Hosting-Joomla instalacija

Autor brasiliero, 13. Rujan 2012, 11:10

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

brasiliero

Pozdrav,može li mi netko napisati upute. Znači kupim domenu i hosting kod nekoga preko neta bilo gdje u svijetu,
i sad ,kako da na tu domenu/hosting instaliram joomlu? I koje sve dodatke trebam instalirati? (nedamise na xampp radit a radije ću platit neki hosting kako spada da nemam bugova ni ništa)

Onebeat

Truth will set you free

bobgen

Ako hoćeš trenirati i razvijati Joomla, Xampp je sasvim dovoljan. Greške koje vidiš ne njemu nisu uzrokovane sa Xampp-om. To znači da bi ih imao i na host serveru. Ako hoćeš distribuirati svoju stranicu drugima, tada uzmi host. Kod hosta možeš imati problem sa komunikacijom provajdera i njegovom voljom da podesi neke specijalne parametre na serveru, ako je potrebno. Zato biraj dobrog providera.

Svaki linux host koji ima cPanel ima i automatsku instalaciju Joomle. Jednostavnim klikiom se instalira cijela joomla bez problema. Tako instalirana Joomla radi bez problema, a od korisnika se ne traži nikakvo iskustvo instalacije.
Takav načina instalacije na host samo "zadrti" Joomlaši izbjegavaju. Ja to koristim samo ako hoću na brzinu nešto provjeriti. Međutim, ako hoću napraviti trajnu instalaciju tada napravim ručno cijelu instalaciju Joomle. Vidim samo jednu razliku: kod automatske instalacije Joomle na hostani server ne mogu birati naziv baze već se on određuje automatski. To mi za stalne instalacije ne odgovara jer iz naziva baze hoću da znam kojoj Joomla instalaciji pripada. No, to je moje osobno viđenje.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

brasiliero

A u čemu je problem? A kako mogu izbjeći te greške na hostingu? Ma dobar mi je xampp,ali me živciraju te rečenice neke,bugovi ili šta već je,stavio sam i temu o tome pa možete vidjeti šta mi se pojavljuje,a ako uzmem dobar hosting da li će to nestat onda?

Mislav

#4
Mislim da testiranje lokalno i sve isto na internetu se ne može baš uspoređivati (jedino ako lokalno okruženje nije isto onome na server).

Mi se u obrtu između ostalog bavimo i sa Joomlom i znam da uvijek nije sve bajno i sjajno, stavi se sve gore na server, testira se tamo, radi? radi...super, nema živciranja. Radiš nešto lokalno par dana, mučiš muku da povežeš kraj s krajem, konačno sve staviš na hosting i BUM, ne radi? Šta sad?

Preporučam da sve radiš na hostingu (napraviš si neki folder, baciš unutra joomlu, testiraš do mile volje, kasnije to sve možeš samo prebaciti na aktualni site - promijeniš putanje koje treba), po defaultu bi trebalo sve raditi, cijela Joomla. Ako dođe do problema s instalacijom novih pluginova/ekstenzija postoji error log i gospodin Google uvijek pomogne.
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/