2012, 19:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

henri_007

Evo imam jedan problem. Znači, stavio sam login modul u padajući izbornik. Problem je u tome što tekst ispod "forogot password" i "register" se ne vidi. Tj. slova su bijela na bijeloj podlozi i ništa se ne vidi ( osim kad se mišom dođe na njih ) Probao sam različite module ( k2, CB, defaultni joomlim ) svuda isto. Kasnije sam zaključio da je to vjerojatno zato što su slova padajućeg izbornika te boje. Sad mene zanima, kako napraviti da se slova ispod normalno vide, a da ne moram mjenjati boju slova u padajućem izborniku. Evo i slike da se lakše shvati  o čemu govorim

http://s18.postimage.org/g6gakbgp5/joomla.jpg

Onebeat

Bok,

ovo su inače česti problemi kada se prepravlja template.

Konkretan problem se riješava vlastitom css klasom i !important overrideom ^-^

Svakako bi isto valjalo vidit to uživo...
Truth will set you free

zvonac99

Da se malo i ja ubacim u diskusiju, lega Onebeat, nije potrebno čak ni raditi !important, jednostavno se modulu pod "Module Class Suffix" zada ime klase koje će koristiti (npr. login_box) i lijepo se u tu klasu strpa sve što se želi napraviti  0:)
I noga u dupe je korak naprijed

Onebeat

Citat: zvonac99  u 18. Rujan 2012, 01:55
Da se malo i ja ubacim u diskusiju, lega Onebeat, nije potrebno čak ni raditi !important, jednostavno se modulu pod "Module Class Suffix" zada ime klase koje će koristiti (npr. login_box) i lijepo se u tu klasu strpa sve što se želi napraviti  0:)

O pa i Vi ste ovdje gospodine  :pivo:

Pa naravno da se može i to - nego u zadnje vrijeme više volim se igrat sa kodom direkt  ;D
Truth will set you free

zvonac99

I vama jedno  :pivo:  ;D ;D je sve je ok kada radiš direkt, ali što ako npr. napraviš upgrade predloška a zaboraviš promjeniti css :P :P
I noga u dupe je korak naprijed

henri_007

hm hm, znači potvrdili ste moje mišljenje.... Sad samo ako bi mogli molim vas mi dati neke detaljnije smjernice kako da to izvedem ( jer ubiti ja nisam baš sa cssom jako dobar ) :) Mislim da kužim kolegu zvonca, gdje se nalazi taj css fajl?  :-\

zvonac99

Citat: henri_007  u 18. Rujan 2012, 11:56
hm hm, znači potvrdili ste moje mišljenje.... Sad samo ako bi mogli molim vas mi dati neke detaljnije smjernice kako da to izvedem ( jer ubiti ja nisam baš sa cssom jako dobar ) :) Mislim da kužim kolegu zvonca, gdje se nalazi taj css fajl?  :-\

Hmm..smjernice bi ti mogle biti slijedeće: FF (Firefox) + Firebug + http://www.w3schools.com/css/ i počneš se 'igrati' sa onim što želiš promjeniti, kada si zadovoljan sve to lijepo 'strpaš' u jednu klasu i upišeš u css datoteku i gotova priča  :)
I noga u dupe je korak naprijed

henri_007

Hvalaaaaaaa :) E daj mi još molim te reci ovo... ta css datoteka, dali to sve strpam u postojeću datoteku ili napravim novu? Koju datoteku koristi taj modul?

zvonac99

Citat: henri_007  u 18. Rujan 2012, 12:36
Hvalaaaaaaa :) E daj mi još molim te reci ovo... ta css datoteka, dali to sve strpam u postojeću datoteku ili napravim novu? Koju datoteku koristi taj modul?

Modul sam nema svoju vlastitu css datoteku možeš napraviti nekoliko stvari, a ja ću ti nabrojati dvije :D :D jedno je da koristiš css iz predloška npr. template.css a druga je možda bolja varijanta da napraviš npr. custom.css te je pozoveš/učitaš u index.php <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/custom.css" type="text/css" />
te u njoj radiš sve tvoje izmjene, ova varijanta ti je možda bolja u slučaju da napraviš upgrade predložka neće ti se prepisati css jer je tvoj vlastiti samo ćeš morati ponovno editirati index.php datoteku, zatim radi opis iznad svake klase da znaš što si i zbog čega mijenjao
npr. /*  Moja klasa za login box u padajućem meniu */
I noga u dupe je korak naprijed

Onebeat

Citat: zvonac99  u 18. Rujan 2012, 12:47
Modul sam nema svoju vlastitu css datoteku možeš napraviti nekoliko stvari, a ja ću ti nabrojati dvije :D :D jedno je da koristiš css iz predloška npr. template.css a druga je možda bolja varijanta da napraviš npr. custom.css te je pozoveš/učitaš u index.php <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/custom.css" type="text/css" />
te u njoj radiš sve tvoje izmjene, ova varijanta ti je možda bolja u slučaju da napraviš upgrade predložka neće ti se prepisati css jer je tvoj vlastiti samo ćeš morati ponovno editirati index.php datoteku, zatim radi opis iznad svake klase da znaš što si i zbog čega mijenjao
npr. /*  Moja klasa za login box u padajućem meniu */

Kako to on lijepo opiše :)

Bravo druže  8) :pivo:
Truth will set you free

zvonac99

A jbg. ako čovjek već uči onda je najbolje da se počne učiti kak treba :D
I noga u dupe je korak naprijed

henri_007

Hvalaaaaa puno! Imaš pivu  ;)

Sad samo za kraj reci dali sam ja to sve dobro shvatio  ;D

Znači u index.php pozovem svoj css s kojim dotjeram modul po svojoj želji, a u login modulu pod
"Module Class Suffix" stavim klasu koja se odnosi na njega?  :)

zvonac99

Bravo sve si 'pokopčao' ok :)
I noga u dupe je korak naprijed

zvonac99

Kada malo bolje ovo savladaš tada možeš raditi i naprednije stvari, svaka komponenta ili modul koji su rađeni prema http://php-html.net/tutorials/model-view-controller-in-php/ MVC (Model View Controller) standardu imaju svoj vlastiti predložak za izlazne podatke, sad ćemo se trenutno zaustaviti na login modulu, ako odeš u ..\modules\mod_login\ mapu tamo ćeš vidjeti još jednu 'tmpl' mapu i u njoj default.php datoteku, tu tmpl mapu prekopiraš u \tvoj_predložak\html mapu i preimenuješ tu 'tmpl' u 'mod_login' mapu tada možeš mijenjati i stilizirati apsolutno cijeli dizajn samog modula (dodavanje div elemenata, promjena rasporeda elemenata itd..) te još više doraditi sa css-om pa tako ako npr. div elementu zadaš 'id' ili 'class' 'login_box' tada više u samom login modulu nemoraš niti pozivati specifičnu klasu
I noga u dupe je korak naprijed

Onebeat

Citat: zvonac99  u 18. Rujan 2012, 13:52
Kada malo bolje ovo savladaš tada možeš raditi i naprednije stvari, svaka komponenta ili modul koji su rađeni prema http://php-html.net/tutorials/model-view-controller-in-php/ MVC (Model View Controller) standardu imaju svoj vlastiti predložak za izlazne podatke, sad ćemo se trenutno zaustaviti na login modulu, ako odeš u ..\modules\mod_login\ mapu tamo ćeš vidjeti još jednu 'tmpl' mapu i u njoj default.php datoteku, tu tmpl mapu prekopiraš u \tvoj_predložak\html mapu i preimenuješ tu 'tmpl' u 'mod_login' mapu tada možeš mijenjati i stilizirati apsolutno cijeli dizajn samog modula (dodavanje div elemenata, promjena rasporeda elemenata itd..) te još više doraditi sa css-om pa tako ako npr. div elementu zadaš 'id' ili 'class' 'login_box' tada više u samom login modulu nemoraš niti pozivati specifičnu klasu

E upravo sam ja to napisao doduše malo u skraćenom obliku, no vidim se vračaš prijatelju starim navikama  ;D
Truth will set you free